Pin YES zachęca kobiety, aby poszły do głosowania

Firma YES chce zachęcić kobiety do głosowania w wyborach parlamentarnych pod hasłem “Głosuję. Decyduję.” Specjalnie na tę okazję stworzono wyjątkowy pin. Ma on być symbolem głosowania, a jego przypięcie manifestacją własnej postawy.

Fot. Mat. nadesłane

Mimo, że Polki uzyskały prawa wyborcze aż 105 lat temu, dużo wcześniej niż mieszkanki innych krajów europejskich i USA to okazuje się, że dzisiaj znaczna część kobiet nie chce lub nie może z tych praw korzystać. Badania pokazują, że blisko 40% kobiet nie weźmie udziału w wyborach, a w najmłodszej grupie wiekowej (18-39 lat) ten procent jest jeszcze większy! “Razem z innymi inicjatywami pro-frekwencyjnymi chcemy zwrócić uwagę na to, jak ważny jest udział w wyborach – mówi Justyna Lach, dyrektorka marketingu YES. – 15 października będziemy  decydować o naszej przyszłości, więc nawet jeśli ktoś nie interesuje się polityką, na pewno interesuje go jego własny los.

Fot. Mat. nadesłane

Zwłaszcza kobiety nie powinny rezygnować ze swojego prawa, by później mężczyźni nie podejmowali decyzji za nich.” Akcja firmy YES jest apolityczna, a jej celem jest wyłącznie zachęcenie do udziału w wyborach i głosowania zgodnie ze swoimi przekonaniami. Symbolem aktywnej postawy jest okolicznościowy pin – deklaracja udziału w wyborach. Pin można kupić w sklepie yes.pl, a cały dochód z jego sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie Fundacji SPS – Wierzymy, że przypięcie takiego pina będzie nie tylko manifestacją własnej postawy, ale też przypomnieniem i zachętą dla innych kobiet, aby nie odpuszczały i 15 października poszły na wybory – dodaje Lach.

Fot. Mat. nadesłane

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (19 głosów, średnia: 4,79 z 5)
zapisuję głos...