Pierwszy taniec Panny Młodej – Jak się najlepiej przygotować? – radzi Egurrola Dance Studio

Pierwszy taniec, moment, na który czekają wszyscy weselni goście, w symbolicznym wymiarze oznacza przyjęcie przez młodą żonę zaproszenia do wspólnego życia. Dla gości jest sygnałem do rozpoczęcia wspólnej zabawy. Jedno jest pewne, każda młoda para w swoim pierwszym tańcu pragnie prezentować się olśniewająco. Czy można sprawić, by ten wyjątkowy moment był czystą przyjemnością? Jak poradzić sobie ze strachem przed pomyleniem kroków, potknięciem, tańcem poza rytmem lub brakiem dostatecznych umiejętności? Na taki stres nie ma innej rady, niż dobre przygotowanie.

Pierwszy taniec

Szkoły tańca oferują najróżniejsze kursy dla narzeczonych, dostosowane nie tylko do umiejętności tancerzy, ale także do ich codziennych zajęć i charakterów. Do wyboru są kursy regularne, dla osób, które chciałyby poznać podstawy różnych tańców towarzyskich oraz kursy intensywne, w czasie których pary przygotowują wspólnie z instruktorem jedną choreografię. Kurs regularny to 8-12 zajęć raz lub dwa razy w tygodniu. Kurs intensywny może trwać kilka godzin, np. w jeden weekend.

„Intensywny kurs tańca dla narzeczonych to najlepsze rozwiązanie dla osób, które mają mało czasu i oczekują szybkich efektów. W czasie takiego kursu pary uczą się jednej choreografii  – prostej, żeby każdy mógł ją bez trudu przyswoić, ale wzbogaconej o efektowne figury. Instruktor dba o to, by każda para prezentowała się w tańcu jak najlepiej.” – mówi Przemek Wojszel, instruktor tańca towarzyskiego i salsy prowadzący kursy dla narzeczonych w Egurrola Dance Studio – „Udział w kursie eliminuje stres przed występem, narzeczeni nabierają pewności siebie i w rezultacie bez stresu wychodzą na parkiet przed swoimi gośćmi.”

Jaki taniec wybrać? Kiedyś młoda para na swój pierwszy taniec wybierała walc angielski, który tańczono zazwyczaj do spokojnej, romantycznej muzyki. Jednak w dzisiejszych czasach nie ma już na tym polu żadnych reguł i ograniczeń. Młodzi często dostosowują pierwszy taniec do swoich temperamentów. Często decydują się na mieszankę kilku stylów tanecznych, łączą spokojny walc z energetyczną sambą, tańczą ogniste tango, lub wybierają choreografie znane z filmów.

„Osobom, które marzą o swojej własnej, wyjątkowej choreografii polecam lekcje indywidualne. Takie rozwiązanie gwarantuje intymność i 100% uwagi instruktora, zaczynając od wyboru muzyki, na detalach kończąc. Już 5-10 lekcji wystarczy, aby przygotować prawdziwe widowisko.” – mówi Agustin Egurrola, znany tancerz i choreograf. „Dzięki takiemu przygotowaniu, tańcząc na swoim weselu młoda para może skupić się wyłącznie na radości ze wspólnego tańca.”

Warto pamiętać, że taniec, muzyka i rytm w niesamowity sposób łączą partnerów. Partnerzy uczą się w siebie wsłuchiwać, poddają się emocjom płynącym z tańca i doświadczają niesamowitej bliskości. Nie bez przyczyny stare przysłowie mówi: „Jaki pierwszy taniec, takie całe życie”, dlatego wszystkim przyszłym parą młodym życzymy, aby rozpoczęli wspólne życie tanecznym krokiem.

Autor: Egurrola Dance Studio

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (148 głosów, średnia: 4,51 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. pyska  21 czerwca 2013 20:14

  nauka tańca przed ślubem wydaja się być dobrym pomysłem więc trzeba będzie z niego skorzystać przed własnym 😉

  Odpowiedz
 2. lilkawodna  2 lutego 2014 11:58

  To bardzo doby pomysł. Pomaga uniknąć choć części stresu.

  Odpowiedz
 3. as_sa  19 marca 2018 19:26

  Myślę, że takie lekcje to podstawa 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany