Pierwsze Walentynki w roli mamy i karmienie piersią w miejscach publicznych

Walentynki to nie tylko święto zakochanych, ale również czas celebracji każdej formy miłości. Pamiętasz tamten moment? Może warto przenieść się do niego. Chwile zakochania zapisują się w pamięci bardzo intensywnie, tak samo jak inne szczególne i piękne wydarzenia w naszym życiu. Przyjście na świat dziecka na pewno należy do najcudowniejszych przeżyć, bo jest to owoc naszej miłości do drugiej osoby, do świata i życia. Te chwile zawsze masz blisko serca, tak jak nowo narodzone dziecko. Przenieś się tam w pięknym stylu, razem z tym kogo kochasz.

karmienie piersią w miejscach publicznych

Starożytny dzień opiekunki życia i macierzyństwa

Walentynki „obchodzono” już w Cesarstwie Rzymskim i są prawdopodobnie związane z Luperkariami, świętem ku czci Junony, rzymskiej bogini kobiet i małżeństwa, opiekunki życia, w tym jego sfery seksualnej i macierzyńskiej. Podczas świętowania kapłani dokonywali rytuałów, mających zagwarantować kobietom płodność, a mężczyźni losowali imię swojej przyszłej wybranki. Walentynki, zwane również Dniem Zakochanych, dotarły do Polski na początku lat 90-tych i są bardziej kojarzone z amerykańską wersją święta, niż tą starożytną. Natomiast w słowiańskiej kulturze odnajdziemy podobieństwo w pogańskiej Nocy Kupały, czyli Nocy Świętojańskiej. Wszystkie wersje niosą ze sobą wspólne przesłanie – by danego dnia szczególnie świętować miłość. Słowa te mają wyjątkowe znaczenie również dla każdej mamy.

Współczesna Junona w tunice

Bogini Junona drzemie w każdej współczesnej kobiecie. Warto posłuchać, co inne mamy mają do powiedzenia o czasie macierzyństwa, gdyż jeśli to nowa rola dla Ciebie, możesz potrzebować zrozumienia i wskazówek. Wyjście na kolację walentynkową dla karmiącej mamy, nie jest bowiem wcale takie łatwe.  Współczesna Junona ma piękne pomysły na wspólny czas i celebrację miłości, ma również możliwość prześledzenia historii kobiet i skorzystania z ich doświadczenia. Na pewno warto zaaranżować wspólne wyjście na kolację do restauracji, ale warto również pamiętać, że mamy dodatkową misję – nakarmienia specjalnego gościa. Wówczas możesz przemienić się w boginię w tunice, ale przyodziana w taką kreację, oprócz tego, że będziesz pięknie wyglądać, powinnaś przy tym mieć pełną wygodę, nawet w zaskakujących sytuacjach. I tu przydadzą się rady innych mam – zapytaj swoje koleżanki, jakie mają wspomnienia z pierwszego karmienia w miejscu publicznym.

Mamy często opowiadają o swoich pierwszych wyjściach z małym dzieckiem do restauracji czy na zakupy, gdzie zaskakuje je pora karmienia. Ważne, aby czuć się wygodnie, dlatego oprócz wyglądu liczy się funkcjonalność kreacji. Nie jest to wcale takie proste znaleźć połączenie tych dwóch wyznaczników naszego dobrego samopoczucia i stylu. Dlatego skorzystałam z własnego doświadczenia i wsłuchałam się w pragnienia wszystkich mam – stworzyłam specjalną odzież dla mam karmiących – mówi Natalia Orłow-Ostrowska, projektantka Ziabaqlu.

Pragniesz, aby ten wieczór był pełen miłości, ale również spokoju i wyrozumiałości, dlatego wybierz kreację dla siebie idealną. W Pracowni Ziabaqlu znajdziesz bardzo wygodne ubrania, w których karmienie piersią w miejscu publicznym nie stanowi problemu. Zaletą jest sposób zapinania sukienek i tunik – nie trzeba odsłaniać obu piersi, a sukienkę odpina się z jednej z dwóch części w zależności od tego, z której strony karmimy. Jeśli to dla Ciebie za mało, aby poczuć się komfortowo przy tej wyjątkowej okazji – możesz również poszukać restauracji, które są przyjazne mamom i oferują specjalne miejsce do przewijania czy karmienia dzieci.

Owoce miłości – podróże do chwili zakochania

Tego dnia  przypomina nam się chwila zauroczenia, miłość czy właśnie czas narodzin naszego dziecka. Jeśli zostałaś właśnie mamą, wiesz, że w nowej roli, doznajesz jeszcze silniejszych, nowych uczuć. Kiedy przytulasz swoje dziecko, jest to akt zespolenia w miłości. Dziecko jest zapisem kochania i tej ważnej chwili, do której warto przenieść się – chwili poznania się z ukochanym. Przygotuj się do Walentynek i przejdź drogę według wspomnień. Możesz zabrać swoją drugą połowę do miejsca, które jest dla Was szczególne, gdzie wszystko się zaczęło. Pamiętasz wasz pierwszy posiłek, zapachy które temu towarzyszyły? Może warto przypomnieć zmysłom, co wówczas czuły. Niech to będzie dzień celebracji tamtej chwili i całej Waszej miłości, której owocem jest dziecko.

Twój piękny wygląd, dobre samopoczucie i głowa wolna od niepotrzebnych stresów, pomogą miło doświadczyć Dania Zakochanych. Każda mama będzie miała tego dnia blisko swojego serca to, co dla niej najważniejsze – miłości swojego życia.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (336 głosów, średnia: 4,60 z 5)
zapisuję głos...