Pierwsza randka – o czym rozmawiać: gotowe pytania, które pomogą przełamać lody

Powiedzmy sobie szczerze: pierwsza randka to bardzo ekscytująca sytuacja, ale z drugiej strony przyznajcie, że jednak trochę przerażająca. Niepotrzebnie, bowiem pierwszy krok macie za sobą. Już nie musicie myśleć, jak poderwać chłopaka, który Wam się spodobał. Teraz przed Wami stoi koleje wyzwanie: PIERWSZA RANDKA.

o czym rozmawiać na randce

fot. p;ixabay

Dla wielu z nas problem: pierwsza randka – o czym rozmawiać – jest tak przejmujący,  że może doprowadzić nas do kompletnej randkowej katastrofy. Niezręczna cisza jest nawet gorsza niż obciachowe teksty na podryw. Może być jeszcze gorzej: zadajesz mu pytanie, po którym on zaczyna czuć się jak na rozmowie kwalifikacyjnej albo przesłuchaniu do roli męża na ślubie, który już zdążyłaś zaplanować. W jego oczach zobaczysz strach i chęć ucieczki, a przecież czasami na pewno miałabyś ochotę na drugie spotkanie, a może kolejne i kolejne. Poznajcie pytania, które pomogą przełamać lody na pierwsze randce i nie wystraszą faceta.

 

Wspólny czas powinniście wykorzystać na poznanie siebie nawzajem, oczywiście małe flirtowanie od czasu do czasu podkręci atmosferę. Zadawanie pytań to także bardzo dobry sposób na uspokojenie nerwów. Przenosi uwagę na Twoje partnera, a Ty w tym czasie możesz wziąć kilka głębszych wdechów i się uspokoić. Wybierz coś, co Was łączy – wspólny przyjaciel, pub w którym się poznaliście czy czat online, gdzie do Ciebie zagadał – i od tego zacznijcie.

Im bardziej pozwolisz pytaniom, by pojawiły się naturalnie, tym bardziej swobodnie facet będzie się czuł w Twoim towarzystwie. Sekretem udanej rozmowy jest przeplatanie pytań z ciekawostkami na Twój temat. Kiedy będziesz zadawała kolejne pytania powinny one być związane z informacjami, którymi właśnie się podzieliliście.

Pierwsza randka – o czym rozmawiać: przykłady

Ty: „Gdzie chodziłeś do szkoły?”

On: „W Szczecinie. Jestem ze Stargardu, a nie chciałem wyjeżdżać daleko od domu.”

Ty (prawidłowy sposób na kontynuowanie rozmowy): „O super, mam kilku znajomych, którzy również zdecydowali się na przeprowadzkę do Szczecina. A jak wyglądało Twoje życie w Stargardzie?”

Ty (kiepska odpowiedź): „A, ok. Czym się zajmujesz?”

W czasie rozmowy próbuj włączać swoje pytania rozmowy, tak by ciągle się ona rozwijała, a nie sprawiaj wrażenia, jakbyś każde kolejne odhaczała na wcześniej przygotowanej liście. Jeśli zadasz pytanie, które równocześnie będzie żartem, humorystyczną wstawką bądź ukrytym flirtem, otrzymasz nie tylko odpowiedź, ale także otworzysz drzwi do ciekawej dyskusji na dany temat.

Pierwsza randka – o czym rozmawiać: 15 gotowych pytań

Szukaj pytań, które pozwolą Wam zejść z udeptanej ścieżki randkowych rozmów.

1. „Ten drink (danie, kawa itp.) przypomina mi Portugalię. Nie wiem dlaczego – nie byłam tam od czasów licealnej wycieczki. Czy też Ci się zdarza, że coś zwykłego kojarzy się z przeszłością?”

Taki typ pytań może zaprowadzić Was gdziekolwiek. Co więcej może to być nawet ciekawsze niż sama odpowiedź.

2. „Co stało się z tymi świetnymi kinowymi seansami? Jaką największą ilość filmów zobaczyłeś w ciągu jednego dnia?”

Takie pytania najpierw przekażą mu informację na Twój temat, więc rozmowa zdecydowanie mniej będzie przypominać wywiad z przyszłym pracodawcą, a pokaże, że się przed nim otwierasz. W ten sposób zadając mu lekkie, przyjemne pytanie o jego przeszłość, zapraszasz go do zrobienia tego samego, ale dajesz mu możliwość pokierowania rozmową.

3. „Ta scena (z filmu, który obydwoje widzieliście), kiedy pływali nocą w oceanie, przypomina mi kąpiele bez ubrań na obozach, na które jeździłam jako dziecko. Brakuje mi takich rzeczy. A czy Tobie kiedykolwiek się zdarzają takie przygody?”

To ryzykowne pytanie zawinięte w anegdotę z nutką flirtu. Wplatanie pikantnych treści do uroczych wspomnień, to zabawna podkładka do rozmowy i dobre sposób na poznanie faceta, poza wspólną kolacją i filmem.

Jeśli Twoje motto to „zawsze przygotowana” i chcesz zapamiętać jak najwięcej pytań, upewnij się, że są one uniwersalne i w każdej chwili możesz wtrącić je do rozmowy:

4. Jak się znalazłeś w (wstaw miasto)?”

5. Czy masz swojej ulubione miejsca na wieczorne wyjścia?”

6. „Jak Ci się podobało dorastanie z trzema siostrami?”

7. „Jakie jest Twoje ulubione danie, ze wszystkich które miałeś okazję spróbować?”

8. „Gdzie zawsze chciałeś pojechać na wakacje?”

9. „Którą pracę najgorzej wspominasz?”

10. „Co Cię najbardziej irytuje?”

(Mamy nadzieję, że na spotkaniu udało Ci się tego uniknąć.)

11. „Jaka była najlepszą radą, jaką otrzymałeś w życiu?”

12. „Gdzie byś pojechał, gdybyś mógł wybrać dowolne miejsce na świecie?”

13. „Co lubisz robić w wolnym czasie?”

14. „Wolisz długie siedzenie w nocy czy wczesne wstawanie rano?

15. „Twoja najgorsza randka?”

Tematy, których należy unikać podczas pierwszej randki

W rozmowie omijaj temat byłych dziewczyn i pytań o przyszłość, takich jak opisanie idealnej partnerki. Pozostań w teraźniejszości i podejdź do wszystkiego na spokojnie. Większość mężczyzn na pierwszej randce czuje się jak na przesłuchaniu, więc oszczędź mu ciężkich tematów i dociekliwych pytań. Nawet jeśli bardzo chcesz coś wiedzieć, poczekaj aż pojawi się w rozmowie naturalnie, bez wymuszania. Faceci nie lubią czuć presji i wyczuwają ją z daleka.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (125 głosów, średnia: 4,65 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  29 listopada 2014 12:41

  Dobre rady.

  Odpowiedz
 2. martucha180  29 listopada 2014 13:06

  Tematów jest mnóstwo!

  Odpowiedz
 3. bbo  29 listopada 2014 20:41

  Nawet odpowiedzi podajecie 😀

  Odpowiedz
 4. oskarek1995  9 marca 2015 13:44

  Jeśli pasuję się do sibie to zawsze jest o czym gadać

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany