Pierwsza randka – 10 rzeczy, których nie można robić pod żadnym pozorem!

Spis treści:

Przed Tobą pierwsza randka – czego nie robić, a na co można sobie pozwolić podczas Waszego pierwszego romantycznego spotkania? Z pewnością roztrząsasz ten dylemat w myślach. Z tego artykułu dowiesz sie,  czego się wystrzegać podczas pierwszego spotkania.

Przeczytaj także: Romans z kolegą z pracy – Czy warto się angażować?

zakochana para

fot. p;ixabay

10 rzeczy, których nie wolno robić na pierwszej randce

Wiadomo, że każda z nas chce wypaść jak najlepiej i wywrzeć niezapomniane wrażenie. Wszak celem pierwszej randki jest sprawienie na Nim takiego wrażenia, aby nie przestawał o nas myśleć i by facet flirtował w nieskończoność.  Aby tak się stało, mamy dla Was spis zachowań, których kobiety absolutnie powinny unikać na swoich pierwszych randkach.

 

1. Nie należy zakładać, że mężczyzna już zakochał się w Tobie szaleńczo, bo zaprosił Cię na randkę

Oczywiście mężczyzna proponuje randkę, a to oznacza, że chyba cię lubi. Ale to nie oznacza, żebyś zachowywała się na niej jak osoba mega wyjątkowa. Jeśli do tego udajesz niedostępną i robiącą „łaskę”, że przyszłaś,  to Twoje nastawienie może zmienić początkową sympatię partnera. Kiedy odgrywasz kogoś bardzo specjalnego, to wysyłasz wiadomość, że tak już zawsze będzie.

2. Nie przychodź na randkę prosto z zajęć jogi

Twój pasuje styl życia jest bardzo ważny a w spodniach do jogi możesz wyglądać kusząco. Ale…  przychodząc prosto ze swoich sportowych zajęć sygnalizujesz, że randka nie była w tym wypadku Twoim priorytetem.

3. Nie kłam w swoim internetowym profilu randkowym na temat wagi, wieku, stanu cywilnego itp.

Lekkie przesadzenie w danych jest wybaczalne, ale proste kłamstwa już nie. Jeśli przybrałaś ostatnio 5  kilogramów i wyglądasz inaczej niż na zdjęciu profilowym – daj znać o tym z wyprzedzeniem. Jeśli Twoja fotka była zrobiona 10 lat temu na weselu – także poinformuj na ten temat. Takie małe kłamstewka sumują się i mówią wiele o  Tobie i o sposobie traktowania partnera.

4. Nie przynoś ze sobą swojego emocjonalnego bagażu

Życie jest trudne dla wszystkich, a nie tylko Ciebie. Więc kiedy można usiąść w kawiarni i przyjemnie porozmawiać, nie ma potrzeby od razu bombardować nieznajomego swoimi problemami. Jeśli coś z tego wyjdzie, z pewnością będzie dużo czasu, aby wspólnie dać sobie radę z Twoimi problemami.

5. Nie należy zakładać z góry, że mężczyzna zapłaci

Powinnaś zaproponować, że zapłacisz za siebie a zapraszający z pewnością zacznie nalegać na zapłacenie rachunku. W większości przypadków mężczyzna zawsze planuje, że zapłaci, ale ten Twój mały gest w kierunku torby pozwala mu rycersko powiedzieć: „Nie, ja płacę.” To sprawia, że czuje się jak mężczyzna i pokazuje jednocześnie, że jesteś skłonna do kompromisów. Gesty, które dużo znaczą podczas pierwszej randki.

Może cię zainteresuje: Czy kobiety i mężczyźni mogą być tylko przyjaciółmi?

para zakochana na motocyklu

fot. ;pixabay

 

6. Nie mów w stylu „Nie jestem typem TAKIEJ dziewczyny”. A jeśli powiesz „seks – ok, ale nie dzisiaj od razu”, wiadomo, że także o tym myślisz

Wszyscy jesteśmy ludźmi, a ludzie uprawiają seks. Przestań zachowywać się jakby na pierwszej randce nie chodziło także o rozpracowanie tego tematu, jeśli obie strony chcą to zrobić (czy to w dniu randki lub kiedyś w przyszłości).

Flirt jest istotną częścią randek, szczególnie tych pierwszych. To pozwala partnerowi zobaczyć, jaka jesteś sexy i gdzie są Twoje granice. Po jakości flirtu mężczyzna zgaduje, czego może oczekiwać później. Bez takiej informacji, randka w jego odczuciu jest niekompletna.

Jeżeli poprosi Cię tej samej nocy do domu, nie czuj się obrażona. To po prostu oznacza, że ​​cię polubił, podobasz mu się i chciałby coś więcej od ciebie. Potraktuj to jako komplement i nie krytykuj od razu jego charakteru dodając sakramentalne „nie jestem takim typem dziewczyny”.  Prosta odpowiedź „nie dzisiaj” jest wystarczająca. Chłopak powinien się wycofać (a jeśli nie, to nauczysz się o nim od razu czegoś bardzo istotnego). Jeśli spodobaliście się sobie na randce, to chłopak spróbuje następnym razem.

7. Nie naciskaj na wybór miejsca randki. Jeśli wyjdziecie ponownie, wtedy Ty możesz wybrać kolejne miejsce, które lubisz

Gdy mężczyzna wybiera miejsce na randkę, to zwykle jest to taki wybór, który pozwala mu się czuć dobrze i pewnie w tym środowisku. Ponadto, wybrane miejsce mówi także coś o zapraszającym, jego zamiłowaniach i charakterze. Jeśli skrytykujesz miejsce randki, to może się nawet poczuć obrażony.

Jeśli jest to absolutnie straszne miejsce, zachowaj tę informacje dla siebie i pamiętaj o tym  przed następnym wspólnym wyjściem.

Jeśli spodobał Ci się partner bardziej niż miejsce pierwszej randki, to po prostu zapytaj „Gdzie idziemy dalej?” W ten sposób sygnalizujesz,  że chcesz kontynuować spotkanie ale w innym otoczeniu.

8. Nie porównuj (głośno) partnera z randki do swojego ex

Jak się powszechnie twierdzi, nigdy nie rozmawiaj o swoim ex  lub o polityce na pierwszej randce. Pewne aspekty polityki pewnie pojawią się prędzej czy później podczas spotkania, ale temat Twojego byłego nie może pod żadnym pozorem!

Nie tylko jest to ogromny minus, ale również sygnalizuje, że nie jesteś naprawdę gotowa na nowy związek. Krótko mówiąc, nic dobrego z tego wyjdzie, nawet jeśli uważasz, że komplementujesz nowego mężczyznę poprzez pozytywne porównanie do byłego. On tego nie traktuje jako komplement!

9. Nie należy czekać, aby powiedzieć, że masz dzieci

Dzieci są fajne. Mężczyźni lubią dzieci i z pewnością chcieliby wiedzieć, czy je masz, zanim je nieoczekiwanie pokażesz.

10. Nie upij się na pierwszej randce (chyba, że robicie to razem)

Bycie pijaną może być świetną zabawą, a dodatkowo także afrodyzjakiem.  Ale pierwsza randka jest przeznaczona do wzajemnego poznania się. Kilka drinków jest świetnych, wprowadza luz, ale jeśli przeholujesz, to bądź pewna, że nie będzie drugiej randki. Trzeba zachować klasę.  Będzie mnóstwo czasu na pijackie eskapady w przyszłości (zakładając, że pierwsza randka zadziała!).

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (153 głosów, średnia: 4,69 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martus2833  18 stycznia 2016 16:30

  Na szczęście ostatnią pierwszą randkę miałam 10 lat temu 😉

  Odpowiedz
 2. lilkawodna  18 stycznia 2016 17:20

  Dobra rady!!

  Odpowiedz
 3. bbo  18 stycznia 2016 20:08

  Zdecydowanie bagaż emocjonalny zostawiamy w domu.

  Odpowiedz
 4. Żanett  19 stycznia 2016 11:54

  I nie przesadzamy z alkoholem na pierwszej randce 🙂

  Odpowiedz
 5. martucha180  19 stycznia 2016 18:16

  Nic odkrywczego…

  Odpowiedz
 6. Aneta  21 stycznia 2016 14:41

  Przydatne rady dla randkowiczów 🙂

  Odpowiedz
 7. Anita  22 stycznia 2016 20:26

  upić się na pierwszej randce – katastrofa!

  Odpowiedz
 8. plochacka  22 stycznia 2016 23:10

  byc soba to podstaw sukcesu 🙂

  Odpowiedz
 9. Patriszia  28 stycznia 2016 00:14

  Na pierwszą randkę nie planuję już iść, ale fajne porady 🙂

  Odpowiedz
 10. mama_kazala  22 listopada 2016 19:12

  Randkowanie nie jest łatwe, łatwiej chyba być w związku, co?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany