Pierwsza polska saga o dorobkiewiczach – „Rodzina Wenclów” już w księgarniach

Żądza pieniądza, romanse i współczesne „polowanie na czarownice” w sercu biznesowej dżungli. Rodzina Wenclów to trzytomowa saga, opowiadająca historię rodziny, która dorobiła się na uwłaszczeniu nomenklatury. Bohaterowie, a raczej antybohaterowie Najdeckiej, to postaci z krwi i kości, postaci na wskroś realne, które przepełnia chęć zysku, zawiść, konformizm i nabyte „za komuny” kompleksy. Z łatwością wpadamy w tok ich myślenia i podążamy za ich pragnieniami, by na końcu zadać sobie pytanie – dlaczego właściwie wydają nam się tak realni?

Rodzina Wenclow

Akcja rozgrywa się w Warszawie, w wielkich korporacjach i kancelariach prawniczych,  a rozpoczyna w 2006 roku, na tle rządów ówczesnej koalicji i specyficznej atmosfery tamtych czasów, swoistego polowania na czarownice.

„Porywająca historia osadzona w zakłamanym, ale barwnym świecie korporacji. Doskonała proza. Polecam.”

Agustin Egurrola

„Autorka znakomicie pokazuje jak łatwo w brutalnym świecie układów zaszczuć człowieka. Świetnie oddany nasz świat prawniczy, perfekcyjnie uknuta intryga prywatna. Gorąco polecam i z niecierpliwością czekam na następną część.”

Weronika Marczuk

„Znakomity kryminał z intrygującą historią o wielkiej , niespełnionej miłości w tle. Prosty język, świetna narracja. Gotowy scenariusz na serial lub film. Lektura obowiązkowa, ale też wielce przyjemna i wciągająca. Zdecydowanie polecam!”

Ada Fijał

Kiedy przyjaciel staje się wrogiem

Warszawska kancelaria Wencel, Zagajewicz i Zybert otrzymuje intratne zlecenie. To świetny interes … – namawia Pawła Wencla jego wspólnik. – Bylibyśmy głupcami, gdybyśmy tego nie wzięli!

Jednak Pawła nie opuszcza uczucie niepokoju. Od lat prowadzi ze swoim przyjacielem dobrze prosperującą firmę i powinien mieć do niego bezgraniczne zaufanie. Dlaczego więc intuicja podpowiada mu co innego? Czyżby fatalnie układające się stosunki z żoną zaburzały mu jasność widzenia? I właściwie dlaczego stała się ona tak nieprzystępna?

Wspólnik to pierwsza część trzytomowej sagi obyczajowej, opowiadającej o rodzinie, która dorobiła się na uwłaszczeniu nomenklatury.

Akcja powieści rozgrywa się w wielkich korporacjach i kancelariach prawniczych, a bohaterów na pozór przepełnia żądza pieniądza i zgubna pogoń za przedmiotem pożądania. Ale czy to cała prawda o współczesnym człowieku

Witajcie w świecie, w którym każdego można podsłuchać, skontrolować, nagrać. I na każdego coś znaleźć…

Warszawa, rok 2007. Życie osobiste i kancelaria mecenasa Wencla legły w gruzach, a najlepszy klient został wrobiony w zakup spółki obciążonej wielomilionowym długiem. Zdesperowany Wencel postanawia odkryć, kto za tym stoi. Jego podejrzenia wzbudza Mirosław Kwaśniak, antypatyczny karierowicz z prowincji.

Mecenas Wencel i jego lojalna sekretarka rozpoczynają brawurowe śledztwo, nie mając nawet pojęcia, że działania ich otwierają istną puszkę Pandory. Kwaśniak, bowiem przypierany do muru, nawiązuje romans ze starszą od siebie, wpływową posłanką partii rządzącej, a wtedy sprawy przybierają prawdziwie niebezpieczny obrót…

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (142 głosów, średnia: 4,75 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Masza  1 października 2013 08:43

  Z chęcią przeczytam tą sagę.

  Odpowiedz
 2. bbo  1 października 2013 21:00

  Zapowiada się ciekawie.

  Odpowiedz
 3. arancia  31 lipca 2017 19:25

  Czytałam, mogę polecić tę lekturę 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany