Piersi jak marzenie po laktacji

Idealny biust po ciąży i karmieniu? Tak, to możliwe. Specjaliści przekonują, że odzyskanie atrakcyjnego wyglądu po karmieniu stało się łatwiejsze, niż sądzimy.

Piersi jak marzenie po laktacji

Pojawienie się upragnionego dziecka jest dla kobiety niewyobrażalnym szczęściem, ale też początkiem wielu zmian, jakim ulega jej ciało – między innymi piersi. Ten niewątpliwy atrybut kobiecości spełnia przecież po urodzeniu maleństwa jedną z najważniejszych ról. W czasie ciąży i karmienia biust zmienia nie tylko swoją objętość, ale też kształt. Dlatego trudno dziwić się obawom młodych mam, że okres laktacji pozbawi ich piersi atrakcyjnego wyglądu. 

Piersi w rękach ekspertów

Wzmożona pielęgnacja dedykowanymi kosmetykami, właściwie dobrany biustonosz, codzienne ćwiczenia – wszystko to wyraźnie wspomaga regenerację piersi i poprawia elastyczność oraz sprężystość ich delikatnej skóry. Jednak nawet najbardziej systematyczny trening czy najlepszy i wklepywany z największą troską krem nie przywrócą biustowi jego dawnego kształtu ani go nie podniosą. Ale nie martw się. Obecnie dostępna jest cała gama nieinwazyjnych zabiegów, które przywrócą twoim piersiom wymarzony wygląd i kształt. Specjaliści kosmetyki profesjonalnej oraz medycyny estetycznej potrafią już zmieniać kształt i wielkość piersi bezpiecznymi metodami.

Push up!

Z oczywistych względów nie możesz korzystać z dobrodziejstw zabiegów modelujących w czasie ciąży i laktacji. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żebyś oddała się w ręce ekspertów zaraz po odstawieniu maluszka od piersi. Zabiegi kosmetyki profesjonalnej pozwolą ci wtedy odzyskać utraconą jędrność biustu. Piersi nie posiadają mięśni, dlatego ich podtrzymanie zależy od jędrności skóry. Podczas ciąży dochodzi do wzrostu ilości tkanki tłuszczowej i gruczołowej, przez co rozciąga się skóra biustu. Często zbyt osłabiona traci ona swą elastyczność, czego skutkiem jest zwiotczenie piersi. Zabieg Ulthera to nieinwazyjny lifting, który wyraźnie podnosi piersi nawet o 2 cm. Polecany jest kobietom, u których doszło do opuszczenia biustu z powodu wiotkiej lub rozciągniętej skóry. Planowany jest indywidualnie, by dopasować działania do potrzeb obu piersi. Poprzez działanie specjalnie dobranego strumienia ultradźwięków dochodzi do obkurczenia skóry i powięzi podskórnych, podtrzymujących gruczoł piersiowy, co skutkuje nie tylko podniesieniem piersi, ale także wygładzeniem skóry – wyjaśnia dr Robert Chmielewski, chirurg z warszawskiej kliniki medycyny estetycznej SkinClinic.

Marzenia o pięknych piersiach – do spełnienia

Jeżeli natomiast sen z powiek spędza ci to, że twoje piersi w wyniku zaników tkanki tłuszczowej są teraz mniejsze, masz do wyboru przynajmniej dwa bezpieczne sposoby ich wypełnienia. Pierwszy z nich to zabieg Macrolane. Bezoperacyjny zabieg specjalnym żelem Macrolane, stworzonym na bazie kwasu hialuronowego – naturalnego składnika występującego w naszym organizmie, to zabieg pięknie kształtujący piersi. Modelowanie biustu odbywa się w nim na zasadzie wstrzyknięcia głęboko pod skórę określonej dawki preparatu, który sprawia, że piersi stają się pełniejsze i bardziej jędrne. Efekt jest natychmiastowy i całkowicie naturalny – zapewnia dr Robert Chmielewski.

Patent na biust idealny

Drugim – przynoszącym stosunkowo trwałe efekty – sposobem na powiększenie i wymodelowanie piersi jest zabieg Body Jet. Poddając się mu, zyskujesz podwójnie, bo w czasie tego samego zabiegu chirurg nie tylko poprawi wygląd twoich piersi, ale też, na przykład, bioder. Pacjentkom, które chcą powiększyć swój biust, a jednocześnie wymodelować inne partie ciała, na przykład brzuch czy biodra, zalecam poddanie się wodnej liposukcji Body Jet. Powiększanie biustu przy użyciu Body Jet polega na jednoczasowym odessaniu komórek tłuszczowych z miejsc, gdzie występują w nadmiarze i podaniu ich w piersi. Uzyskane tą metodą komórki tłuszczowe charakteryzują się największą przyswajalnością oraz dają trwały efekt zabiegu. Nie bez znaczenia jest też fakt, że po przeszczepieniu tkanki tłuszczowej piersi wyglądają i zachowują się bardzo naturalnie. Co ważne, przy zastosowaniu tej metody nie ma konieczności długotrwałej rekonwalescencji, jak w przypadku implantów – przekonuje dr Jakub Brągoszewski, jeden z najlepszych ekspertów w przeprowadzaniu zabiegów Body Jet w naszym kraju.

Istnieje naprawdę wiele sposobów, by młoda mama czuła się dumna nie tylko ze swojej pociechy, ale też ze swojego atrakcyjnego biustu – jędrny i idealnie kształtny wcale nie musi być tylko marzeniem. Rozwiązania medycyny estetycznej sprawią, iż twoje piersi pozostaną w dobrej formie przez długi czas, a ty będziesz mogła cieszyć się pięknym wyglądem.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (141 głosów, średnia: 4,26 z 5)
zapisuję głos...