Najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe gwiazd – poznaj ich historię!

Zaręczyny to jedno z najczęściej powtarzających się noworocznych postanowień. Panie oczekują zwykle zaręczyn w czasie świąt lub w dniu zakochanych – czyli na Walentynki. Jeśli i Ty marzysz o pierścionku zaręczynowym albo po prostu lubisz oglądać wyjątkową biżuterię, w naszym zestawieniu znajdziesz zapierające dech w piersi inspiracje!

 

Najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe gwiazd

Renee Zellweger nosząca pierścionek marki Cartier

Zaręczyny to wyjątkowa chwila w życiu każdej kobiety. Szczególnie, jeśli przeżywamy je tylko jeden raz, a zaręczynowy pierścionek wręcza nam ten, kogo naprawdę pragniemy poślubić. Poza płomiennymi uczuciami i czystą radością związaną z wkroczeniem na nową ścieżkę życia, świeżo upieczonym narzeczonym towarzyszy zwykle radość płynąca z otrzymania eleganckiej biżuterii. Zobaczcie najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe gwiazd! Może staną się dla Was inspiracją dla własnej, skromniejszej wizji narzeczeńskiej błyskotki?

 

TOP 20 – Najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe gwiazd

Najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe gwiazd

1. Pierścionek Grace Kelly

Książę Monako Rainier III początkowo oświadczył się Grace Kelly, wręczając jej niewielki pierścionek od Cartiera ozdobiony rubinami i diamentami. Kiedy jednak zobaczył na palcach wiodących gwiazd Hollywood biżuterię z wielkimi oczkami, zdecydował się wybrać dla niej u Cartiera bardziej okazałą błyskotkę. Postawił na 10,5-karatowy diament o szmaragdowym szlifie, otoczony dodatkowo dwoma podłużnymi kamieniami.

 

2. Pierścionek Kate Middleton i Księżnej Diany

Pierścionek zaręczynowy, który księżna Kate otrzymała od Williama to cacko z białego złota z 12-karatowym szafirem otoczonym 14 małymi brylancikami. Jeśli śledzicie rodzinę królewską nieco dłużej niż kilka lat, z pewnością zauważyłyście, że jest to ten sam pierścionek, który księżna Diana dostała od księcia Karola. Stało się tak, ponieważ po śmierci matki książętom zaproponowano, by wybrali sobie po jednej biżuteryjnej pamiątce, dzięki czemu pierścionek pozostał w rodzinie z założeniem, że zostanie przekazany dalej. Wprawdzie pierwotnie należał on do księcia Harry’ego (William wolał zatrzymać złoty zegarek Cartiera często noszony za życia przez Dianę), jednak później młodszy brat zgodził się odstąpić bratu pierścionek, ponieważ bardzo polubił Kate i nie miał nic przeciwko temu, by to ona go założyła. Co ciekawe, biżuterię wybrała sobie sama Diana z katalogu londyńskiego domu jubilerskiego. Pierścień był wtedy wart „zaledwie” 28 tysięcy funtów i wiele osób dziwiło się, że nie uparła się przy droższym świecidełku. Niestety błyskotka nie przyniosła jej szczęścia…

3. Pierścionek Angeliny Jolie

Pierścionek Angeliny Jolie – choć ostatecznie nie połączył jej z Bradem Pittem na zawsze – jest prawdziwym dziełem sztuki, tworzonym na zamówienie przez okres 3 lat za kwotę – bagatela – 250 tysięcy dolarów. Zaprojektował go i wykonał pod okiem aktora jubiler-artysta, Robert Procop. Jego wykonanie wymagało znalezienia bliźniaczo podobnych diamentów i odpowiedniego docięcia kamieni. Nic dziwnego, że aktorka nie ruszała się bez niego ani na krok! Znalazło się wprawdzie wielu sceptyków, którzy uważali, że do Angeliny bardziej pasowałyby jej ukochane szmaragdy, ale w końcu to Brad znał ukochaną najlepiej.

 

4. Pierścionek Sarah Jessica Parker

Od 1997 roku mężem serialowej Carrie Bradshaw jest Matthew Broderick. Zanim powiedziała mu „tak”, aktorka entuzjastycznie pokiwała głową na widok 5-karatowego diamentu o szmaragdowym szlifie.

 

5. Pierścionek Natalie Portman

Pierścionek, który Natalie Portman otrzymała od ukochanego Benjamina Millepieda został zaprojektowany z uwzględnieniem ważnych dla niej wegańskich i ekologicznych idei. Jest  wykonany z platyny pozyskanej z recyklingu oraz antycznego diamentu pavé, certyfikowanego jako kamień pozyskany na drodze pokojowej, w duchu fair trade.

 

Najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe gwiazd

6. Pierścionek Victorii Beckham

Większość kobiet zadowala się jednym, nierzadko skromnym, pierścionkiem zaręczynowym. Ale nie Victoria. Właścicielka modowego imperium ma ich w swojej kolekcji aż… 14! Od lat regularnie dostaje bowiem od męża nową błyskotkę, a każda z nich jest warta majątek. Pierwszy pierścionek dostała w 1997 roku i był to diament wart 65 tysięcy funtów. Kolejne są dopasowywane do bieżących trendów i aktualnych upodobań gwiazdy.

 

7. Pierścionek Amal Clooney

George Clooney podarował swojej przyszłej żonie pierścionek z 7-karatowym diamentem pozyskanym w etyczny sposób. Diament nosi szlachetny, szmaragdowy szlif, dzięki któremu pięknie odbija światło.

 

8. Pierścionek Jessici Biel

Wybranka serce Justine’a Timberlake’a dostała od niego błyskotkę z diamentem o 6 karatach. Piosenkarz sam zaprojektował, jak będzie on wyglądać, decydując się na styl vintage. Nic dziwnego, że jest tak zachwycający!

 

9. Pierścionek Meghan Markle

Pierścionek wybranki księcia Harry’ego również ma w sobie kamienie należące niegdyś do Diany. Znajdują się one po obu stronach głównego oczka, które tworzy osadzony na żółto-złotej opasce diament z Botswany.

10. Pierścionek Evy Longorii

Oryginalny, czerwony pierścionek zaręczynowy Evy Longorii to prezent od Jose Antonio Bastiona – businessmana, z którym gwiazda zaręczyła się w 2015 roku w Dubaju. Błyskotkę tworzy piękny rubin otoczony wianuszkiem diamentów. Zdaje się, że dobrze oddaje on ognistą osobowość Evy.

 

11. Pierścionek Jennifer Aniston

Jennifer Aniston jest właścicielką 8-karatowego diamentu, który wybrał dla niej Justin Theroux. Gwiazda z uśmiechem wspominała dzień, gdy ukochany padł przed nią na kolana, by wyznać swe uczucie, mówiąc, że pierwszym, o czym wtedy pomyślała było to, że nie zrobiła sobie manicure’u. Niestety pomimo pięknych wspomnień i i okazałej błyskotki, związek nie przetrwał.

 

12. Pierścionek Paris Hilton

Swój pierścionek Paris dostała na stoku w Aspen w styczniu 2018 roku. Błyskotkę w kształcie łezki zaprojektował Michael Greene, a jego wartość wycenia się na 2 miliony dolarów. Podobno wybrankiem Paris jest aktor polskiego pochodzenia (!), Chris Zylka.

13. Pierścionek Reese Witherspoon

Pierścionek Reese to stosunkowo skromny i bardzo elegancki, 4-karatowy diament o prostokątnym kształcie. Gwiazda dostała go od Jima Totha w 2011 roku. Ciekawy szlif sprawia, że intensywnie odbija on światło i zwraca na siebie uwagę pomimo niedużej wielkości.

 

14. Pierścionek Kirsten Dunst

Pierścionek Kristen Dunst to osadzony w żółtym złocie owalny diament. Gwiazda otrzymała go od Jessego  Plemonsa podczas Tygodnia Mody w styczniu 2017 roku. Błyskotkę wycenia się na 80 tysięcy dolarów.

 

15. Pierścionek Iriny Shayk

Pierścionek Iriny ma szmaragdowe owalne oczko, otoczone wianuszkiem diamentów. Kamienie osadzone są na złotej obrączce i przypominają swoim ułożeniem projekt słynnego pierścionka Kate i Diany. Niestety to już kolejne świecidełko, które nie zdołało utrwalić miłosnych obietnic…

 

16. Pierścionek Kate Moss

Widoczny powyżej pierścionek zaręczynowy Kate Moss to cacko pochodzące z lat 20 ubiegłego wieku, a podarował go gwieździe jej poprzedni mąż, Jamie Hince. Kolejny to już prezent od Nicolaia von Bismarcka, otrzymany podobno podczas wakacji w Włoszech.

 

17. Pierścionek Gwyneth Paltrow

Pierścionek Gwyneth to wielki i krystalicznie czysty, błękitny kamień w obramowaniu wykonanymi z miniaturowych diamencików. Aktorka dostała świecidełko od producenta, Brada Falchuka, w styczniu 2018 roku. Patrząc na tę błyskotkę trudno nie pomyśleć o niebie!

 

Najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe gwiazd

18. Pierścionek Kate Winslet

Kate nie jest fanką spektakularnej biżuterii, a pierścionki nosi naprawdę rzadko. Zakłada przeważnie tylko ten zaręczynowy. To elegancki prostokątny diament w klasycznej oprawie, na dość szerokiej obrączce z żółtego złota.

 

19. Pierścionek Gisele Bündchen

Supermodelka otrzymała pierścionek od Toma Brady’ego trzy lata od pierwszego spotkania podczas randki w ciemno. Posiada on diamentowe oczko osadzone w platynowej obrączce, a całość warta jest ok. 150 tysięcy dolarów.

 

20. Pierścionek Kim Kardashian

Ostatnia propozycja, którą prezentujemy w naszym zestawieniu to pierścionek Kim Kardashian. Błyskotka liczy aż 15 karatów i został zaprojektowany przez Lorraine Schwartz. Jego wręczenie odbyło się na specjalnie wynajętym przez Kanye’a Westa stadionie, przy akompaniamencie orkiestry złożonej z 50 osób.

Który z nich podoba się Wam najbardziej?

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (197 głosów, średnia: 4,16 z 5)
zapisuję głos...