Pierścionki z aleksandrytem

Pierścionki zaręczynowe z kamieniami szlachetnymi to niezwykła biżuteria. Każdy pragnący się oświadczyć mężczyzna staje przed niełatwym wyborem kamienia, który będzie zdobił pierścionek jego wybranki. Zależy mu, aby biżuteria nie tylko spodobała się ukochanej, ale również do niej pasowała. Do najbardziej popularnych kamieni szlachetnych należą diamenty, szafiry, rubiny i szmaragdy. Istnieje jednak wiele innych kamieni, którymi zdobi się biżuterię. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje aleksandryt.

Aleksandryt – szmaragd za dnia, rubin w nocy

Aleksandryt to kamień szlachetny, będący rzadką, przezroczystą odmianą chryzoberylu. Jego szczególną cechą jest to, że w zależności od oświetlenia zmienia barwę. W świetle dziennym kamień jest zielony, natomiast w sztucznym oświetleniu staje się bordowy lub fioletowy. Tłumaczy to zjawisko fluorescencji spowodowane obecnością metali chromu i żelaza w kryształach aleksandrytu. Nazwana tego kamienia szlachetnego została mu nadana na cześć cara Aleksandra II w 1842. Co ciekawe, został on odkryty przypadkowo, w dolinie rzeki Tokowaja, w pobliżu Jekaterynburga na Uralu, podczas poszukiwania szmaragdów.

Niezwykłe właściwości aleksandrytu

Każdemu kamieniowi szlachetnemu przypisywane są pewne właściwości oraz znaczenia. Nie inaczej jest w przypadku aleksandrytu. Wierzono, że aleksandryt jest amuletem na wszelkiego rodzaju klątwy rzucane przez nieprzyjaciół i ma magiczną moc uzdrawiania. W XIX w. mistycy twierdzili, że aleksandryt ustanawia harmonię między ciałem fizycznym, astralnym, mentalnym danej osoby. Kamień wzmacnia zdolności twórcze oraz sprzyja wyobraźni swojego właściciela. Co więcej, może on również zwiększać zdolności intuicyjne i pomagać wyjść z trudnej sytuacji. W Indiach aleksandryt stosowany był do ochrony przed alkoholizmem, świerzbem, trądem. Do dziś uważa się, że aleksandryt ma korzystny wpływ na krew, pomaga leczyć choroby naczyniowe, oczyszcza krew, normalizuje ciśnienie krwi. Noszenie biżuterii z tym kamieniem pozwala właścicielowi stać się bardziej spokojnym, rozsądnym oraz przyczynia się do zwiększenia jego komunikacyjności.

Pierścionek z aleksandrytem Siudek

Biżuteria salonu jubilerskiego Siudek odznacza się elegancką formą, wyważonymi proporcjami oraz mistrzowskim wykonaniem z dużą dbałością o szczegóły. Robert Siudek to uzdolniony artysta tworzący niezwykłe projekty unikatowej biżuterii. W ofercie salonu znajduje się między innymi pierścionek zaręczynowy z aleksandrytem. Wszystkie pierścionki z oferty salonu Siudek znajdziemy na siudek.com.pl. Biżuteria jest wykonywana w złocie żółtym oraz białym. Pierścionek zdobi aleksandryt kreowany oraz dwa małe brylanty. To połączenie sprawia, że biżuteria wygląda zachwycająco.  Pierścionek zaręczynowy z aleksandrytem to idealny wybór dla każdego, kto chce podarować swojej ukochanej wyjątkową biżuterię.

Dla kogo pierścionek z aleksandrytem?

Aleksandryt to kamień niezwykły, dlatego z pewnością podkreśli on niepowtarzalność noszącej go osoby. Polecany jest dla ludzi lubiących się wyróżniać. To świetny wybór dla osoby, której trudno jest zdecydować się na jeden kolor kamienia. Biżuteria z aleksandrytem w niezwykły sposób zmienia swoją barwę, kamień może stać się zielony, czerwony lub tworzyć niezwykłe połączenie tych dwóch barw, w zależności od oświetlenia. Dzięki temu, biżuteria z aleksandrytem nigdy się nie znudzi. Uznaje się, że aleksandryt to dobry talizman dla ludzi z cholerycznym temperamentem. Z pewnością jest również doskonałym kamieniem szlachetnym dla osób kreatywnych i pracujących twórczo.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (126 głosów, średnia: 4,39 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. martucha180  26 listopada 2018 15:45

    Piękny.

    Odpowiedz
  2. macierzanka  26 listopada 2018 19:39

    Śliczny pierścionek.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany