Piero Guidi i jego anielskie torebki

Miłość i sztuka są najlepszą inspiracją do stworzenia rzeczy pięknych i nietuzinkowych. Właśnie takie są projekty włoskiej marki Piero Guidi „Angeli del nostro tempo”, które powstają z myślą o ludziach otaczających się pięknymi i wyjątkowymi przedmiotami.

Piero Guidi i jego anielskie torebki

Nazwa pochodzi od imienia i nazwiska założyciela marki, który swoją przygodę ze sztuką piękną rozpoczynał w rodzinnej miejscowości Urbino we Włoszech. Natchniony twórczością Rafaello – malarza aniołów, artysta czerpie inspiracje zarówno z kultury jak i wiecznie żywego, włoskiego renesansu.

Kariera artysty jako projektanta rozpoczęła się od ręcznie wykonywanych, rzeźbionych w metalu klamer do pasków. W miarę upływu czasu i rosnącego zainteresowania nietuzinkowymi projektami, Guidi zaczął swoją twórczość poszerzać o torebki i walizki. Wynikiem jego pracy są 3 linie:

 • Magic Circus, gdzie skóra staje się areną dla wytłoczonych w materiale pierrotów,
 • Lineabold, w której klasyczne fasony przeplatają się z geometrycznymi wzorami,
 • Piero Guidi, gdzie dominuje feria barw i mozaikowe, skórzane lub nylonowe  przeplatanki.

 

„Angeli del nostro tempo” jest dedykowana osobom, które czerpią z ducha miłości w każdej postaci. Dlatego też symbolem marki, który wyróżnia produkty Piero Guidi, są anioły, kobieta i mężczyzna, obejmujący się w geście wzajemnego uczucia. Anioły występują w formie zawieszki lub nadruku na bawełnianej podszewce.

Miłość jest duchem marki Piero Guidi, którą widać na każdym kroku i w każdej z oferowanych rzeczy. Staranność o detale i oryginalny design stanowią bazę dla wyjątkowych i niepowtarzalnych produktów, które powstają z myślą o ludziach, którzy tak jak Guidi kochają piękno i sztukę.

 

Więcej na www.pieroguidi.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (197 głosów, średnia: 4,42 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. elves  21 listopada 2012 00:23

  One są dla mnie stworzone.Uwielbiam takie ciekawe, niepowtarzalne i oryginalne torebki.Symbol kobiety i męższyzny oraz anioły – bardzo mi się ten pomysł podoba!
  Chętnie bym przygarnęła pierwszą i ostatnią:)

  Odpowiedz
 2. pasjonatka88  21 listopada 2012 09:26

  Niestety do mnie nie przemawiają takie torebki. Wolę coś bardziej spokojnego i klasycznego – nadającego się na więcej niż jeden sezon. Jestem po prostu praktyczna 😉

  Odpowiedz
 3. prymusek  21 listopada 2012 16:51

  Te białe bardzo mi się podobają. Cudeńka:) Brązowe wyglądają trochę tak jakby miały nawiązywać do LV a to pachnie kopiowaniem i dlatego odpadają:/

  Odpowiedz
 4. dudqa  26 lipca 2013 10:51

  ciekawe wzory przez co są bardzo oryginalne

  Odpowiedz
 5. xtina120  8 czerwca 2016 23:23

  Intrygujące wzory ale mi się nie podobają. Fakt że są oryginalne i nie banalne ale to mi nie wystarcza. Te wzory są dość chaotyczne i bezsensowne, ale na pewno komuś się spodobają.

  Odpowiedz
 6. monicitia  11 czerwca 2016 22:50

  Do mnie nie przemawiają…..jakby dziecięce…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany