Pielęgnuj letni nastrój – cera jesienną porą

Spis treści:

Powrót do szarej rzeczywistości po słonecznych wakacjach bywa trudny. Pogarszające się warunki atmosferyczne – niska temperatura i mroźny wiatr – działają negatywnie nie tylko na nasze samopoczucie, ale także cerę. Są jednak sprawdzone sposoby, by nie dać się jesiennej aurze i zachować promienny nastrój i wygląd na dłużej.

demakijaż

Krok 1: oczyszczanie

Jesienny plan odnowy warto zacząć od dogłębnego oczyszczenia. Pierwszym krokiem powinno być usunięcie martwego naskórka i zanieczyszczeń. Po wakacjach warto pomyśleć o mikrodermabrazji diamentowej – nieskomplikowanym zabiegu, dzięki któremu skutecznie pozbędziemy się zrogowaciałego naskórka. Usuwając martwą warstwę skóry przyczyniamy się do jej lepszego ukrwienia, a co za tym idzie – lepszego dotlenienia i odżywienia. Rezultatem  mikrodermabrazji jest wygładzenie, rozjaśnienie i poprawienie struktury skóry. Warto również pamiętać o domowych sposobach oczyszczania cery i 2 razy w tygodniu fundować sobie peeling. Dzięki temu skóra będzie doskonale przygotowana na odżywcze kremy i zawarte w nich substancje aktywne. Pamiętajmy również o dokładnym demakijażu, do którego najbardziej odpowiednie będzie kremowe mleczko. Mycie twarzy wodą i żelem mogłoby spowodować wysuszenie i efekt ściągnięcia skóry.

 

Krok 2: nawilżanie i ochrona

W trosce o dobrą kondycję skóry jesienią zadbajmy szczególnie o odpowiedni stopień jej nawilżenia. Do osiągnięcia celu nie wystarczy regularne stosowanie kosmetyków – pamiętajmy równocześnie o zdrowej diecie oraz spożywaniu ok. 1,5 litra wody dziennie. Używane na co dzień specyfiki dobierajmy z rozwagą – odżywcze kremy o gęstej konsystencji przysłużą się cerze bardziej, niż lekkie, nawilżające. Czego należy unikać? Negatywne skutki generuje częste przebywanie w klimatyzowanych, zamkniętych pomieszczeniach. Starajmy się zatem dostarczać sobie wielu okazji do odbywania dotleniających spacerów. Nie zapominajmy jednak o używaniu kremu z filtrem przed wyjściem z domu – skóra wystawiona na słońce, nawet jesienne, wymaga odpowiedniej ochrony.

Artykuł powstał przy współpracy z dr n. med. Ewą Kaniowską z Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserowej Derma Puls we Wrocławiu.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (149 głosów, średnia: 4,42 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. scrabble  9 sierpnia 2015 17:28

    Mikrodermabrazja jest bardzo skuteczna ale niestety nietrwała.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany