Pielęgnacja w trakcie ciąży – kosmetyki Skarb Matki

W trakcie ciąży nasza skóra wymaga wyjątkowej pielęgnacji. To czas, w którym musimy zmienić swoje nawyki, również pielęgnacyjne. Powinnyśmy zrezygnować z długich, gorących kąpieli, szczególnie dbać o higienę intymną i nie zapominać o nawilżaniu skóry, by zwiększyć jej elastyczność i zapobiec rozstępom. Producent kosmetyków dla najmłodszych przygotował serię kosmetyków dla przyszłych mam, by pielęgnacja w trakcie ciąży stała się nieco łatwiejsza. Zapraszamy do zapoznania się z kosmetycznymi propozycjami.

Pielęgnacja w trakcie ciąży – Kąpiel

pianka_intymnaW czasie ciąży nie poleca się długich i gorących kąpieli. Zwolenniczki przesiadywania w wannie muszą więc pamiętać, że kąpiel nie powinna trwać dłużej niż 15 minut, a woda nie powinna przekraczać 37°C. Na co dzień idealny będzie szybki prysznic. Ciało myjemy łagodnymi płynami do mycia, a miejsca intymne – preparatami dedykowanymi.

 Pianka do higieny intymnej z linii Femina Skarbu Matki. Delikatnie myje, nawilża i natłuszcza skórę. Ekstrakt z dzikiej róży i zielonej herbaty działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Kwas mlekowy utrzymuje prawidłowe pH i zabezpiecza naturalną mikroflorę skóry. Pianka zmniejsza również ryzyko infekcji. Łagodzi i przyśpiesza odnowę naskórka.

Pojemność 250 ml

Cena ok. 20 zł

Pielęgnacja w trakcie ciąży – Zadbaj o piersi

MASC_KARTONIK_RGBSzczególnej troski i przygotowania do karmienia wymagają piersi. Już w trakcie ciąży warto robić delikatny masaż biustu np. za pomocą myjki oraz smarować bolące brodawki oliwką lub specjalną maścią.

 Maść do pielęgnacji brodawek sutkowych z linii Femina Skarbu Matki. Maść nawilża i natłuszcza delikatny naskórek. Najwyższej jakości farmaceutyczna lanolina i olej słonecznikowy łagodzą bolące brodawki. Maść nie zawiera konserwantów ani substancji zapachowych.

Pojemność 30 g

Cena ok. 20 zł

Pielęgnacja w trakcie ciąży – Zapobieganie rozstępom

packshot_oliwka_migdalowa_RGBOk. 90% kobiet w ciąży ma skłonności do powstawania rozstępów. Skąd się biorą? Otóż proces rozciągania się skóry w trakcie ciąży następuje na tyle szybko, że może dojść do zerwania sieci włókien kolagenowych znajdujących się w skórze właściwej. Blizny, które powstają to właśnie rozstępy. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i zapewnienie skórze maksymalnej elastyczności. Aby uchronić się przed rozstępami, już od pierwszych miesięcy ciąży należy bezwzględnie nawilżać i natłuszczać skórę brzucha. Idealne będą oliwki pielęgnacyjne

Oilwka pielęgnacyjna Skarbu Matki – nawilża, natłuszcza i uelastycznia oraz wzmacnia barierę ochronną naskórka. Zawarte w niej składniki aktywne są bogate w witaminy i minerały. Bezpieczeństwo i skuteczność zostały potwierdzone w badaniach klinicznych i dermatologicznych. Nie zawiera konserwantów, alkoholu i barwników, a kompozycja zapachowa nie zawiera alergenów. Niezastąpiona do masażu.

Pojemność 200 ml

Cena ok. 13,79 zł

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (209 głosów, średnia: 4,54 z 5)
zapisuję głos...