Pielęgnacja twarzy i ciała naturalnymi kosmetykami

Dbanie o kondycję cery to jeden z kluczowych elementów warunkujących nasz piękny wygląd i dobre samopoczucie. Nawet najlepiej dobrany podkład nie ukryje suchych skórek czy rozszerzonych porów. Chcąc wyglądać atrakcyjnie i świeżo, a jednocześnie nie szkodzić środowisku, warto stosować wegańskie kosmetyki naturalne. Ich skład jest optymalny dla ludzkiej skóry i umożliwia jej perfekcyjne odżywienie oraz nawilżenie.

Pielęgnacja twarzy i ciała naturalnymi kosmetykami

Kosmetyki naturalne (ekologiczne) – dlaczego warto ich używać?

Kosmetyki naturalne to takie, które składają się w przeważającej większości z substancji pochodzenia mineralnego, roślinnego lub zwierzęcego. Nie mogą natomiast zawierać surowców modyfikowanych genetycznie, syntetycznych emulgatorów, substancji zapachowych i barwiących, sztucznych tłuszczów, oleju palmowego, silikonów, a także parafiny. Podczas produkcji takich wyrobów dopuszczalne jest wykorzystywanie substancji konserwujących o udowodnionym, bezpiecznym i neutralnym dla skóry pochodzeniu. Aby zakwalifikować kosmetyk jako ekologiczny, należy wykazać, że jego skład w co najmniej 95% pochodzi z substancji naturalnych. W Europie prawo dotyczące tej gałęzi przemysłu jest regulowane przez Komitet Ekspertów Produktów Kosmetycznych.

Jak czytać etykiety kosmetyków naturalnych do twarzy i ciała? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na oficjalne deklaracje producentów na temat składu oferowanych przez nich produktów. To, że krem lub balsam jest reklamowany jako “pochodzący z natury” lub “przyjazny środowisku”, wcale nie musi być jednoznaczne z odpowiednim udziałem procentowym ekologicznych substancji w jego składzie. Zabiegi marketingowe często wprowadzają konsumentów w błąd, dlatego też warto uważnie przyjrzeć się etykiecie produktu przed jego zakupem. Im krótsza jest lista ingrediencji, tym większe prawdopodobieństwo, że dany kosmetyk rzeczywiście jest ekologiczny. Ważną informacją jest również to, że substancje wymienione w składzie wyrobu zawsze są ułożone w kolejności od największego do najmniejszego stężenia.

Prawdziwie naturalne kosmetyki są kosmetykami wegańskimi, czyli nietestowanymi na zwierzętach. Taka zasada jest przyjmowana na każdym etapie ich produkcji. Jeżeli więc chcemy upewnić się, że krem, który zamierzamy kupić, jest ekologiczny, poszukajmy na jego opakowaniu logotypu z różowym króliczkiem oraz napisu “cruelty free”. Kosmetyki naturalne Swederm to wegańskie skin foody, które umożliwiają doskonałe nawilżenie i odżywienie skóry twarzy i ciała. Produkty z linii Natural Skin Care dodatkowo pochodzą z organicznych upraw.

Kosmetyki organiczne – co to?

Kosmetyki organiczne to kosmetyki naturalne, które spełniają również szereg dodatkowych norm. Producenci takich wyrobów muszą udowodnić, że składniki, które są wykorzystywane do ich wytworzenia, pochodzą z certyfikowanych, organicznych upraw.

Kosmetyki organiczne nie mogą zawierać substancji konserwujących, sztucznych barwników czy aromatów. Przy ich produkcji nie jest dopuszczalne wykorzystywanie nawet niewielkich ilości składników syntetycznych. Z tego powodu kosmetyki organiczne najczęściej są sprzedawane w opakowaniach z pompką próżniową, a ich termin przydatności do użycia po otwarciu jest zwykle krótszy, niż w przypadku innych produktów do twarzy i ciała.

Kosmetyki naturalne – na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Każdy kosmetyk, aby działać, musi zawierać odpowiednie stężenie substancji czynnej. Jeżeli głównym składnikiem danego kremu czy balsamu jest woda, a jakikolwiek składnik o udowodnionym działaniu znajduje się przy końcu listy ingrediencji, warto odłożyć taki produkt z powrotem na półkę. Duże znaczenie ma także renoma producenta. Zwłaszcza osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kosmetykami naturalnymi, powinny przed zakupem zapoznać się z opiniami innych klientów na temat danego produktu. Po sprawdzoną wegańską pielęgnację zapraszamy na naszą stronę https://swederm.com!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (19 głosów, średnia: 4,53 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Danka  28 czerwca 2021 08:27

    Od dawna używam naturalnych kosmetyków od mokosha i zauważyłam sporą poprawę kondycji mojej skóry. Produkty nie dość, że ładnie pachną to i dobrze działają. 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany