Pielęgnacja ciała w zimie – jakie zabiegi proponują kliniki medycyny estetycznej?

Skóra w okresie zimowym zmaga się z wieloma wyzwaniami – głównie ze zmienną temperaturą i niską wilgotnością powietrza, przez co szybko się odwadnia. W tym czasie warto szczególnie zadbać o jej pielęgnację. Zima jest też odpowiednią porą, aby poddać się zabiegom estetycznym, które są przeciwwskazane przy dużej aktywności słońca. Na jakie więc zabiegi warto zwrócić uwagę? Sprawdź!

Spis treści:

Zima jako idealny czas na peelingi chemiczne

Przy odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej większość zabiegów oferowanych przez kliniki medycyny estetycznej, np. https://www.estell.pl/, można wykonać niezależnie od pory roku. Jednak zimą o wiele łatwiej jest uniknąć nadmiaru słońca bez konieczności rezygnacji z wakacyjnych wyjazdów.

Jednymi z zabiegów polecanych jesienią i zimą są peelingi chemiczne. Warto poddać się im w tym okresie również w celu redukcji niedoskonałości, które często stają się bardziej widoczne po sezonie letnim. Profesjonalne peelingi dzieli się na powierzchowne, średniogłębokie i głębokie. Poza złuszczeniem wierzchniej warstwy naskórka mogą one oddziaływać także na głębsze warstwy skóry, pobudzając jej komórki do regeneracji.

Ważne jest, aby po peelingu chronić skórę przed promieniami UV. Konieczne jest też unikanie zanieczyszczeń czy korzystania z sauny i basenu. Metoda ta pozwala na wyrównanie kolorytu i wygładzenie powierzchni skóry, głębokie oczyszczenie porów i redukcję przebarwień. Zabieg można przeprowadzić w obrębie twarzy jak i innych partii ciała np. dekoltu i szyi.

Zabiegi ujędrniające i wyszczuplające – endermologia i stymulacja elektromagnetyczna

Zimą zakrywamy ciało cieplejszymi ubraniami i często nie skupiamy się na wyglądzie sylwetki tak jak w sezonie wakacyjnym. Chłodne pory roku są jednak najlepszym momentem, aby zadbać o kondycję i przygotować się do kolejnej wiosny.

Zabiegi stymulujące mikrokrążenie pomagają uporać się z utratą jędrności, nadmiarem tkanki tłuszczowej, cellulitem czy obrzękami. Do takich należy m.in. endermologia – rodzaj masażu próżniowego, który daje najlepsze rezultaty, jeśli jest wykonywany w seriach. Endermologia jest zabiegiem całorocznym, ale warto poddać się jej jesienią i zimą, co pomaga poprawić stan tkanek po lecie i wspiera walkę o wymarzoną figurę.

Wśród metod przeznaczonych do budowania sylwetki wymienia się też stymulację mięśni za pomocą energii elektromagnetycznej. Jest to zabieg bezbolesny i nieinwazyjny. Pozwala na zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej i cellulitu, a także rzeźbienie masy mięśniowej. Procedura ta stanowi doskonałe wsparcie dla osób, które zimą postanowiły skupić się na aktywności fizycznej i chcą spotęgować jej efekty.

Polecane zabiegi na zniszczone i wysuszone dłonie

W okresie zimowym dużej troski potrzebuje skóra twarzy i dłonie – partie najbardziej narażone na mróz, wiatr i śnieg. Ich powierzchnię należy regularnie zabezpieczać za pomocą kremów i balsamów o właściwościach nawilżających i natłuszczających. Tkanki można odżywić także za pomocą mezoterapii igłowej.

Mezoterapia od lat jest jednym z najchętniej wybieranych zabiegów estetycznych. Cechuje ją niska inwazyjność (wykonuje się tylko cienkie nakłucia), a także możliwość dotarcia do głębszych warstw naskórka i skóry właściwej. Za pomocą tej metody można wprowadzić indywidualnie dobrane substancje, którymi najczęściej są związki nawilżające oraz kompleksy odżywczych witamin i minerałów. Zabieg taki poprawia ogólną kondycję skóry, wygładza jej powierzchnię, poprawia koloryt i wzmacnia.

Usuwanie niedoskonałości – zimowe zabiegi laserowe

Przy właściwej ochronie przeciwsłonecznej z techniki laserowej można korzystać całorocznie, ale ze względu na ograniczony kontakt ze słońcem w zimie, to właśnie ta pora roku wybierana jest najczęściej. Po większości zabiegów laserowych należy unikać słońca, ale przeciwwskazaniem do ich wykonania jest też świeża opalenizna. O jakich mowa?

W sezonie zimowym za pomocą lasera można pozbyć się niedoskonałości takich jak np. przebarwienia, drobne zmarszczki, nadmierna wiotkość skóry, blizny i rozstępy. Jest to też czas, kiedy wiele osób decyduje się na depilację laserową. Powinna być wykonywana w seriach, zaczynając od początku zimy. Wówczas wraz z nadejściem wiosny można już cieszyć się gładkim ciałem.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (28 głosów, średnia: 4,86 z 5)
zapisuję głos...