Piękno pochodzi z natury – nowa marka kosmetyków naturalnych Balm Balm

Zdrowy tryb życia kojarzył nam się do niedawna tylko ze zdrowym odżywianiem i uprawianiem sportów. Do mody na zbilansowane menu i fitness dołączyła moda na  ekologiczne kosmetyki, których skład oparty jest o naturalne olejki roślinne, a zapachy pochodzą z olejków eterycznych. Do takich kosmetyków należą produkty Balm Balm.

 

Wiele firm wykorzystuje bardzo popularne słowa, takie jak ?ekologiczny?, ?naturalny?, pomimo bardzo małej zawartości naturalnych składników w swoich produktach. Prawdziwie naturalny i ekologiczny kosmetyk posiada przynajmniej 95% stosunkowo mało przetworzonych składników pochodzenia naturalnego. Takie kosmetyki powstają w zgodzie z poszanowaniem środowiska, z roślinnych składników uzyskiwanych z ekologicznych upraw. Aby być pewnym, że kupowany przez nas produkt jest naprawdę naturalny powinniśmy zwrócić uwagę, czy posiada odpowiednie certyfikaty.

Obok francuskiego Ecocert, najpopularniejszą organizacją certyfikującą m.in. kosmetyki organiczne jest brytyjska Soil Association, która ma bardzo restrykcyjne zasady przyznawania swoich certyfikatów. Taki dokument udało się zdobyć firmie Balm Balm, wiodącemu producentowi kosmetyków organicznych w Wielkiej Brytanii.  Jego produkty nie zawierają nawet znikomych ilości sztucznych dodatków i konserwantów. Ponadto kosmetyki Balm Balm, a także składniki używane do ich produkcji, nie są testowane na zwierzętach. Każdy pojedynczy produkt jest w 100% naturalny oraz organiczny. Całkowicie naturalny i organiczny skład kosmetyków Balm Balm możliwy jest m.in. dzięki temu, że nie zawierają one wody, więc zbędne są jakiekolwiek konserwanty, nawet te pochodzenia naturalnego.

Wszystkie produkty Balm Balmtechnologicznie zaawansowane. Nie przypominają  maseczek domowej roboty, ani własnoręcznie ukręconych kremów. Dzięki przyjemnym aromatom i aksamitnym konsystencjom dorównują kosmetykom konwencjonalnym, a skutecznością działania niejednokrotnie je przewyższają.

Od niedawna marka ta dostępna jest również w Polsce za pośrednictwem internetowego sklepu Matique.pl.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (141 głosów, średnia: 4,63 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. cedrynek  14 sierpnia 2011 20:29

    Balsamy są wielofunkcyjne, mogą być stosowane na wszystkie części ciała, które tego wymagają. Naprawdę się sprawdzają, można z powodzeniem stosować je dla dzieci. Polecam.

    Odpowiedz
  2. Masza  17 lipca 2013 13:59

    Nie miałam jeszcze kosmetyków marki Balm Balm,ba nawet ich nie znałam.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany