Piękne paznokcie na wiosnę i skuteczne sposoby na zadbane dłonie

Pora już bardziej zadbać o siebie i przygotować nasze ciało na wiosenne dni. W pierwszej kolejności pomyślmy o dłoniach – wizytówce zadbanej kobiety. Na jakie zabiegi się zdecydować?

Za oknami wszystko powoli już zaczyna rozkwitać. My także powinnyśmy bardziej zadbać o siebie i przygotować nasze ciało na wiosenne dni. W pierwszej kolejności pomyślmy o dłoniach – wizytówce zadbanej kobiety. Powinny być nie tylko dobrze odżywione i nawilżone, ale także przyciągać wzrok ciekawą stylizacją.

Modne paznokcie na lato 2021

Skóra dłoni jest niezwykle delikatna, a w okresie jesienno-zimowym szczególnie narażona jest na przesuszenie. Dlatego, zanim pomyślimy o wiosennych kolorach na paznokciach, powinnyśmy najpierw zregenerować nasze dłonie.

Na efekt końcowy pięknej i trwałej stylizacji składa się nie tylko nałożenie profesjonalnego lakieru, ale przede wszystkim odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia i dłoni. Temu etapowi trzeba poświęcić trochę czasu, bo jest niezwykle ważny – mówi Magdalena Brzezińska, edukatorka marek LuxusLashes i Akzentz.

Dłonie są tą częścią ciała, którą odkrywamy na co dzień. Ale zazwyczaj zaczynamy dbać o nie bardziej wraz z nadejściem wiosny. Poniżej prezentujemy skuteczne sposoby na zadbane dłonie.

Zabiegi regeneracyjne

Niełatwo jest szybko przywrócić odpowiednie nawilżenie przesuszonym dłoniom. A to największy problem po sezonie jesienno-zimowym. Nawet jeśli nie było silnych mrozów, to sama zmiana warunków atmosferycznych i ogrzewane pomieszczenia potrafią wyrządzić sporo krzywdy. Raz w tygodniu warto zrobić peeling enzymatyczny, a także skorzystać z zabiegu parafinowego w salonie kosmetycznym. Tam także możemy skusić się na maskę, która wzmocni działanie parafiny. Warto także od czasu do czasu zastosować peelingispecjalnie przeznaczone do złuszczania skóry dłoni, bo są delikatniejsze niż te do ciała. Możemy wybrać peeling solny, cukrowy lub ze zmielonymi łupinami orzecha.

Krem do rąk

Tego kosmetyku nie może zabraknąć w domu i twojej torebce. Powinien być tłusty, by otulić skórę. Niestety taka konsystencja kremu jest dość niekomfortowa – mogą wyślizgiwać się nam przedmioty albo pozostawimy plamy na materiałach. Najlepsze są więc kremyzawierające lipidy, a dokładnie kwasy tłuszczowe, które zastępują naturalną warstwę sebum. Mogą pochodzić z masła shea, oliwy czy oleju lnianego.

Domowe sposoby

Nie zawsze możemy lub chcemy korzystać z profesjonalnych zabiegów w salonach kosmetycznych. Wtedy niezawodne są domowe sposoby. Na spękaną skórę możemy utrzeć surowego ziemniaka i tak otrzymaną papkę nałożyć na dłonie, a po kilkunastu minutach spłukać letnią wodą. Spierzchniętym dłoniom pomoże kąpiel w ciepłym mleku i mieszanka 1 łyżki gliceryny i 1 łyżki świeżego soku ogórkowego. Potem wystarczy posmarować dłonie kremem do rąk z dodatkiem masła kakaowego albo shea i założyć na noc bawełniane rękawiczki. Rano dłonie będą jak nowe!

Stylizacja paznokci

Zadbane i zregenerowane dłonie to podstawa. Jednak dopiero odpowiednio dobrana do charakteru osoby i wykonywanej pracy stylizacja paznokci nada naszym dłoniom niepowtarzalnego wyglądu. Pamiętajmy, aby taką stylizację wykonywać w salonie, w którym pracują wyszkolone stylistki. To niezwykle ważne, bo mamy pewność, że naszym paznokciom nic złego się nie stanie. Stylizacja powinna zostać wybrana indywidualnie. A jakie są trendy kolorystyczne tej wiosny?

Najmodniejszymi kolorami nadchodzącego sezonu będą: biały (Luxio Pure), różowy (Options Sizzling Pink), ognista czerwień (Options Ravishing Red), fioletowy (Options Purple Royale), pomarańczowy (Options Bright Oragne Fix), niebieski (Options Bright Blue Orbit) i oczywiście czarny (Options Black). Nadal królują brokaty i cyrkonie. Można zatem bawić się formą i kolorem! Tej wiosny na pewno nie będziemy się nudzić – mówi Magdalena Brzezińska, edukatorka marek LuxusLashes i Akzentz

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (366 głosów, średnia: 4,59 z 5)
zapisuję głos...