Piękne dłonie to wizytówka każdej kobiety – jak je pielęgnować?

Jednym z zabiegów odmładzających skórę dłoni jest mezoterapia. Przeczytaj o tym zabiegu dla dłoni

Piękne dłonie to wizytówka każdej kobiety. O ich wyglądzie świadczą nie tylko zadbane paznokcie czy odpowiednia biżuteria. Podstawą właściwej pielęgnacji jest również zdrowo wyglądająca skóra, która z upływem lat staje się wiotka i zdradza wiek właścicielki.

Piekne dlonie

Jednym z zabiegów odmładzających skórę dłoni jest mezoterapia. Lata 70. to przełom i szeroki rozwój tej metody, specjaliści dermatolodzy zaczęli wykorzystywać ją do leczenia wielu chorób skóry oraz poprawy jej kondycji. Ze względu na wysoką skuteczność oraz dość szybko pojawiający się efekt leczenia mezoterapia jest znana i szeroko stosowana w całej Europie, a w ostatnich latach przeżywa szczególny rozwój. Badania nad wykorzystaniem metody w dermatologii klinicznej oraz estetycznej są wciąż doskonalone, w wyniku czego zwiększa się lista wskazań do jej zastosowania.

Jak podkreśla dr n. med. Paweł Rujna, właściciel kliniki Murano na warszawskim Muranowie „Jednym ze wskazań do stosowania mezoterapii jest odmładzanie skóry dłoni. Zabieg intensywnie regeneruje, odżywia skórę dłoni i spowalnia jej starzenie się. Przeznaczony jest dla osób, które chcą wygładzić i ujędrnić skórę mocno przesuszoną czy zbyt wiotką”. Sama technika zabiegów polega na śródskórnym wstrzykiwaniu (na głębokość 0,5-2 mm) wybranych preparatów farmakologicznych. Lekarz dokonuje kilku do kilkunastu wkuć w grzbiety dłoni, aby wprowadzić w głąb skóry koktajl rewitalizujących substancji. Ich skład dobierany jest indywidualnie w zależności od potrzeb pacjenta.

Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików lub kratki w zależności od zastosowanej techniki, a czas ich utrzymywania się zależy od rodzaju zastosowanego preparatu i wynosi od 6-72 godzin. Nakłucia są mało bolesne lecz w przypadku niskiego progu wrażliwości na ból, stosowane jest znieczulenie miejscowe. Po zabiegu wykonywany jest masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzane. Działają one nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów.

Istotna jest pełna świadomość tego, iż mezoterapia przynosi zamierzone efekty tylko wówczas, gdy jest wykonywana w kuracji kilku zabiegów. Leczenie tą metodą możemy podzielić na dwie fazy: terapeutyczną – trwającą do czasu uzyskania zamierzonego rezultatu (ok. 4 – 6 zabiegów w odstępach 10-14 dni).oraz profilaktyczną – podtrzymującą uzyskany efekt (1 do 2 zabiegów miesięcznie przez okres dwóch miesięcy, potem 1 zabieg co 1 lub 2 miesiące).

Kosz jednego zabiegu: od 350 zł (cena zależy od składników koktajlu)

 Miejsce: Klinika Murano 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (136 głosów, średnia: 4,50 z 5)
zapisuję głos...