Piękna skóra zimą? Pamiętaj o nawilżaniu

Po spacerze na mrozie czy kilku miesiącach spędzonych w ogrzewanych pomieszczeniach twoja cera prezentuje się naprawdę fatalnie? Antidotum dla takiego stanu skóry to odpowiednie nawilżenie.

 wrazliwa-cera-1

Czyhające na naszą skórę czynniki zewnętrzne szczególnie dają o sobie znać właśnie zimą. Jeśli przypomnisz sobie piekącą twarz po zacinającym wietrze i siarczystym mrozie, będziesz wiedziała co mamy na myśli. Zresztą zagrożenia czekają nie tylko na zewnątrz – dłuższe przebywanie w pomieszczeniach ogrzewanych albo klimatyzowanych przyniesie równie przykry efekt.

Zacznij od środka

Jak temu zaradzić? Cóż, oczywiście poprzez intensywne nawilżenie naszej skóry. Zaznaczmy, że należy o nie zadbać nie tylko przy pomocy kosmetyków, ale także „od środka”. Najprostszym sposobem jest picie co najmniej dwóch litrów wody mineralnej dziennie. Jeśli za nią nie przepadasz, możesz ją zastąpić na przykład owocową herbatą – staraj się jednak nie wybierać słodzonych napojów czy czarnej herbaty. Pamiętaj też, że jeśli uprawiasz sport, ilość przyjmowanych płynów powinna być odpowiednio większa. Powinnaś także wybierać produkty z wysoką zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych (na przykład ryby) oraz te bogate w witaminy A, E czy B5.

Garść porad kosmetycznych

A jeśli chodzi o kosmetyki, pierwszy krok to, jak nietrudno zgadnąć, właściwe oczyszczanie. Zimą nawet właścicielki cery mieszanej mogą wybrać produkt o trochę bardziej tłustej konsystencji – na przykład mleczko. Ważne, aby nie zawierał on mydła ani alkoholu. Poza tym przed każdym wyjściem z domu należy użyć kremu ochronnego, nawet takiego o właściwościach natłuszczających. Stworzy on barierę, która nie pozwoli żadnym „szkodnikom” dostać się do naszej skóry.

Dodatkowo powinnaś używać osobnego, bardziej regenerującego kosmetyku na noc, a okazjonalnie rozpieszczać swoją cerę nawilżającymi i odżywczymi maseczkami. Jeśli szukasz odpowiednich produktów do pielęgnacji suchej skóry, postaw na przykład na Garnier. Pamiętaj, że jeśli oczekujesz od kosmetyków efektywności, kluczowa w ich stosowaniu jest regularność.

Mamy nadzieję, że z naszymi poradami zima rysuje się choć trochę mniej strasznie – jeśli nie dla ciebie, to przynajmniej dla twojej cery. Zrób jej prezent z okazji nowego roku i zapewnij tak przemyślaną pielęgnację, na jaką naprawdę zasługuje.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (157 głosów, średnia: 3,97 z 5)
zapisuję głos...