Piegi na włosach – nowatorska koloryzacja dla blondynek, idealna na słoneczne lato!

Od kilku lat obserwujemy rosnącą modę na piegi. Rdzawe „pocałunki słońca”, które w latach 90. były uważane za obciach i chętnie przykrywane grubą warstwą podkładu, dziś są powodem do dumy i źródłem powszechnego zachwytu. Niektórym spodobały się aż do tego stopnia, że postanowili przenieść je ze skóry… na włosy. Dziwny pomysł? Sprawdźcie jak prezentują się efekty!

W dziedzinie printów na włosach widziałyśmy już naprawdę wiele. Pamiętacie pewnie ekscentryczne ptasie włosy i kolorowy hair stenciling, idealny na letnie festiwale. A jednak kreatywni styliści fryzur damskich wciąż potrafią nas zaskakiwać. Jedną z tych fryzjerskich gwiazd jest Angelo Seminara, który przy współpracy z włoską marką Davines i jej nowatorskiej techniki wyczarowuje piegi na włosach swoich klientek. Jak to w ogóle możliwe? Przekonajcie się, oglądając poniższe zdjęcia!

piegi na włosach

źródło: www.pixabay.com

Piegi na włosach – nowatorska koloryzacja dla blondynek, idealna na słoneczne lato!

Złocisto-brązowe plamki na pasmach włosów powstają za sprawą imprintingu. Metoda ta była wprawdzie znana już wcześniej i stosowana m.in. podczas kreowania wymienionych powyżej koloryzacji. Dotąd nikt nie wpadł jednak na myśl, by wykorzystać wzornik do tworzenia delikatnych miniaturowych kropeczek. 

https://www.instagram.com/p/Bu4Eq5DAHme/

By stworzyć jak najładniejsze i jak najbardziej „naturalne” piegi na kosmykach zainteresowanych tą techniką It Girls, Seminara układa kolejno każdą z wydzielonych warstw ich włosów na płaskiej, gładkiej podkładce. Następnie przykłada do nich wzornik z nieregularnie wydrążonymi „piegami” i pokrywa go farbą do włosów w dwóch odcieniach o tonacji lekko tylko kontrastującej z tą bazową. Gotowe kropeczki preparatu zabezpiecza przed rozmazaniem się kawałkami specjalnej folii.

https://www.instagram.com/p/BypVUFxA6Kz/

Oczywiście taka koloryzacja sprawdzi się na włosach blondynek. Rozjaśnianie ciemnych włosów blond piegami mogłoby przynieść efekty przeciwne do zamierzonych – groteskowy, dziwny wygląd kosmyków, przywodzący na myśl zmagania z łupieżem. Niestety ten styl farbowania wymaga ponadto idealnie prostych włosów. Sprężynki wijące się w każdym z możliwych kierunków skutecznie popsułyby uzyskany przez fryzjera efekt.

 

A oto, jak wyglądają włosy pokryte piegami:

https://www.instagram.com/p/ByC4fNpgm2g/ https://www.instagram.com/p/ByAJxHYgp5z/

Co sądzicie o tym trendzie? Nam bardzo się spodobał. Traktowany jako tymczasowa, wakacyjna koloryzacja, dodaje charakteru jasnym kosmykom i sprawia, że wyglądają naprawdę niesamowicie. Jest przy tym zaskakujący i bardo nowatorski. Dowodzi, że letnie stylizacje włosów mogą zaskakiwać nie tylko za sprawą neonowych odcieni, brokatu, kolczyków na warkoczach, wielkoformatowych spinek z perłami lub hasłami i dziwacznych splotów.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (161 głosów, średnia: 4,22 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Skosa Sandra  17 czerwca 2019 09:55

  Ciekawy efekt i totalna nowość.

  Odpowiedz
 2. macierzanka  17 czerwca 2019 18:11

  Oryginalna ta koloryzacja.

  Odpowiedz
 3. klaudiaban  28 lipca 2019 22:29

  O matko, ale pomysł 😀

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany