Pięć największych mitów na temat chirurgii plastycznej

Na temat świata chirurgii plastycznej krąży wiele mitów. Chirurdzy plastyczni wykonują najrozmaitsze zabiegi –od operacji leczenia haluksów po mezoterapię kwasem hialuronowym . Poniżej przedstawiamy listę pięciu największych mitów krążących wokół chirurgii plastycznej.

Chirurgia plastyczna kręci się wokół piękna i próżności

Choć uwagę mediów przyciągają zabiegi powiększania piersi, terapia botoksem oraz lifting twarzy, chirurgia plastyczna to szeroka dziedzina obejmująca między innymi korekcję wad wrodzonych, takich jak rozszczep podniebienia, czy operacje rekonstrukcyjne po amputacji piersi z powodu nowotworu lub po urazach ręki związanych z pracą.

Chirurdzy plastyczni troszczą się nie tylko o efekty estetyczne zabiegu, ale również o rezultaty funkcjonalne i ogólne. Kiedy pacjent decyduje się na operację ze względów estetycznych, często kieruje nim chęć korekcji obszarów, które opierają się diecie, odchudzaniu czy zabiegom niechirurgicznym.

Operacjom plastycznym poddają się tylko bogaci i sławni ludzie

Gdyby chirurdzy plastyczni zajmowali się wyłącznie śmietanką towarzyską, ta dziedzina medycyny nie przeżywałaby takiego rozkwitu.

Większości pacjentów poddających się zabiegom nie stanowią bogaci i sławni, ale zwyczajni ludzie, którzy chcą zwiększyć swoją pewność siebie, poprawić wygląd i podnieść jakość życia.

Operacjom plastycznym poddają się wyłącznie kobiety

Choć kiedyś kobiety rzeczywiście stanowiły znaczący odsetek osób korzystających z dobrodziejstw chirurgii plastycznej, liczba pacjentów płci męskiej stale rośnie.

Mniej inwazyjne usługi, takie jak terapia botoksem, zabiegi laserowe oraz wypełniacze dermatologiczne, pomagają mężczyznom osiągnąć odświeżony i naturalnie młodzieńczy wygląd bez konieczności długiej rekonwalescencji i przy stosunkowo małych kosztach. Zabiegi te, wraz z liposukcją, są najczęściej wybieranymi przez mężczyzn usługami z zakresu chirurgii plastycznej. Jako powód poddania się operacji wielu pacjentów wymienia chęć osiągnięcia przewagi konkurencyjnej w życiu zawodowym.

Operacje plastyczne nie pozostawiają blizn i zapewniają trwałe efekty

Chociaż operacje plastyczne to świetny sposób na poprawę wyglądu blizn przez ich wygładzenie i zmniejszenie, to konsekwencją zabiegów samych w sobie jest zazwyczaj powstanie tkanki bliznowatej. Chirurdzy plastyczni wiedzą, jak zminimalizować tworzenie się blizn, a także mogą polecić najlepsze sposoby i zabiegi, dzięki którym blizny pooperacyjne będą wyglądać jak najlepiej.

Co prawda wiele operacji plastycznych pozwala osiągnąć długotrwałe efekty, którymi pacjenci mogą cieszyć się latami, a nawet dziesiątkami lat, jednak na trwałość metamorfozy wpływa wiele czynników. Chirurgia plastyczna potrafi odwrócić czas, ale nie jest w stanie zatrzymać jego upływu. Odpowiednia pielęgnacja skóry, mniej inwazyjne zabiegi, operacje podtrzymujące i dobry ogólny stan zdrowia – to wszystko czynniki pozwalające zachować naturalną atrakcyjność na dłużej.

Chirurgia plastyczna i kosmetyczna to równoważne pojęcia

Nie wszyscy chirurdzy plastyczni mają takie samo wykształcenie. Wielu lekarzy specjalizujących się i dyplomowanych w innej dziedzinie, np. ginekologii lub medycynie rodzinnej, wykonuje dodatkowo operacje plastyczne, co może być dla pacjentów mylące. Rzeczywiście, są oni dyplomowanymi specjalistami, ale nie w zakresie chirurgii plastycznej.

Horizon Medical Center – horizonmedical.pl

Bezpieczeństwo pacjenta na najwyższym poziomie

Odwiedź naszą stronę internetową i otrzymaj 10% zniżki na zabiegi w naszej Klinice

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (158 głosów, średnia: 4,32 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Magdalena  18 lutego 2019 14:01

  Osobiście jestem za naturalnością. Nie rozumiem jak można się operować, cierpieć, żeby na chwilę wyglądać lepiej..

  Odpowiedz
  • janka1312  18 lutego 2019 22:16

   zgadzam się!

   Odpowiedz
 2. Kinga  27 lutego 2019 13:26

  Dziś techniki upiększające oraz medycyna estetyczna bardzo się rozwinęły. Mamy szeroką paletę różnych mniej inwazyjnych zabiegów o których się mniej pisze,a lbo się słyszało a efekty są nie mniejsze niż te o których się słyszy ciągle. Moja mama korzystała z EASYLIFT – NICI LIFTINGUJĄCE SPRING THREAD u dra Strzałkowskiego w Warszaie jest to jedyny lekarz w Polsce który taki zabieg odmładzający stosuje. Moja mama ma 57 lat i u niej sprawdziło się to idealnie .

  Odpowiedz
 3. Magda  18 czerwca 2019 08:27

  Sama wcześniej byłam na nie jeśli chodzi o chirurgię plastyczną, potem jednak sie do niej przekonałam. Bardzo wiele zabiegów obecnie nie jest groźnych ani inwazyjnych. Jak również daja dobre efekty jeśli chodzi o wygląd naszej twarzy oraz jeśli chodzi o sylwetkę.

  Najbardziej jestem zadowolona z zabiegu modelującego usta. Mam naturalnie bardzo male usta, po zabiegu wyglądam o wiele lepiej.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany