Perfumy molekularne Prouvé – 6 perfum, mnóstwo zapachów!

Czy kiedykolwiek zazdrościłaś perfumiarzom ich pracy i miałaś ochotę stworzyć swój własny zapach? Taką możliwość dają perfumy molekularne. Nowa linia perfum marki Prouvé pozwala na mieszanie zapachów i tworzenie unikalnych kompozycji. Zobacz, jakie zapachy wchodzą w skład linii i w jaki sposób używać perfum molekularnych!

Perfumy molekularne Prouvé łączą w sobie tradycyjne nuty zapachowe na bazie olejków zapachowych z Grasse we Francji oraz cząstkę molekularną. Cząstki te, czyli stworzone w laboratorium wrażenia zapachowe, dają wrażenie dodatkowego zapachu, tworzą tło dla olejku i nadają zapachowi wyrazisty, przestrzenny charakter. W palecie Prouvé molekuły nawiązują np. do białych kwiatów, nut oceanicznych czy rozkwitających pąków róż. Paleta perfum składa się z 6 zapachów. Możesz używać ich pojedynczo albo wymieszać, aby stworzyć swoją własną, niepowtarzalną kompozycję!  

perfumy molekularne

źródło: materiały prasowe

Perfumy molekularne Prouvé: jakie zapachy wchodzą w skład palety? 

o1m – Juniper/Naval Green

Zapach łączący w sobie surowe nuty jałowca i cząsteczkę wyobrażającą nuty morskie, przełamaną gorzkością grejpfruta. Jego chłodny, delikatnie gorzki aromat wnosi do kompozycji świeżość i działa pobudzająco. 

02m – Pink pepper/Subtle white

Ten delikatny, kobiecy zapach jest słodki i pudrowy, zawiera jednak pikantne nuty różowego pieprzu. Cząsteczka molekularna zawarta w zapachu nr 2 wyobraża białe kwiaty. Jest lekka i subtelna, zbliżona do zapachu konwalii i magnolii. Ten sensualny zapach może być używany samodzielnie albo w parze z innymi zapachami, którym nada pudrowe wykończenie. 

03m – Blackcurrant/Bitter pink

Lekko kwaskowy, soczysty aromat porzeczek kojarzy się z latem i promieniami słońca. Gorzko-kwaśne, soczyste nuty grejpfruta, które obrazuje cząsteczka molekularna, łączą się z zapachem porzeczki i wnoszą cytrusową świeżość, która dodaje energii i pobudza zmysł węchu. Można go dodać do każdej kompozycji, w której chcemy uzyskać efekt orzeźwienia. 

04m –  Lime/Forest serenity

Cierpka limonka łączy się z cząsteczką molekularną tworzącą ciepły klimat, odwzorowujący nuty drzewne oraz zapach skóry i piżma. Ten świeży, zielony zapach wnosi ziołowe nuty do każdej kompozycji zapachowej.

05m – Nagarmotha/Pure rosy

Nagarmotha, aromatyczna roślina pochodząca z Indii, ma ziemistą, lekko cierpką woń. Osładza ją cząsteczka molekularna, która obrazuje ogród pełen kwitnących róż. Ta orientalna woń dodaje szyku i tajemniczości. 

06m – Patchouly/Essential brown

Ciepły, drzewno-dymny zapach paczuli połączono z cząsteczką obrazującą żywiczny zapach ambry. Ten zapach może kojarzyć się z domowym ogniskiem. Dodaje ciepła i zmysłowości.

Jak łączyć ze sobą perfumy?

Tradycyjne perfumy składają się z nut głowy, serca i bazy. Budowa perfum molekularnych jest inna. Sercem kompozycji jest mocna nuta wiodąca, tło stanowi zaś cząstka molekularna. Dzięki temu perfumy możesz dowolnie łączyć. Pomyśl, który z zapachów jest najbliższy Twojemu sercu. Jeżeli nie możesz się zdecydować, skorzystaj z podpowiedzi w postaci kolorów w nazwach zapachów. Pamiętaj, że nuty zapachowe inaczej rozwijają się na każdej skórze – dzięki czemu finalny efekt będzie niepowtarzalny! 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (178 głosów, średnia: 4,58 z 5)
zapisuję głos...