Perfekcyjny demakijaż w czasie karnawału – Ekspert podpowiada: pokochaj micele

Początek roku oznacza dwie kluczowe kwestie: noworoczne postanowienia i… karnawał! Czas „wielkich wyjść”, spotkań i dobrej zabawy to także szczególny moment w obszarze beauty. Karnawał to synonim wspaniałego, zachwycającego makijażu. Eksperci podpowiadają, że słowem-kluczem początku roku powinien być także demakijaż… i wskazują na bezcenne micele.

Spis treści:

Perfekcyjny demakijaż

Styczeń i luty to czas makijażowych szaleństw: karnawał, rodzinne spotkania i studniówki są okazją do tworzenia zachwycających kompozycji, dzięki którym będziesz królową parkietu. Styliści wskazują, że w tym roku najmodniejsze są makijaże w stylu glass, wyraźnie podkreślone rzęsy i kości policzkowe mocno zaznaczone różem. Idealnie! Po „wielkich wyjściach” ręka w rękę z podkładem, cieniem i pomadką, czas pomyśleć o perfekcyjnym oczyszczeniu skóry. Ekspert podpowiada o najcenniejszych w karnawale demakojażowych zasadach.

Zadbaj o mikrobiom

Czy bardzo efektywne oczyszczenie bez podrażnienia delikatnej skóry jest możliwe? Specjaliści wskazują, że jak najbardziej! Kluczem do sukcesu jest delikatność i wykorzystanie produktów przeznaczonych specjalnie do cery wrażliwej.

 – Bardzo delikatna cera często odznacza się tendencją do przesuszenia i podwyższonym pH. Mydła dodatkowo wpływają na zwiększanie tego współczynnika, co negatywnie wpływa na naturalny, cenny mikrobiom powiedziała Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki SOLVERX®.Do mycia i demakijażu powinnyśmy wybierać delikatne preparaty micelarne lub specjalne produkty do oczyszczania cery. Unikajmy przypadkowych mydeł i preparatów myjących o nieznanym składzie – dodała.

Zawsze oczyszczaj delikatnie

Specjaliści podkreślają, że, równie istotne jak dobór kosmetyków oczyszczających, jest zachowanie delikatności podczas wykonywania samej procedury demakijażu. O czym warto pamiętać?

  • Po pierwsze, nie należy mocno pocierać twarzy wacikiem, gąbką ani ręcznikiem. Zamiast tego warto delikatnie, stopniowo osuszać skórę po myciu, dotykając ją delikatnymi ruchami. Cierpliwość jest „na wagę złota”, ponieważ nasza cera „nie lubi”, kiedy działamy gwałtownie!
  • Po drugie, unikajmy namaczania skóry. Długie kąpiele mogą sprzyjać powstawaniu mikrouszkodzeń. Dotyczy to zarówno twarzy, jak całego ciała. Stawiajmy na prysznic.

Pokochaj efektywność miceli

Czym są micele? To „cząsteczki do zadań specjalnych” i, jak wskazują kosmetolodzy, nasz największy demakijażowy sprzymierzeniec. Micele to niewielkie cząsteczki zbudowane z cząstek lipofilowych (tłuszczowych) i hydrofilowych (wodnych). Dzięki swoim unikalnym właściwościom działają jak gąbka wchłaniająca zanieczyszczenia znajdujące się na skórze. Dzięki produktom micelarnym, możemy uniknąć procedur, które mogłyby podrażnić skórę. Nie pocieramy, ponieważ… nie musimy. Micele „za nas” zbierają zanieczyszczenia i pozostałości karnawałowego (i nie tylko) makijażu.

Skóra twarzy (w tym także ta bardzo wrażliwa) wymaga bardzo delikatnego demakijażu – takiego, który możemy efektywnie wykonać kilkoma muśnięciami wacikamówi Agnieszka Kowalska. – Produkty micelarne – w płynie lub w kremie świetnie wychodzą naprzeciw tym potrzebom. Oba rodzaje kosmetyków idealnie oczyszczają skórę. Wybór formy kosmetyku zależy od naszych preferencji. Formuła Kremu micelarnego do mycia i demakijażu SOLVERX® stanowi świetne rozwiązanie dla pań, które preferują demakijaż przy użyciu wody. Jeśli wolimy usuwanie zanieczyszczeń za pomocą wacika – do dyspozycji mamy płyny micelarne (tu również warto ukończyć demakijaż delikatnym zmyciem kosmetyku) – dodaje.

Karnawał to czas, kiedy możemy testować makijażowe trendy i pozwolić sobie na śmielsze stylizacje. Kosmetolodzy podpowiadają, że ten czas jest także świetnym motywatorem na włączenie do codziennego rytuału dobrych nawyków pielęgnacyjnych – także tych dotyczących perfekcyjnego oczyszczenia cery. Cera otoczona odpowiednią opieką bardzo szybko odwdzięczy się olśniewającym wyglądem przez cały rok… Czy warto podjąć demakijażowe postanowienia noworoczne? Bezsprzecznie!

Wypróbuj KREM MICELARNY do mycia i demakijażu skóra wrażliwa i naczynkowa

SERIA SENSITIVE SKIN

 

  • Krem do demakijażu idealny dla skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień oraz hiperpigmentacji.
  • Dzięki zawartości prebiotyków skóra utrzymuje balans między korzystnymi a złymi drobnoustrojami. Prebiotyki wspierają obecny na skórze mikrobiom, utrzymują równowagę hydrolipidową oraz pomagają zachować jej barierę ochronną w nienaruszonym stanie.
  • Idealnie nadaje się do codziennego demakijażu twarzy i oczu.
  • Formuła kremu micelarnego powoduje, że podczas jego stosowania, zanieczyszczenia zamykane są w pęcherzyki zwane micelami, a później usuwane wraz z wodą. Zapewnia to delikatność dla skóry wrażliwej.

Pojemność: 100 ml/  Cena: 31 zł

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (20 głosów, średnia: 4,60 z 5)
zapisuję głos...