Peeling do skóry głowy – zastosowanie i rodzaje

Czy wiesz, że na kondycję Twoich włosów ma wpływ między innymi stan skóry głowy? Jeśli zależy Ci na gęstych, zdrowych i lśniących włosach, włącz do swojej pielęgnacji peeling skóry głowy! Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak działa peeling do skóry głowy i dlaczego warto go stosować.

Czym jest peeling do skóry głowy?

Peeling do skóry głowy to kosmetyk lub preparat trychologiczny, który ma na celu dogłębne oczyszczenie skóry głowy. Usuwa martwy naskórek i zapobiega zapychaniu mieszków włosowych. Jego wykonywanie przyniesie spektakularne rezultaty szczególnie jeśli masz łupież lub zmagasz się z ŁZS (łojotokowym zapaleniem skóry), łojotokiem, przesuszeniem i świądem skóry głowy. Jego stosowanie wspomoże również działanie wcierek i innych kosmetyków do pielęgnacji skóry głowy.

Dlaczego? Dzięki swoim właściwościom złuszczającym peeling pozwala pozbyć się z powierzchni skóry osadu krystalicznego. Składa się on z martwych komórek naskórka, potu, łoju oraz zanieczyszczeń, które osadzają się na skórze. Po wykonaniu peelingu składniki aktywne z wcierek i innych kosmetyków są lepiej wchłaniane przez skórę, w konsekwencji czego mogą przynosić lepsze rezultaty.

Peelingi do skóry głowy – rodzaje

Peelingi do skóry głowy można podzielić na dwie główne kategorie: mechaniczne i chemiczne.

Peelingi mechaniczne zawierają cząsteczki, które podczas delikatnego masażu skóry wspomagają usuwanie martwego naskórka i zanieczyszczeń ze skóry głowy. Nie należy ich stosować w przypadku wrażliwej skóry głowy lub cienkich i delikatnych włosów.

Peelingi chemiczne rozpuszczają warstwę osadu krystalicznego na skórze głowy, wspomagając w ten sposób jej usuwanie. Są delikatniejsze zarówno dla skóry, jak i dla włosów. Mogą jednak powodować nadwrażliwość skóry na słońce, ponieważ często zawierają w składzie kwasy. Peelingi chemiczne są również łatwiejsze w aplikacji, ponieważ nie ma w nich drobin, które mogłyby wplątywać się we włosy. Możesz wybrać peeling z aplikatorem lub pipetą, które znacznie ułatwiają aplikację!

Jak stosować peeling do skóry głowy?

Peeling skóry głowy zazwyczaj wykonuje się przed myciem włosów. Po jego nałożeniu można wykonać krótki masaż, który poprawi krążenie śródskórne. Dzięki temu cebulki włosowe będą lepiej odżywione, a włosy będą rosły jeszcze szybciej. Po tak wykonanym masażu możesz umyć włosy szamponem i nałożyć odżywkę lub maskę do włosów.

Ciesz się z efektów!

Zdrowa skóra głowy, redukcja łupieżu i nadmiernego łojotoku, włosy są odbite od nasady i pozostają świeże przez dłuższy czas. Wykonywany podczas peelingu masaż skóry głowy poprawia również kondycję włosów i przyspiesza ich wzrost.

Koniecznie wypróbuj! 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (54 głosów, średnia: 4,63 z 5)
zapisuję głos...