Pędzle do makijażu, których potrzebujesz najbardziej

Wiele z nas jest w posiadaniu dziesiątek pędzli i pędzelków, a także innych akcesoriów do makijażu, pomimo tego, że używamy tylko nielicznych z nich. Prawda jest taka, że zakupy w drogeriach oferują nam ogromny wybór produktów zachęcających i wizualnie, i cenowo. Jakie pędzle do makijażu wybrać? Poznaj nasze wskazówki odnośnie wyboru tych kosmetycznych akcesoriów, których naprawdę potrzebujesz.

Pędzle do makijażu

 

1. Kup jeden, mały, świetny wyprofilowany pędzelek do makijażu

U nas w redakcji często używamy wąskiego wyprofilowanego pędzelka zarówno do modelowania brwi, jak i do podkreślania ust. Profil tego rodzaju wielofunkcyjnych akcesoriów pozwala na zaaplikowane wyraźnej mocnej linii na ustach, w przeciwieństwie do pędzelków przeznaczonych do warg, które mają zaokrągloną końcówkę i nie pozwalają na wykonanie tak precyzyjnej linii. Co przy zabójczym czerwonym czy innych głębokich odcieniach szminek ma duże znaczenie.

2. Wybierz mały, okrągły pędzel do różu

Nie używaj pędzla do pudru, by nałożyć róż. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się specjalny okrągły pędzel, a nie ten wyprofilowany. Te drugie tak naprawdę przeznaczone są do konturowania, a nie powinnaś obrysowywać swoich policzków czy innych części twarzy, tylko delikatnie podkreślić i wydobyć ich kształt. Twój pędzelek będzie miał wpływ na odcień koloru, który nałożysz, tak więc unikaj profilowanych przy okrągłych powierzchniach.

3. Używaj pędzelka do cieni

Trzymaj się z daleka od tych gąbkowych aplikatorów, które dołączają razem z zestawem cieni do powiek. Po każdym użyciu zbiera się na nich coraz więcej bakterii. To tylko wypełniacze opakowań, które od razu po kupnie powinny zostać wyrzucone. Nie uda Ci się odpowiednio wymieszać i nałożyć cienia gąbką.

Pamiętaj, nieważne czy w swoim zestawie masz każdy możliwy rodzaj pędzla, jaki pojawił się na rynku czy tylko wybrane z nich, musisz o nie odpowiednio dbać – to niezbędna czynność po każdym użyciu. Nasza sekretna wskazówka: używaj szamponu dla dzieci, by umyć pędzelki, delikatne mydło z wodą również bardzo dobrze zadziała w tym przypadku. Te akcesoria codziennie mają styczność z brudem i olejem z Twojej twarzy oraz kosmetyków, jeśli nie będziesz ich pielęgnować zanieczyszczenia po prostu będą powracać na Twoją twarz i mogą mieć negatywny wpływ na skórę. Przeczytaj, jak zrobić antybakteryjny żel domowym sposobem: Jak zrobić domowy płyn do dezynfekcji rąk?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (256 głosów, średnia: 4,51 z 5)
zapisuję głos...