Paznokcie z neonami 2020 – zaskakująca iluzja optyczna, która wywinduje Twój manicure na wyższy poziom

Trwająca kwarantanna zmusiła nas do zostania w domu i rezygnacji z tradycyjnych wiosennych rozrywek, takich jak koncerty na świeżym powietrzu, festiwale, grille z przyjaciółmi czy wieczorne spotkania na parkietach ulubionych klubów. Zamiast spuszczać nos na kwintę warto jednak poświęcić dodatkowy wolny czas na przygotowywanie i planowanie aktywności, którym oddamy się, gdy zagrożenie przeminie. Dziś proponujemy Wam ćwiczenie w ozdabianiu paznokci w sposób, dzięki któremu zrobicie furorę na przyszłych koncertach, domówkach i podczas szalonych clubbingowych nocy!

Jeszcze w poprzednim letnim sezonie polecaliśmy Wam modne wzory na paznokcieneonowe paznokcie w kilkudziesięciu odsłonach. Tym razem mamy jednak dla Was inspirującą wariację tego wzoru, a mianowicie paznokcie z neonami do złudzenia przypominające prawdziwe iluminacje! Zobaczcie manicure dziewczyn z całego świata ozdobiony świetlnymi esami-floresami i dajcie się zaskoczyć tym barwnym iluzjom!

paznokcie z neonami

kolaż własny redakcji, źródło zdjęć: www.unsplash.com (dollar-gill-VW1xJfuOj2g-unsplash i drew-beamer-3SIXZisims4-unsplash)

Paznokcie z neonami – zaskakująca iluzja optyczna, która wywinduje Twój manicure na wyższy poziom

 

Jak zrobić paznokcie z neonowymi wzorkami?

Paznokcie z neonami to nic innego jak płytki ozdobione wzorkami wiarygodnie imitującymi świetlne napisy. Mogą być wykonane na dwa sposoby – poprzez naniesienie jaskrawych i pastelowych kolorów na bazę w postaci czarnego lakieru albo za sprawą jaskrawych zawijasów wyrysowanych na paznokciach nude. W obu przypadkach kluczowe jest jednak malowanie bardzo cienkimi pędzelkami (można pomóc sobie szpilką lub końcówką wykałaczki) oraz obrysowywanie motywów ciemniejszym lub przeciwnie – jaśniejszym konturem. Wszystko zależy od wybranego tła – na jaśniejszym „ramka” powinna być o ton ciemniejsza od wzorku. Ciemne niekiedy nie wymaga konturu, lecz jeśli już go robimy, w cenie będzie ten jaśniejszy. Dla lepszego efektu można pokusić się także o rozmycie motywu, swobodnie wyjeżdżając lakierem poza wyznaczone linie.

 

Jakie wzorki wybrać?

paznokcie z neonami

www.unsplash.com

Jeśli chodzi o sam dobór wzorków, zdecydowanie najlepiej sprawdzą się te, które w naturalny sposób kojarzą nam się z neonami. Mogą to być rozmaite hasła i napisy typu LOVE, STOP czy EXIT, symbole z lodami, wisienkami, gwiazdkami czy serduszkiem. W tym przypadku nie musisz się jednak ograniczać. Zwłaszcza, jeżeli dysponujesz fluorescencyjnym lakierem, który w ciemności ujawni wyrysowane na paznokciach wzory z pełną mocą. Doskonałe będą planety, symbole lunarne, runy, błyskawice, litery i cyfry, a nawet zwykłe zawijasy czy kropeczki. Pozwól swojej wyobraźnie wejść na najwyższe obroty i stwórz futurystyczny manicure z prawdziwego zdarzenia!

 

A oto 20 pomysłów na paznokcie z neonami:

 

Jak podobają Ci się takie paznokcie? Czyż nie są doskonałym wyborem na kolejny letni festiwal lub osiemnastkę przyjaciółki? Nie zapomnij oczywiście zostawić komentarza!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (177 głosów, średnia: 3,74 z 5)
zapisuję głos...