Paznokcie w stokrotki – piękny, słoneczny wzór idealny na pierwsze dni lata

Stokrotki to jedne z najbardziej uroczych kwiatów. Pojawiają się w tytule jednej z najbardziej kultowych piosenek zespołu T love i w filmie „Masz wiadomość”, gdzie bohaterka wyznaje, że to jej ukochane rośliny. Kojarzą się ze słońcem, radością i pełnią lata, a przy tym nie są tak wymuskane i oklepane jak róże. Zasługują więc na to, by uświetnić nadejście lata, lądując na naszych paznokciach. Szczególnie, że prezentują się tak pięknie!

Paznokcie w stokrotki to jedna z łatwiejszych do wykonania wersji kwiatowego manicure. Jednocześnie jednak pozostaje ona bardzo efektowna, świetnie prezentuje się na na płytkach o dowolnym kształcie i długości.  W zależności od stopnia nasycenia ilością biało-żółtych kwiatków, może być też idealnym wzorkiem na paznokcie dla kobiet w różnym wieku. Czy musimy wymieniać więcej zalet, by zachęcić Was do samodzielnego odtworzenia tego wczesnoletniego trendu? Obejrzyjcie polne kwiatki, które zakwitły na dłoniach miłośniczek manicure z całego świata!

paznokcie w stokrotki

www.unsplash.com

Paznokcie w stokrotki – piękny, słoneczny wzór idealny na pierwsze dni lata

Paznokcie w stokrotki zapewniają bardzo szerokie pole dla wyobraźni każdej urodzonej manikiurzystki. Mogą zajmować pojedyncze palce lub łączyć się w całe kompozycje. Występują solo lub w połączeniu z innymi kwiatami (na przykład słonecznikami), pszczołami, motylkami czy napisami. Świetnie wyglądają w postaci kalkomanii, malunków czy zestawieniach z cyrkoniami. Wreszcie, można im nadać dowolne kolorystyczne tło. Przezroczyste, białe, zielone, niebieskie, a nawet czerwone czy pomarańczowe płytki prezentują się pięknie w towarzystwie stokrotek i podkreślają ich nienachalny urok.

Artystyczne dusze mogą też spróbować rozmaitych stylistycznych wariacji, „rozrywając” stokrotki na pojedyncze płatki, malując je w abstrakcyjnym stylu czy w postaci całych wiązanek, a nawet zmieniając całą kolorystykę jak w fowizmie. W każdej wersji manicure ze stokrotkami będzie wyglądał pięknie i pomoże Wam stworzyć outfit, w którym z radością przywitacie ciepłe lato.

W najprostszej „bazowej” wersji do stworzenia takich paznokci wystarczą zaledwie dwa kolory lakieru – biały i żółty oraz nabłyszczający top, który podkreśli odcienie kwiatków. Zajrzyjcie do naszej galerii z najpiękniejszymi realizacjami modnego manicure, a później zajrzyjcie do ogródka lub na łąkę po kwiatki, które „zapozują” do Waszego malunku!

 

Zobaczcie kilka inspirujących  pomysłów na paznokcie w stokrotki:

 

Co sądzicie o takim pomyśle na małą metamorfozę paznokci? Spróbujcie przenieść ten wzór ze szklanego ekranu (i przydomowego trawnika) na własne dłonie? Która wersja najbardziej przypadła Wam do gustu? Nie zapomnijcie zostawić komentarza!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (149 głosów, średnia: 4,40 z 5)
zapisuję głos...