Paznokcie w kształcie szminki – czy wyprą tak chętnie wybierane migdałki i trumienki?

Lubicie nowinki w dziedzinie manicure? Zwykle dotyczą one pomysłów na wzorki, naklejane na płytkę ozdoby i odcienie lakierów, prawda? Tym razem mamy jednak dla Was coś zupełnie innego. Nadszedł bowiem czas na nowości także w zakresie samego kształtu, jaki nadaje się paznokciom. Oto manicure, którego forma została zainspirowana… tradycyjnym, lekko ściętym kształtem pomadki!

Jeśli chodzi o kształt paznokci, manikiurzystki nie mają nam do zaoferowania zbyt wielu opcji. Patrząc na naturalne uformowanie naszych płytek z reguły mogą zaproponować klientce opiłowanie do postaci tzw. migdałków, półkoli (w przypadku naprawdę krótkich paznokci), kwadratów albo – rzadziej wybieranych – ekstrawaganckich szpiców. W tej sytuacji pojawienie się trendu na paznokcie w kształcie szminki musiało być wyłącznie kwestią czasu. Przekonajcie się, jak wyglądają tak wystylizowane palce i sprawdźcie, jakie wzorki na paznokcie można na nich pokazać!

paznokcie w kształcie szminki

źródło: www.unsplash.com

Paznokcie w kształcie szminki – czy wyprą tak chętnie wybierane migdałki i trumienki?

Paznokcie w kształcie szminki to nic innego jak płytki wychodzące daleko poza obręb palca o ukośnie „ściętej” krawędzi. Można zadać sobie pytanie, czy taka stylizacja nie utrudnia wykonywania codziennych  czynności. Z drugiej strony podobnych problemów mogą nastręczać także inne formy, na przykład długie kanciaste stiletto.

W kategorii wzorków takie paznokcie nie wydają się tworzyć prawie żadnych ograniczeń. Na szerszej części płytki da się z łatwością namalować nawet skomplikowany wzór, nakleić kalkomanie czy cyrkonie. Co ciekawe, geometryczny kształt ułatwia kreowanie stylizacji, które na „normalnie” opiłowanych paznokciach nie prezentują się już tak atrakcyjnie. Jak zobaczycie poniżej, szpiczasta końcówka może stać się doskonałą bazą dla miniaturowych kolczyków na paznokcie. Świetnie wygląda na nich również side tip nails oraz rozmaite fantazyjne kreski, odwołujące się do french manicure. Wreszcie kształt ten przywodzi na myśl pazury drapieżników, a zatem wydaje się doskonałą podstawą dla paznokci pokrytych zwierzęcymi motywami, jak choćby panterka. Sprawdźcie, jakie pomysły na ten rodzaju manicure miały internautki z całego świata. Zajrzyjcie do poniższej galerii z kilkudziesięcioma inspiracjami z Instagrama i pozwólcie się zadziwić!

 

Zobaczcie, jak prezentują się paznokcie w kształcie szminki:

Jak podobają się Wam paznokcie w kształcie pomadek? Czy chciałybyście zobaczyć taką stylizację na swoich dłoniach? A może uważacie, że to po prostu kolejny dziwaczny pomysł znudzonych manikiurzystek? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach pod artykułem!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (167 głosów, średnia: 3,56 z 5)
zapisuję głos...