Paznokcie pop art – niesamowite wzorki na oryginalny manicure nawiązujący do symboli kultury masowej

Jeśli lubisz żywe kolory, a do tego jesteś entuzjastką kultury lat 60. minionego wieku, to mamy coś dla Ciebie! Co powiesz, żeby największe symbole tamtych czasów przenieść na…paznokcie?

Pop art to nurt w sztuce, który zrodził się jako reakcja na rozkwit kultury masowej. Charakterystyczne proste kompozycje, nasycona barwa i kontrasty mają zwracać uwagę i przyciągać wzrok. I takie też są wzorki na paznokcie inspirowane tym okresem w sztuce. Tak oryginalny i jednocześnie nieco zwariowany manicure przypadnie do gustu paniom, które nie boją krzykliwych zdobień. Jeśli jesteś ciekawa pomysłów na paznokcie pop art, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

paznokcie pop art

Źródło: kolaż własny redakcji, fot. pixabay.com

Paznokcie pop art – niesamowite pomysły na oryginalny manicure nawiązujący do symboli kultury masowej

Sztuka pop art’u nawiązuje często do istotnego dla kultury popularnej wydarzenie bądź przedmiotu. Częstym tematem są znane postaci i gwiazdy, jedzenie czy przedmioty codziennego użytku. Co istotne, przejmuje środki wyrazu typowe dla świata rozrywki naśladując kadrowanie czy ograniczona paletę barw. Ponadto zrywa on ze sztuką tradycyjną, która jest zrozumiała dla nielicznych, stawiając na proste i czytelne przesłanie. Najbardziej znanym przedstawicielem tego nurtu był Andy Warhol, którego dzieła z Marilyn Monroe czy puszką zupy pomidorowej na trwałe zapisały się już w świadomości nie tylko koneserów, ale i zwykłych „zjadaczy chleba”.

Źródło: unsplash.com

Jak zatem wyglądają paznokcie nawiązujące do pop artu? Przede wszystkim bazują na mocnej, zdecydowanej kolorystyce. Nie ma tutaj miejsca na półcienie, gradacje czy przenikanie się barw (jak na przykład w przypadku ombre). Żadnych pasteli czy zgaszonych tonacji – tylko czyste, wyraziste kolory. Dominują czerwień, błękit i żółć. Zwykle występują obok siebie na zasadzie kontrastu. Niektóre wzory przypominają komiks – wskazują na to dźwiękonaśladowcze zwroty ujęte w dymkach (na przykład „bam”, „pow”) oraz komiksowe postaci jak Spiderman. Postaci czy przedmioty są zazwyczaj obwiedzione czarną kreską, co dodatkowo wzmacnia efekt.

Czy taki manicure nadaje się do pracy? Cóż, wszystko zależy od profesji jaką wykonujemy i jakie zasady obowiązują w naszej pracy. Nie zawsze tego typu zdobienie jest adekwatne do sytuacji. Jeśli nie musisz się przejmować „co ludzie powiedzą”, a do tego nie lubisz sztampowego mani to paznokcie w stylu pop art są jak najbardziej dla Ciebie.

 

Zobacz najciekawsze wzory w stylu pop art!

Co myślisz o takim pomyśle na manicure? Zbyt ekstrawaganckie czy może dedykowane na specjalne okazje? Podziel się z nami swoją opinią!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (160 głosów, średnia: 3,73 z 5)
zapisuję głos...