Paznokcie na kwarantannie 2020. Inspiracje wprost z Instagrama – wystarczy, że wpiszesz #quarantinenails

Zamknięte zakłady fryzjerskie oraz salony kosmetyczne, a także przymusowa izolacja wymusiła na paniach rezygnację z wielu upiększających zabiegów. Niektóre z nich zaakceptowały domowy dress code, a inne nie wyobrażają sobie dnia bez szminki na ustach czy ładnie pomalowanych paznokci. Dla tych ostatnich te wszystkie urodowe rytuały są przełamaniem smutnej i nieco jednostajnej rzeczywistości i po prostu sposobem na przetrwanie.

Z tej potrzeby zrodził się trend na Instagramie, który można obserwować pod hasztagiem quarantinenails. Zobaczycie tam manicure wykonany zarówno przez amatorki, jak i profesjonalistki, tęskniące za swoimi klientkami. Aktywność ta daje paniom namiastkę normalności, odrywając od trosk i czarnych myśli. Publikując zdjęcia na portalu społecznościowym dzielą się jednocześnie swoimi pomysłami na paznokcie na kwarantannie. Przekonaj się, jakie wzory powstają podczas przymusowej izolacji.

paznokcie na kwarantannie

Źródło: unsplash.com

Paznokcie na kwarantannie. Inspiracje wprost z Instagrama – wystarczy, że wpiszesz #quarantinenails

Puste ulice, parki i skwery. Pozamykane galerie handlowe, restauracje oraz placówki oświatowe i instytucje kulturalne. A do tego mnóstwo obostrzeń, które mają przyśpieszyć powrót do normalności. Tymczasem dotychczasowe życie zamknęło się w czterech ścianach naszych mieszkań, przenosząc codzienność do wirtualnej rzeczywistości. Nauka, treningi czy zwiedzanie muzeum to wszystko jest dostępne, tyle że online. I wciąż nie wiadomo jak długo to potrwa.

Kwarantanna wymusiła na wielu z nas zmianę dotychczasowych nawyków. Są jednak tacy, którzy nie rezygnują ze swoich przyzwyczajeń i wspinają się na wyżyny kreatywności, by realizować pasje czy codzienne rutyny w nowych warunkach. W ten sposób trzymają się kurczowo tego, co pozwala im utrzymać równowagę psychiczną. Niektórzy znajdują czas na nowe projekty, a inni dostosowują swoje działania do nowych okoliczności.

Takie działania można również zaobserwować w dziedzinie beauty. Powstają różne internetowe akcje namawiające użytkowników portali społecznościowych do wspólnego działania. Taką aktywnością było na przykład wyzwanie #pillowchallenge, w którym wzięły również znane osoby. Innym pomysłem są #quarantinenails, czyli manicure wykonany zarówno przez panie zajmujące się stylizacją paznokci, jak i po prostu  przez użytkowniczki Instagrama. Znajdziecie więc tam misterne, koronkowe wzory (niektóre inspirowane koronawirusem) wykonane wprawną ręką oraz proste, amatorskie realizacje pań uczestniczących w akcji.

 

Zobacz paznokcie na kwarantannie – galeria pomysłów:

 

Co myślicie o takiej akcji? Czy któryś ze wzorów przypadł Wam szczególnie do gustu? Niezmiennie czekamy na Twoją opinię – nie zapomnij się nią z nami podzielić!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (127 głosów, średnia: 4,33 z 5)
zapisuję głos...