Paznokcie jak witraże – kolejny bajkowy manicure wśród hitów Instagrama

Witraże potrafią zachwycać grą świateł, fantazyjnymi malunkami i precyzją wykonania. Nic dziwnego, że w końcu stały się inspiracją dla wiecznie poszukujących nowych pomysłów manikiurzystek – w końcu wypolerowane, przezroczyste tafle płytek paznokci mogą budzić skojarzenie z szybkami okien. Wielość interpretacyjnych wariantów mimo wszystko zadziwia i przypomina, że ile głów i perspektyw, tyle barwnych realizacji danej wizji. Przekonajcie się same!

Paznokcie jak witraże – brzmi zaskakująco i jeszcze bardziej zdumiewa przy dokładniejszym przyjrzeniu się stylizacjom. Tak skomplikowane wzorki na paznokcie wymagają bowiem nie lada umiejętności manualnych, precyzji i czasu, który trzeba poświęcić na ich wykonanie. Mimo to wśród miłośniczek zdobienia paznokci znalazło się wiele chętnych, by podjąć wyzwanie i wypróbować nowy pomysł. Przedstawiamy efekty tych starań, które w naszym odczuciu są ciekawą alternatywą dla modnych niedawno seaglass nails!

paznokcie jak witraże

źródło: www.pixabay.com

Paznokcie jak witraże – kolejny bajkowy manicure wśród hitów Instagrama

Paznokcie jak witraże teoretycznie opierają się na banalnym założeniu, by najpierw wymyślić pożądany wzór, później narysować go na płytce za pomocą lakierów o bardzo cienkich pędzelkach bądź przy użyciu wykałaczek, a resztę przestrzeni podzielić na drobne części czarnym lakierem i zamalować kolorem. W praktyce nie jest to już jednak równie łatwe, a realizacji spotyka się naprawdę wiele. Niektóre z nich operują bardzo prostą symboliką, „wmontowaną” bezpośrednio w witrażowy wzór. Inne przypominają witraże tylko dzięki charakterystycznym motywom (takim jak kwiaty czy święte obrazki) i zaakcentowanych krawędziach malunku. Jedne bazują na różnych kolorach tradycyjnego lakieru, inne wykorzystują naklejki, brokat czy brylanciki. Część z nich jest pomyślana jako obrazek pokrywający cały paznokieć, a część ma kształt francuskiego manicure albo stanowi jedynie drobny ozdobnik.

Żadnej z tych stylizacji nie można jednak odmówić finezji i oryginalności. Ich autorki z pewnością zasługują natomiast na uznanie przez wzgląd na swą cierpliwość i zdolność do pracy nad detalem. Zobaczcie, na jakie poświęcenia są one gotowe, by wpisać się w bieżące trendy!

Obejrzyjcie paznokcie, które wyglądają jak bajkowe witraże:

Jak podobają się Wam powyższe paznokcie z witrażowym wzorem? Czy któraś z tych stylizacji mogłaby się znaleźć na Waszych dłoniach? Nam najbardziej przypadły do gustu krótkie paznokcie z delikatnymi motywami, nie pokrywającymi każdego palca ani nawet całej płytki. Szczególnie subtelne kwiaty na przezroczystym tle wydają się pasować każdej kobiecie.  Co o tym sądzicie?

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (214 głosów, średnia: 3,93 z 5)
zapisuję głos...