Paznokcie jak witraże – kolejny bajkowy manicure wśród hitów Instagrama

Witraże potrafią zachwycać grą świateł, fantazyjnymi malunkami i precyzją wykonania. Nic dziwnego, że w końcu stały się inspiracją dla wiecznie poszukujących nowych pomysłów manikiurzystek – w końcu wypolerowane, przezroczyste tafle płytek paznokci mogą budzić skojarzenie z szybkami okien. Wielość interpretacyjnych wariantów mimo wszystko zadziwia i przypomina, że ile głów i perspektyw, tyle barwnych realizacji danej wizji. Przekonajcie się same!

Paznokcie jak witraże – brzmi zaskakująco i jeszcze bardziej zdumiewa przy dokładniejszym przyjrzeniu się stylizacjom. Tak skomplikowane wzorki na paznokcie wymagają bowiem nie lada umiejętności manualnych, precyzji i czasu, który trzeba poświęcić na ich wykonanie. Mimo to wśród miłośniczek zdobienia paznokci znalazło się wiele chętnych, by podjąć wyzwanie i wypróbować nowy pomysł. Przedstawiamy efekty tych starań, które w naszym odczuciu są ciekawą alternatywą dla modnych niedawno seaglass nails!

paznokcie jak witraże

źródło: www.pixabay.com

Paznokcie jak witraże – kolejny bajkowy manicure wśród hitów Instagrama

Paznokcie jak witraże teoretycznie opierają się na banalnym założeniu, by najpierw wymyślić pożądany wzór, później narysować go na płytce za pomocą lakierów o bardzo cienkich pędzelkach bądź przy użyciu wykałaczek, a resztę przestrzeni podzielić na drobne części czarnym lakierem i zamalować kolorem. W praktyce nie jest to już jednak równie łatwe, a realizacji spotyka się naprawdę wiele. Niektóre z nich operują bardzo prostą symboliką, „wmontowaną” bezpośrednio w witrażowy wzór. Inne przypominają witraże tylko dzięki charakterystycznym motywom (takim jak kwiaty czy święte obrazki) i zaakcentowanych krawędziach malunku. Jedne bazują na różnych kolorach tradycyjnego lakieru, inne wykorzystują naklejki, brokat czy brylanciki. Część z nich jest pomyślana jako obrazek pokrywający cały paznokieć, a część ma kształt francuskiego manicure albo stanowi jedynie drobny ozdobnik.

Żadnej z tych stylizacji nie można jednak odmówić finezji i oryginalności. Ich autorki z pewnością zasługują natomiast na uznanie przez wzgląd na swą cierpliwość i zdolność do pracy nad detalem. Zobaczcie, na jakie poświęcenia są one gotowe, by wpisać się w bieżące trendy!

Ten manicure to największy hit tego roku! Paznokcie french. Zobacz najmodniejsze warianty!

Ten manicure to największy hit tego roku! Paznokcie french. Zobacz najmodniejsze warianty!

Paznokcie french klasyczny, french kolorowy, french, double french… To tylko kilka wariantów, które w tym roku opanowały trendy manicure. Ostatnio jednym z największych hitów stał się też glitter french. Jeśli zastanawiasz się, czy w tym roku french manicure jest jeszcze w modzie, to odpowiedź jest tylko jedna – TAK! Takie paznokcie french to jeden z największych hitów tego roku!

Obejrzyjcie paznokcie, które wyglądają jak bajkowe witraże:

https://www.instagram.com/p/B5GPe5ZHarE/ https://www.instagram.com/p/B5nlDzCnbgS/ https://www.instagram.com/p/xLbSLjBsBp/ https://www.instagram.com/p/B6WUQ3wAvqF/
https://www.instagram.com/p/BzwjteHgFH7/ https://www.instagram.com/p/BzwYtmiAtik/ https://www.instagram.com/p/BzQ5DyOg6s8/

Jak podobają się Wam powyższe paznokcie z witrażowym wzorem? Czy któraś z tych stylizacji mogłaby się znaleźć na Waszych dłoniach? Nam najbardziej przypadły do gustu krótkie paznokcie z delikatnymi motywami, nie pokrywającymi każdego palca ani nawet całej płytki. Szczególnie subtelne kwiaty na przezroczystym tle wydają się pasować każdej kobiecie.  Co o tym sądzicie?

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (212 głosów, średnia: 3,92 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Neon  30 grudnia 2019 14:18

  Choć na ogół wolę klasykę na paznokciach i stronię od wzorków, to ten motyw mnie urzekł 🙂 mogłabym się skusić na witraż na palcu serdecznym

  Odpowiedz
 2. Jaworka  30 grudnia 2019 22:19

  Nie zachwyciły mnie niestety tym razem

  Odpowiedz
 3. nevermind9  30 grudnia 2019 22:59

  Mi bardzo przypada do gustu ten trend, być może dlatego, że bardzo podobają mi sie geometryczne wzory na paznokciach i nie tylko 🙂

  Odpowiedz
 4. macierzanka  31 grudnia 2019 15:23

  Niektóre to jak dzieła sztuki.

  Odpowiedz
 5. Kika07645  6 stycznia 2020 16:03

  Wow historią Jezusa na paznokciach dała Pani czadu 🙂

  Odpowiedz
 6. alux  31 stycznia 2020 23:29

  Są cudowne i pięknie wyglądają.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany