Październikowe premiery telewizyjne – na co zwrócić uwagę?

Jak co roku wszyscy wielbiciele telewizji mogą zacierać ręce. To właśnie w październiku większość dużych stacji telewizyjnych zapowiedziała premiery swoich flagowych produkcji. I tak wraz ze spadającymi liśćmi w ramówkach pojawiają się kolejne lub nowe odsłony programów rozrywkowych, filmy oraz seriale. Nie inaczej jest w tym roku. Poniżej przegląd najważniejszych premier telewizyjnych października.

październikowe premiery telewizyjne

fot. Fotolia

Październikowe premiery – Moc w serialach

Jak co roku mocnym punktem stacji telewizyjnych są premiery seriali. Na antenach królują przede wszystkim produkcje amerykańskie. I tak w październiku pojawią się nowe serie: „The Gifted. Naznaczeni” (emitowany przez FOX) i „Dumb (izraelski serial kryminalny, Ale kino+) oraz kolejne sezony hitów jak „Stacja Berlin” (drugi sezon od 15 października, HBO) i „The Walking Dead” (ósma odsłona od 23 października na FOX). Nie oznacza to jednak, że jesień w telewizji pozbawiona będzie polskich seriali. Kolejno, 15 i 22 października zadebiutują drugie sezony „Watahy” i „Belfra” na dostępnych w ofercie https://telewizjaswiatlowodowa.pl kanałach HBO i Canal+. Produkcje doczekały się nie tylko świetnych opinii widzów („Wataha” była częściej oglądaną produkcją na polskim HBO niż kultowa „Gra o tron”), ale także krytyków. To wszystko spowodowało, że wspomniane stacje mają w planach kolejne seriale z udziałem polskich aktorów. „Belfer” i „Wataha” to niejedyne nowości. 25 października na AXN pojawi się „Ultraviolet” z udziałem tak znanych gwiazd jak Agata Kulesza, Sebastian Fabijański czy Bartłomiej Topa.

Październikowe premiery – Kino na najwyższym poziomie

Coś dla siebie znajdą też wielbiciele dobrego kina. Październik obfituje bowiem w premiery filmów, które całkiem niedawno widniały w repertuarze większości multipleksów. W październiku posiadacze HBO będą mogli zobaczyć film wojenny z udziałem Brada Pitta, „Sprzymierzeni” (2016), biografię słynnego Edwarda Snowdena w reżyserii Oliviera Stone’a oraz „Planetarium” dramat z Natalie Portman. Z kolei na Canal+ będzie można oglądać nominowany do Oscara i Złotych Globów film Toma Forda „Zwierzęta nocy” oraz dramat „Narodziny narodu”. Grad premier pojawi się też w stacjach ogólnodostępnych. TVN pokaże m.in. „Mad Max: Na drodze gniewu”, „300: Imperium początek” czy „San Andreas”. Jeszcze dalej poszedł Polsat, który zdecydował się na emisję takich hitów kinowych jak „Marsjanin”, Ewolucja planety małp” i „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”.

Październikowe premiery – Dokumenty i programy rozrywkowe na jesień

Seriale i filmy to główne punkty ramówki, ale niejedyne. Październik na szklanym ekranie to także programy i magazyny dokumentalne. Prym wiedzie stacja TLC, która wyemituje „Babski blues, czyli ja ci posprzątam” – program o kulisach pracy zawodowych sprzątaczek oraz „Co mi dolega” – serię poświęconą historiom źle zdiagnozowanych pacjentów. Z kolei program „Sposób na suknię” skupi się na niesamowitych metamorfozach sukien ślubnych. Na TVP Kultura pojawią się dwie świeżynki – „Vistuliada”, magazyn poświęcony roli Wisły w historii i kulturze Polski oraz „Szlakiem Koldberga”, program w którym artyści będą spotykać się twórcami sztuki ludowej. Jak więc widać tej jesieni będzie co oglądać!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (174 głosów, średnia: 4,10 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. marra  13 października 2017 11:43

  Ja uwielbiam „The Walking Dead”. Super, że za niedługo będę mogła oglądać kolejny sezon. 🙂

  Odpowiedz
 2. martucha180  13 października 2017 16:54

  Ciekawią mnie nowe programy.

  Odpowiedz
 3. janka1312  14 października 2017 00:15

  i kto na to wszystko znajdzie czas 🙂

  Odpowiedz
 4. Kika07645  14 października 2017 08:08

  Czekam na Belfra i Watahę 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany