Patronat KobietaMag.pl: „To nie nasza wina” – głos tych, którzy przetrwali

Spis treści:

To nie nasza wina to najnowsze dzieło Moniki Tadry, które zasługuje na wyjątkowe uznanie. Książka stanowi zapis rozmów z wychowankami domów dziecka, którzy dzięki innym ludziom i wewnętrznej sile zdołali sobie poradzić i ułożyć swoje życie, pomimo trudnego dzieciństwa. Jako portal KobietaMag.pl z wielką dumą objęliśmy patronat nad tą wyjątkową publikacją.

„To nie nasza wina” , czyli przeżycia, które kształtują

Doświadczenie z pobytu w domu dziecka jest wspólnym mianownikiem wszystkich jedenastu historii opisanych w książce. Każda z nich jest wyjątkowa i poruszająca. Rozmówcami są ludzie w różnym wieku i z różnych placówek opiekuńczo-wychowawczych, którzy podzielili się z autorką bolesnymi wspomnieniami związanymi m.in. z przemocą domową, molestowaniem, stanami depresyjnymi czy próbami samobójczymi. Ważnym wątkiem tych rozmów jest pokazanie, jak ten ciężar doświadczeń wpłynął na ich dalsze losy. W książce opisano, jak potoczyło się życie bohaterów po opuszczeniu domów dziecka oraz jak radzą sobie z traumami i problemami, które towarzyszą im do dziś.

– Książkę tę pisałam z myślą o tych, którzy doświadczyli bólu trudnego dzieciństwa, braku miłości, samotności oraz stygmatyzacji wynikającej z pobytu w placówkach. Chciałam również zwrócić uwagę osób, które nie wiedzą, jaki bagaż doświadczeń niosą spotykani przez nich ludzie, a mimo to często bardzo łatwo ich oceniają i przyklejają łatkę “tych gorszych”. Pisałam ją również z myślą o dzieciach, które codziennie budzą się i zasypiają w domu dziecka ze strachem, że nie czeka ich już nic dobrego. Jednak – jak udowadniają moi rozmówcy – po bolesnym początku może być lepiej, bo istnieje również inna rzeczywistość, niż ta, w której dane było się urodzić i dorastać. Mimo trudnego startu zawsze jest szansa na zbudowanie czegoś ważnego i wartościowego – mówi autorka, Monika Tadra. 

Historie bohaterów książki stanowią dowód na to, że po bolesnym początku może być lepiej. Wielu z nich udało się przetrwać dzięki silnym relacjom, odwadze i sile woli. Ich historie pokazują, jak ważne są ludzie, których spotykamy na naszej drodze i siła, którą umiemy znaleźć w sobie.

– Książka Moniki Tadry i zebrane przez nią opowieści „tych, którzy przetrwali” mogą dać nam wszystkim bardzo dużo. To uniwersalne historie o radzeniu sobie z kryzysem, o winie, o wstydzie, o wyjściu z sytuacji stygmatyzacji, o stawaniu wobec braku wsparcia grupy, o ranach zadanych przez odrzucenie. Niech więc te historie będą przyczynkiem do refleksji – o nas samych, o tym, jak pokonujemy nasze własne trudności, budujemy więzi, ale też o tym, jak funkcjonujemy jako opiekunowie młodych ludzi, o tym, co możemy zrobić (czasem całkiem niewielkiego), by dać komuś pozbawionemu rodzicielskiego wsparcia nadzieję na dobrą przyszłość – mówi dr Joanna Heidtman, psycholog i socjolog, trener biznesu, doradca i coach.

Patronat KobietaMag.pl

Jako portal KobietaMag.pl, jesteśmy zaszczyceni mogąc patronować książce tak ważnej i poruszającej jak „To nie nasza wina”. Wierzymy, że opowieści zawarte w tej pozycji mogą inspirować, dawać nadzieję i pomóc wielu czytelnikom zrozumieć, jakie doświadczenia mogą kryć się za historiami osób, które spotykamy każdego dnia.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z „To nie nasza wina” Moniki Tadry. Książka jest już dostępna w największych księgarniach stacjonarnych i internetowych w Polsce.

O autorce

Monika Tadra – zwolenniczka dialogu, w której największe zainteresowanie wzbudza człowiek. Kocha życie, szczególnie to niespieszne, uważne, w otoczeniu przyrody. Ceni przede wszystkim wolność, niezależność i relacje oparte na szacunku. Fascynuje ją codzienność, książki, wędrówki oraz fotografia. Od trzech lat prowadzi własny portal www.swiatspotkan.pl.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (17 głosów, średnia: 5,00 z 5)
zapisuję głos...