Pasieki Rodziny Sadowskich zachęcają do akcji #chrońmypszczoły i wspólnego dbania o środowisko

Pszczoły to bardzo ważne ogniwo ekosystemów całego świata. Odpowiadają za zapylanie aż 90% drzew i krzewów owocowych. Bez nich nie zdołamy zachować równowagi w naszym środowisku, a wtedy na całej Ziemi zapanuje głód. Pasieki Rodziny Sadowskich, których pracownicy każdego dnia troszczą się o 50 milionów pszczół zachęcają więc, byśmy z dbałości o przyrodę i ekologii uczynili swój sposób na życie i zapraszają do akcji #chrońmypszczoły. Sprawdź, co możesz zrobić!

Pasieki rodziny sadowskich

mat. pras.

Pasieki Rodziny Sadowskich zachęcają do akcji #chrońmypszczoły i wspólnego dbania o środowisko

„Pszczoły bardzo potrzebują naszej pomocy. W obecnej sytuacji, w naturze, bez pomocy pszczelarza pszczoła nie przeżyje nawet dwóch sezonów.  Ich populacja nieustannie się zmniejsza. Jest to spowodowane dużym zanieczyszczeniem, ale także chorobami, które atakują te piękne stworzenia. Ludzie zdegradowali środowisko i doprowadzili do tego, że pszczoły stały się od nas uzależnione. Pracownicy Pasiek Rodziny Sadowskich dbają, by pszczołom żyło się jak najlepiej – tłumaczy Arkadiusz Sadowski, założyciel Pasiek. Nie tylko czuwają nad ich kondycją, ale także chronią je przed zachorowaniem. Unikają ingerencji w środowisko i dlatego w ich pasiekach nie używa się chemii ani antybiotyków. Dzięki temu nie szkodzi się owadom czy otoczeniu. 3 hektary swojego gospodarstwa właściciele obsadzają miododajnymi roślinami, przez co wspierają ekosystem i stwarzają pszczołom przyjazne warunki do życia.”

Pasieki Rodziny Sadowskich

Każdy, komu los planety nie jest obojętny, może wziąć udział w akcji #chrońmypszczoły. Kupując miód z Pasieki Rodziny Sadowskich masz nie tylko pewność jego jakości i pochodzenia, ale także wspierasz znaczną część polskiej populacji pszczoły miodnej dbającej o naturę i plony roślin na powierzchni aż 320 000 ha. Każdego roku do końca czerwca do zamówień dokonanych w Pasiekach dołączana jest paczuszka z nasionami roślin miododajnych takich jak: facelia, czarnuszka, koniczyna biała, nostrzyk, chaber i ogórecznik. Wystarczy wysiać je w okresie od marca do czerwca, by w ogródku, na trawniku czy nawet w doniczce za oknem stworzyć mini łąkę, z której korzystać będą pszczoły i inne zapylacze.

Pasieki Rodziny Sadowskich

Marka Pasieki Rodziny Sadowskich oferuje szeroki wybór miodów tradycyjnych, takich jak: wielokwiatowy, lipowy czy gryczany. To jednak miody z dodatkami sprawiły, że podbiła serca konsumentów. Niezwykłe połączenia takich smaków jak: miód z imbirem i czosnkiem, miód z miętą, kakao lub maliną oraz ciesząca oko estetyka opakowań zachwycają nawet najbardziej wymagających wielbicieli złocistego przysmaku. Flagowym produktem Pasieki Rodziny Sadowskich są zestawy miodów, które klienci komponują według własnego uznania. Pakowane w stylowe kartoniki z łyżeczką i nabierakiem do miodu lub eleganckie drewniane skrzyneczki zapewniają możliwość pełnej personalizacji. 

Miody są dostępne na stronie Pasiekisadowskich.pl 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (133 głosów, średnia: 3,45 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. as_sa  14 kwietnia 2020 18:32

    Ja w tym roku w trosce o dobro pszczół zasiałam lawendę. Mam nadzieję, że chociaż w minimalnym stopniu przyczyni się to do rozwoju i przetrwania ich populacji. Musimy zacząć zdawać sobie sprawę z tego, że bez pszczół ludzkość może wyginąć

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany