Paryska moda, francuski szyk – zobacz czego mogą nauczyć Cię francuskie kobiety!

Francuskie kobiety bez wątpienia potrafią korzystać z życia. Uśmiechnięte i optymistyczne zamieniają rutynę codzienności w warte celebrowania chwile, a ich styl, podobnie jak wystrój mieszkania, jest zawsze dopracowany w najdrobniejszym detalu. Chcesz nauczyć się żyć à la française? Sprawdź naszą listę książek, które z pewnością Ci w tym pomogą!

Mandatory Credit: Photo by Nils Jorgensen / Rex Features (2372781k) Amber Le Bon Royal Ascot’s 2013 Dress Code Assistants’ outfits launch, London, Britain – 22 May 2013

 

„Lekcje Madame Chic”, czyli krótki kurs paryskiego szyku

Książka Jennifer L. Scott szybko wspięła się na szczyty światowych list bestsellerów. Nic dziwnego, bowiem zawartych w niej rad udziela prawdziwa francuska dama – Madame Chic. Wraz z amerykańską pisarką, która miała okazję poznać życie rodziny mieszkającej w ekskluzywnej 16e arrondissement de Paris, odkrywamy nie tylko sekrety mody, ale i tajniki prawdziwie szczęśliwego życia. Okazuje się, że wystarczy jedynie dwadzieścia prostych lekcji, by stać się ikoną stylu, a do skomponowania naprawdę oryginalnych stylizacji wykorzystać z powodzeniem to, co aktualnie znajduje się w naszej szafie. Scott w bardzo gawędziarskim stylu przekazuje mentorskie rady Madame Chic, ucząc przy okazji bardzo istotnej umiejętności dokonywania rozważnych wyborów – nie tylko podczas zakupów, ale także na co dzień!

Jeszcze więcej porad – kolejne tomy od Jennifer Scott

Po ogromnym sukcesie bestsellerowych „Lekcji”, J. L. Scott z myślą o swoich czytelniczkach przygotowała dwa kolejne tytuły, w których zebrała jeszcze więcej porad prosto z Paryża. „Szkoła wdzięku Madame Chic” w ponad 14 krajach bardzo szybko stała się źródłem inspiracji na każdą okazję. Tym razem jednak autorka mniej skupia się na modzie, a ogromną wagę przywiązuje do francuskiego savoir vivre. „W domu Madame Chic” jest stylowym poradnikiem, który nie tylko pomaga zaaranżować swoje wnętrza w iście paryskim stylu, ale przede wszystkim uczy jak proste i czasem nudne obowiązki zamienić w warte celebrowania chwile i rytuały. Obydwie napisane w tym samym, pełnym humoru stylu, w którym zakochały się kobiety na całym świecie.

Tajemnica piękna w każdym wieku

„Francuzki nie potrzebują liftingu” to książka Mireille Guiliano – autorki popularnych „Francuzki nie tyją” oraz „Francuzki na każdy sezon”. Pisarka z ogromną dozą humoru udowadnia, że częste wizyty w salonach spa lub (o zgrozo!) w klinikach chirurgii plastycznej nie są wcale receptą na wieczne piękno. Co nią jest w takim razie? Odpowiednie podejście, pozytywne nastawienie i czerpanie z życia pełnymi garściami! Świetny, optymistycznie nastrajający i bardzo inspirujący poradnik, który uczy, jak cieszyć się każdą chwilą bez względu na wiek i ilość zmarszczek!

Kilka słów o tym, czego kobiecie nigdy dość, czyli… wszystko o butach!

Książka Isabelle Thomas doskonale uzupełnia zestawienie poradników na temat paryskiego stylu. „Francuski szyk na obcasach” traktuje bowiem o… butach, a tych przecież żadna kobieta nie ma w swojej szafie zbyt wiele, prawda? Napisany w świetnym stylu ujmuje „obuwniczą modę” w sposób, w który jeszcze chyba nikt nie zdołał tego zrobić. To nieskończone kompendium wiedzy na temat stylu, odpowiedniego komponowania swojego ubioru w zależności od butów, a także metod ich pielęgnacji i przechowywania. Thomas zbiera także informacje na temat najpopularniejszych marek i projektantów, podając przy okazji adresy ich butików. Must have każdej, uzależnionej od kupna nowej pary szpilek, kobiety!

„Francuski szyk dla mężczyzn!” – o męskiej modzie po męsku

Tę książkę powinnaś natomiast koniecznie podarować swojemu mężczyźnie. Autorka powyższej pozycji, we współpracy z francuską fotografką Veysset Frédérique, podjęła się trudnego zadania stworzenia inspirującego poradnika stylu dla… facetów. Pozycja zdradza sekrety codziennej elegancji i uczy, jak w prosty sposób komponować zestawy odpowiednie na każdą okazję. I to bez konieczności wizyt w drogich sklepach! Książka porusza także szereg najbardziej nurtujących mężczyzn tematów – w tym także jak radzić sobie z wypadającymi włosami oraz czy w towarzystwie kobiety wypada zapalić. Warto? Warto!

Zestawienie najciekawszych poradników na temat francuskiego stylu zostało przygotowane we współpracy ze sklepem internetowym merlin.pl, w którym znajdziesz szeroką ofertę książek, muzyki, filmów i zabawek dla dzieci.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (185 głosów, średnia: 4,72 z 5)
zapisuję głos...