Gdy partner unika seksu …

W każdym związku są okresy mniej lub bardziej namiętne. Co jednak, gdy namiętny wcześniej kochanek przestaje inicjować seks? Czy oznacza to wypalenie uczucia, przestałaś mu się podobać, znalazł kogoś innego? Zanim rozpatrzysz wszystkie najczarniejsze scenariusze pamiętaj, że przyczyna może być zupełnie inna! Co zrobić, gdy partner unika seksu ?

Przede wszystkim musisz z nim porozmawiać. Nie ma innego wyjścia! Czasami powód może być bardzo błahy, ale krępujący. Może się też wiązać z ukrywanymi problemami ze zdrowiem, czy kondycją psychiczną. Zamiast więc martwić się i denerwować – zapytaj!  My zaś przedstawiamy  niektóre powody unikania zbliżeń przez partnera, by udowodnić Ci, że nie zawsze muszą oznaczać koniec uczucia 🙂

związek platoniczny

 Gdy partner unika seksu…  – Zaburzenia hormonalne

Również mężczyźni je przechodzą. To testosteron odpowiada za popęd seksualny i jego spadem może spowodować mniejszą chęć do uprawiania seksu, jak i kłopoty ze wzwodem i jego utrzymaniem.

 Gdy partner unika seksu…  – Stres

Stres nie jest zwykłą wymówką. Doskonale wiesz, że kłopoty w pracy, czy w rodzinie skutecznie moga Ci odebrać chęci do zbliżeń. Czasami problemy paraliżują nas do tego stopnia, że nie odczuwamy przyjemności z seksu, ani potrzeby jego uprawiania!

 

 Gdy partner unika seksu…  – Depresja

Czasami żyjąc obok siebie możemy nie dostrzegać ogromu problemów naszych partnerów. Możemy myśleć, że to z pewnością nie dotyczy Was, w końcu on Cię kocha, jesteście razem szczęśliwi, więc nie może być w depresji.  Ta, może nie być związana ze związkiem. To, że związek jest udany, nie oznacza, że partner będzie szczęśliwy w życiu. Nie oznacza to, że poległaś jako partnerka! Musisz jedynie skierować go na odpowiedni tor, zmobilizować i zachęcić do terapii!

 Gdy partner unika seksu…  – Problemy zdrowotne i przyjmowane leki

Czasami problemy zdrowotne mogą wiązać się z problemami z potencją i obniżonym libido. Takie właśnie działanie mają np. leki antydepresyjne. Twój partner może wstydzić się swoich problemów z męskością i w milczeniu unikać zbliżeń. Warto zachęcić go do rozmowy i w razie konieczności zachęcić do zrobienia odpowiednich badań.

kiedy-zakończyć-związek

 Gdy partner unika seksu…  – Uraza

Zastanów się, czy Twój partner nie czuje do Ciebie urazy. Może podczas ostatniej kłótni, czy sprzeczki powiedziałaś coś co go zabolało? Zapytaj, rozmawiaj!

 Gdy partner unika seksu…  – Mężczyzna nie musi zawsze inicjować seksu!

Ot, prosta prawda. Jeśli przyzwyczaiłaś się do tego, że to on zazwyczaj zabiega, by doszło do zbliżenia – skończ z tym przyzwyczajeniem! Jeśli masz ochotę na seks nie czekaj biernie i w milczeniu. Czasami wystarczy odpowiednia bielizna, czasami muzyka, a czasami zasygnalizowanie prosto z mostu, że właśnie teraz masz ochotę na seks. Nie obawiaj się odmowy – chociaż mało prawdopodobna, to w końcu Ty też pewnie nie raz odmawiałaś!

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (146 głosów, średnia: 4,53 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. agata20  23 stycznia 2016 14:00

  Niskie poczucie własnej wartości też może być ważną przyczyną.

  Odpowiedz
 2. Jaworka  23 stycznia 2016 16:56

  Ważna jest szczera rozmowa

  Odpowiedz
 3. martucha180  23 stycznia 2016 19:27

  Ostatni punkt 🙂

  Odpowiedz
 4. bbo  23 stycznia 2016 19:41

  Nie wolno chować urazy w związku. Albo sobie wyjaśniamy i drążymy temat dopóki wszystko nie jest jasne, albo… no właśnie, albo nie ma nas.

  Odpowiedz
  • Żanett  24 stycznia 2016 00:31

   I nie ma seksu 🙂

   Odpowiedz
  • Patriszia  28 stycznia 2016 10:25

   Dokładnie, ukrywanie urazy niszczy związek.

   Odpowiedz
 5. lilkawodna  25 stycznia 2016 10:06

  Sex to jeden jeden kilku fundamentowyudanefo związki dlatego trzeba pilnować żeby się nie popsuje w tej materii.

  Odpowiedz
 6. Aneta  25 stycznia 2016 16:19

  Ciekawy artykuł 🙂

  Odpowiedz
 7. gusia.  27 stycznia 2016 16:36

  Wszystko się zgadza,ale ludzie sami sobie komplikują życie seksualne.Wiele osób mając problemy chowa się z nimi i nie chce rozmawiać z partnerem. Źle się odbija przez to funkcjonowanie w dzień,a potem jest,że nikt ich nie rozumie.A czasami trzeba się przyznać-mam problem i potrzebuje pomocy .

  Odpowiedz
 8. Hidari11  24 września 2016 22:17

  Czytałam niedawno książkę pt. „Płeć mózgu”, z której wynikało, że facet ma zawsze na to ochotę.

  Odpowiedz
 9. Mimi  21 października 2016 14:02

  …ja jestem chyba inaczej skonstruowana i nie rozumiem jak można nie chcieć seksu „bo zupa była za słona” albo się kogoś kocha i pragnie albo nie. Mężczyzna odrzucający najseksowniejsze kobiece zaloty, może być usprawiedliwiony tylko wtedy, kiedy faktycznie ma problem z „samopoczuciem psychicznym” albo hormonami żadne inne powody do mnie po prostu nie docierają.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany