Partner nie sprząta i nie pomaga Ci w obowiązkach domowych? Dowiedz się jak to zmienić!

Czasami wydaje Ci się, że Twój partner wybierając Ciebie zatrudnił również pomoc domową, która ma go wyręczać w codziennych obowiązkach? Porzucone w kącie skarpetki, sterta naczyń, niewyniesione śmieci?  Wiele z nas przerabia dokładnie ten sam problem – partner nie sprząta i nie pomaga w obowiązkach domowych. Kwestia wychowania? Być może, a może to tylko lenistwo. Wszystko jednak można zmienić! Dowiedz się jak przekonać partnera do pomocy w domowych obowiązkach!

jak rozmawiać o przeszłych związkach

Partner nie sprząta w domu? Zmień to! – Zacznij… od początku

Zamierzasz zamieszkać z nowym partnerem? W takim razie od samego początku ustalcie podział domowych obowiązków. Kto myje naczynia, kto wyrzuca śmieci, etc. Pamiętaj, że przyzwyczajenie partnera od początku wspólnego mieszkania do tego, że wykonujesz wszystkie domowe prace sprawi, że z łatwością się do tego przyzwyczai i z czasem nie będzie rozumiał Twoich pretensji o brak pomocy – uzna, że jest to Twój obowiązek.

Partner nie sprząta w domu? Zmień to! – Grafik nie jest złym pomysłem

Grafik sprzątania mieszkając razem nie jest złym pomysłem. Może dla zakochanych wydać się zbyt trywialny, jednak w dłuższej perspektywie ułatwia podział obowiązków, ich egzekwowanie i wyrabia dobre nawyki, dzięki czemu sprzątanie idzie szybko i gładko.

Sprzatajacy mezczyzna

Partner nie sprząta w domu? Zmień to! – Dobre nawyki

Prosta zasada, o której panowie często zapominają, czyli odkładanie rzeczy na miejsce. Odniesienie kubka do kuchni, schowanie golarki, wyrzucenie rolki po papierze toaletowym zajmują chwilę, ale czasami wydaje się, że facet nie chce tracić na to czasu? Wprowadźcie zasadę 10 sekund. Jeśli zrobienie czegoś zajmuje tyle czasu nie odkładajcie tego na później. 10 sekund nikogo nie zbawi!

Wprowadźcie również odpowiednie nawyki dla pory dnia. Na przykład rano zawsze ścielicie łóżko, a naczynia po śniadaniu wstawiacie do zlewu lub zmywarki. Tuż po powrocie do domu któreś z Was wyrzuca śmieci. Wieczorem ubrania lądują zawsze w koszu na pranie. Czasami w pośpiechu ciężko jest dopilnować tak podstawowych rzeczy, ale wprowadzenie w życie rutyny, do której  Ty i Twój partner będziecie się stosować w pewnym momencie stanie się odruchem, który znacznie ułatwi Wam życie.

 

Związek z kobieta sukcesu

Partner nie sprząta w domu? Zmień to! – Nie wyręczaj faceta i bądź konsekwentna

Widzisz jak się ślamazarzy z odkurzaniem? Jak nieporęcznie mu to idzie? Zrobisz to lepiej i szybciej? Stop! Nie przerywaj, nie krytykuj, może zażartuj, ale za nic w świecie go nie wyręczaj! Twój mężczyzna nie jest małym chłopcem, ma dwie ręce i poradzi sobie ze wszystkim. Może musi nabrać wprawy, może jakimś cudem przez całe życie był wyręczany w domowych obowiązkach – nauczy się! Musi! 🙂

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (155 głosów, średnia: 4,75 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. janka1312  24 września 2016 00:26

  ja zrobiłam listę – wypisałam co jest do sprzątania i wykazałam się dobrym sercem pozwoliłam mężowi pierwszemu wybrać co chce sprzątać. O dziwo wybrał i do dziś nie narzeka.

  Odpowiedz
 2. Jaworka  25 września 2016 21:28

  Taki podział obowiązków jest bardzo dobry bo każdy robi swoje a potem mamy więcej czasu dla siebie dla rodziny i dzieci facet też musi mieć obowiązki domowe

  Odpowiedz
 3. ewalub  26 września 2016 15:15

  „Widzisz jak się ślamazarzy z odkurzaniem? Jak nieporęcznie mu to idzie? Zrobisz to lepiej i szybciej?” – to pasuje do mojego dziecka 🙂 często mam ochotę ją wyręczyć lup poprawić, ale powstrzymuję się 🙂

  Odpowiedz
 4. marrika  17 stycznia 2017 16:16

  trzeba chwalić jak coś posprząta, wówczas będzie się garnął do obowiązków

  Odpowiedz
 5. On  25 października 2019 11:07

  Do autora artykułu. Rozwalają mnie tego typu artykuly które promuja stereotyp partnera brudasa i perfekcyjnej partnerki. Coraz czesciej slyszy sie ze w domach jest zupelnie na odwrot ze kobiet nie mozna zagonic do sprzatania to samo tyczy sie przemocy w rodzinie. Wystarczy porozmawiac ze sprzataczka w kazdej wiekszej firmie w ktorych toaletach jest wiekszy syf….

  Odpowiedz
 6. Marta  27 sierpnia 2020 20:33

  Beznadziejny artykuł.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany