Kolor Pantone dla Polski powinien być zupełnie inny. Przedstawiamy smutny Dead Grey, przydymiony smogiem

Czy słoneczny koral czyli kolor pełen życia i energii pasuje do otulonej smogiem Polski? Wielu jest zdania, że barwa roku Pantone, nijak ma się do naszej mglistej i zanieczyszczonej rzeczywistości. A żeby nam jeszcze dobitniej o tym przypomnieć, powstał smutny fotomontaż, w którym dominuje Dead Grey. Czy ten widok czegoś ci nie przypomina? A może tak właśnie jest teraz w twoim mieście?

Całkiem niedawno poznaliśmy kolor roku Instytutu Pantone. To towarzyski i afirmujący życie Living Coral. Jego wybór, z resztą podobnie jak przy poprzednich werdyktach nie był przypadkowy. Barwa oddająca bajeczne rafy koralowe ma jednocześnie zwrócić naszą uwagę na ich ochronę. Pokazuje też piękno świata i zachęca nas do czerpania z jego dóbr, również, a może przede wszystkim przez kontakt z drugim człowiekiem. Co w pędzącej do przodu, technologicznej rzeczywistości nie jest wcale takie oczywiste. Dyrektor kreatywny agencji WebTalk, Przemysław Puchalski zwrócił jednak uwagę, że kolor Pantone dla Polski powinien być zupełnie inny. Ze względu na smog, o którym świat jeszcze donioślej dowiedział się przez szczyt klimatyczny w Katowicach, nasz kraj powinien symbolizować… trupi szary czyli smutny i mętny Dead Grey.

Kolor Pantone dla Polski powinien być zupełnie inny. Przedstawiamy smutny Dead Grey, przydymiony smogiem

Kolor roku 2019 Pantone jest radosny i słoneczny. Kojarzy się z wakacjami, radością i życiem.

 https://www.instagram.com/p/BrQCn6Ulhli/ 

Nie ma lepszego odcienia dla oddania kontrastu względem szarugi, która wraz z nadejściem jesieni spowiła Polskę. Są oczywiście miejsca, gdzie można się przed nią schronić. Niestety, z roku na rok w naszym kraju jest ich coraz mniej, a duże miasta w ogóle najlepiej gdyby w tym czasie przestały oddychać. Albo przynajmniej na stałe założyły maski antysmogowe, i to zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Niestety, obok Living Coral wypadamy jeszcze bladziej…

 

 

Dyrektor kreatywny agencji WebTalk, Przemysław Puchalski wykorzystał promocję nowego koloru Pantone do zwrócenia naszej uwagi na śmiercionośny smog, który jest palącym problemem Polski. W tym celu stworzył dość przytłaczający, ale jakże prawdziwy fotomontaż. 

 https://www.instagram.com/p/BrDL8a3Fr2O/ 

To nasza, polska odpowiedź na ten światowy trend. Widoczna jest tu przygnieciona smogiem Warszawa, przypominająca scenerię z horroru. Co więcej, szarości z londyńską mgłą mają niewiele wspólnego. To niebezpieczny smog, który zabija każdego dnia. Dlatego nazwa tej barwy też jest trafiona w punkt: trupi szary czyli Dead Grey. W odpowiedzi na fotomontaż Przemysława Puchalskiego, w sieci pojawiły się zdjęcia krajobrazów również z innych części Polski. Niestety, nie napawają optymizmem i są tylko potwierdzeniem na to, który kolor do nas najbardziej pasuje…

 https://www.instagram.com/p/BrMDKw8DNEG/ 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (174 głosów, średnia: 4,36 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. MarciaMarcia  13 grudnia 2018 09:35

  Z ciekawością przeczytałam artykuł

  Odpowiedz
 2. Magdalena  13 grudnia 2018 15:41

  Racja, nasz kraj dusi się i umiera w smogu…szarość i tylko szarość..

  Odpowiedz
 3. martucha180  13 grudnia 2018 20:54

  O tak, nasza codzienność.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany