Pakowanie próżniowe – jak znaleźć dodatkowe miejsce w szafie?

Spis treści:

Większość z nas doświadczyła tego przykrego momentu, kiedy zdajemy sobie sprawę, że w naszej szafie nie ma więcej miejsca. Na szczęście to nie musi oznaczać katastrofy. Kiedy szafa pęka w szwach i wydaje nam się, że nie zmieści się do niej nawet dodatkowa para rękawiczek, na ratunek przychodzą one – worki próżniowe.

Pakowanie próżniowe - jak znaleźć dodatkowe miejsce w szafie?

fot. Zoe van Poetsprins -unsplash. com

Brak miejsca w szafie – zmora współczesnego człowieka

Mamy tendencję do nadmiernego chomikowania przedmiotów. Czasami trudno nam się czegoś pozbyć, a czasem natykamy się na przepiękne rzeczy na każdym kroku. Dotyczy to w szczególności odzieży. Niezależnie od tego, jaka jest przyczyna, efekt jest podobny – brak miejsca w szafie. Ubrania w końcu lądują na krześle, łóżku czy podłodze, a każde następne otwarcie szafy może zakończyć się ryzykiem zawalenia się na nas sterty ubrań. W skrócie: zaczyna panować chaos. Dzisiejszy świat dokłada nam tak wiele sytuacji stresowych, że warto odjąć sobie chociaż jedną. Szczególnie że nie wymaga to szczególnego wysiłku. Do przechowywania służą worki próżniowe do ubrań. Sprawią, że zagracony pokój otrzyma nowe życie w mgnieniu oka.

Pakowanie próżniowe ubrań – czy to naprawdę ma sens?

Na pewno wielu z nas słyszało o próżniowym pakowaniu żywności. To skuteczna metoda przedłużania jej trwałości, która diametralnie zmienia nasze spojrzenie na żywność. Wystarczy powiedzieć, że zapakowane próżniowo mięso wytrzyma nawet do 40 dni. A ile to będzie w przypadku, gdy mięso nie trafi do worka próżniowego? Mniej. Dużo mniej, bo 3-4 dni.

Łatwo więc dojść do wniosku, że pakowanie próżniowe jedzenia jest opłacalne. Jednak czy jest tak w przypadku, kiedy mówimy o ubraniach? Do głównych zalet umieszczania odzieży w workach próżniowych zaliczamy:

  • zmniejszenie rozmiaru tekstyliów nawet o 25%,
  • ochronę tkanin przed wszelkimi zanieczyszczeniami i drobnoustrojami.

To niezwykle ważne zalety, dzięki którym w naszym mieszkaniu zapanuje wzorowy porządek i świetna organizacja. Wszystko w końcu będzie na swoim miejscu, a my będziemy mogli wziąć głęboki wdech… tak, to zapach wolnej przestrzeni, którą można przeznaczyć na wiele zachcianek. Na przykład na zakupienie kolejnego świątecznego swetra.

Jak pakować próżniowo, aby miało to sens?

Pakowanie próżniowe ubrań nie jest żadnym skomplikowanym zabiegiem, ale warto dowiedzieć się, jak się za to zabrać, zanim zdecydujemy się przystąpić do działania. Kluczem są tutaj oczywiście worki próżniowe. Mają one specjalny otwór, służący do odessania powietrza. Wkładamy więc nasze ubrania do worka, pamiętając uprzednio, aby były suche. To ważne, bo jeśli będzie inaczej, to narazimy się na duże nieprzyjemności. Kolejnym krokiem jest odessanie powietrza. Możemy to zrobić w dwojaki sposób. Jednym z nich jest skorzystanie ze specjalnej pompki, ale jeżeli akurat nie jej nie mamy – sprawdzi się też zwykła rura od odkurzacza.

Worki najczęściej są przezroczyste, żeby było wiadomo, co jest w nie zapakowane. Do jednego włożyć można nawet kilka ubrań – w zależności od ich rozmiaru. Czasami jednak lepiej jest pakować ubrania pojedynczo. Dzięki temu nie utracimy kontroli nad całym procesem i z łatwością odnajdziemy konkretną odzież w razie potrzeby.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (27 głosów, średnia: 4,81 z 5)
zapisuję głos...