Pakiet szczęśliwego malucha, czyli premiera 3 książek Giny Ford

Jeśli czekaliście na książkę, która nauczy niezwykłych i praktycznych sztuczek przydatnych w pielęgnowaniu dziecka i rodzicielstwa, a także mile zaskoczy, zainspiruje, otworzy przed Wami nowe horyzonty, owo czekanie właśnie zostaje nagrodzone! I to potrójnie, bo właśnie ukazuje się premiera 3 książek, których autorką jest największa specjalistka od wychowania dzieci w Wielkiej Brytanii, Gina Ford. Sprzedaż jej książek to niemal połowa angielskiego rynku poradników dziecięcych.

gina-ford

„Pierwszy rok życia dziecka. Szczęśliwe i zdrowe dziecko, spokojni i wypoczęci rodzice”

pierwszy rok życia dziecka okładka.inddAutorka dowodzi, że problemy takie jak niemowlęce nocne płacze, trudności z zasypianiem, zbyt wczesne pobudki, nieregularne jedzenie, można rozwiązać szybko i bezboleśnie. Jej metoda polega na wprowadzeniu do życia niemowlęcia regularności: ustabilizowania pór snu i karmienia, dostosowania ich do potrzeb dziecka tak, aby osiągnąć odpowiadający maluchowi rytm. Dzięki temu nie tylko niemowlę będzie wypoczęte i radosne, ale znacząco poprawi się także codzienne życie jego rodziców, którzy będą mogli cieszyć się w pełni tym wyjątkowym czasem.

W książce ponadto znaleźć można:

– dokładny opis i instrukcję stosowania rewolucyjnej metody rytmu dobowego, dzięki której dziecko zaczyna funkcjonować regularnie, jest wypoczęte i szczęśliwe (rytm dostosowany jest do poszczególnych miesięcy życia niemowlęcia),

– sugestie rozwiązań w przypadku problemów ze snem i karmieniem, wystąpieniem kolki, ząbkowaniem czy innymi sytuacjami „kryzysowymi”,

– mnóstwo konkretnych przykładów z życia innych rodzin,

– inne wskazówki, np. dotyczące przygotowania dziecięcego pokoju i wyprawki, pielęgnacji i karmienia niemowlęcia, czy wreszcie – wprowadzania pokarmów stałych.

„Książka kucharska dla maluchów i niemowląt”

02 książka kucharska dla maluchów DRUK.indd„Książka kucharska dla maluchów i niemowląt” (Wydawnictwo Esprit) to pozycja przygotowana przez specjalistkę z zakresu wychowywania i żywienia dzieci, która zdobyła serca rodziców na całym świecie.  Publiczne wyrazy wdzięczności składały Ginie Ford także liczne sławne osoby.

Książka zawiera przepisy, które można przygotować w krótkim czasie. To receptury na potrawy niebanalne, pełne fantazji, dzięki którym można pobudzić wyobraźnię dziecka i jego kubki smakowe! Każde danie bogate jest w elementy niezbędne do prawidłowego rozwoju malucha, a każdy rozdział uzupełniony został o praktyczne rady, które pozwolą rodzicom dobrze zorganizować swój czas w kuchni z dzieckiem.

Książkę objęły patronatem prestiżowe media parentingowe: „M jak Mama”, MamaDu, eGaga, SuperMamy, Miasto Dzieci. Poprzednie książki Giny Ford („Pierwszy rok życia dziecka”, „Jak nauczyć dziecko korzystać z nocniczka w 7 dni”) osiągnęły ogromne sukcesy, w tym zyskały tytuł bestsellera.

„Jak nauczyć dziecko korzystać z nocniczka w 7 dni”

gina-ford-1Nocniczek do koszmar wielu rodziców. Wolą oni odkładać kolejne nocniczkowe lekcje w czasie, niż sprostać często niezbyt przyjemnemu zadaniu. Co jednak zrobić, by w końcu pociecha przestała nosić pieluchy? Jak wprowadzać dziecko w świat czystości i higieny osobistej? Gina Ford – idolka m.in. znanej aktorki Kate Winslet – radzi, w jaki sposób bezboleśnie i metodą siedmiu szybkich kroków przejść przez ten etap „suchą stopą”.

„Jak nauczyć dziecko korzystać z nocniczka w 7 dni” to znakomity i prosty poradnik dla każdego rodzica, który marzy, by jego dziecko szybko nauczyło się siadać na nocniczku.

Ale nauka nocniczka to dopiero początek! Jak wiadomo, kolejnym krokiem jest nauka utrzymywania przez dziecko czystości. Ford podpowiada więc, w jaki sposób radzić sobie z życiem „po nocniczku”. Nocne moczenia i inne „wypadki” – te nieprzyjemne zdarzenia związane z nauką przez dziecko sposobu kontrolowania swoich potrzeb fizjologicznych wcale nie muszą być dotkliwe. Amerykańska autorka przekonuje bowiem, że odpowiednie „nagradzanie” dziecka za czystość to sposób na przystosowanie go do nowych warunków.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (77 głosów, średnia: 4,58 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
  1. Aneta  29 września 2016 14:06

    Dla mam, przyszłych i teraźniejszych, w sam raz! 🙂

    Odpowiedz
  2. ewa1776  1 stycznia 2017 22:01

    Właśnie kupiłam dwie pierwsze pozycje! Zobaczymy jakie będą moje wrażenia 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.