Paczki do Hiszpanii – jak unikać opóźnień w dostawie?

Wysyłanie paczek za granicę zawsze wiąże się ze stresem. Dostawa trwa dłużej, istnieje większe ryzyko uszkodzeń lub zagubienia paczki. Większość osób liczy się z tym, że prezent urodzinowy wysłany do krewnego w Barcelonie dotrze do niego przynajmniej tydzień lub dwa po czasie. Są jednak sposoby na uniknięcie takich opóźnień.

Spis treści:

Jak zwiększyć bezpieczeństwo przesyłki zagranicznej?

Odpowiednie przygotowanie paczki do wysyłki oszczędzi wielu problemów w trakcie dostawy. Pozwoli ono na uniknięcie zwrotu uszkodzonej paczki do nadawcy, a co za tym idzie, przyspieszy dostarczenie przesyłki do Hiszpanii. Co zrobić, by mieć gwarancję, że pakunek przetrwa tę daleką podróż?

Po pierwsze, warto wybrać wytrzymały karton. Może lepiej oszczędzić pudła, które mają za sobą udział w dziesięciu różnych przeprowadzkach i zaopatrzyć się w porządnej jakości, niezniszczone opakowanie. Następnie należy zadbać o odpowiednie wypełnienie kartonu. Umieszczone w nim przedmioty nie powinny leżeć luzem.

Lepiej dodatkowo zabezpieczyć je folią bąbelkową lub specjalnym wypełniaczem. Kolejnym krokiem jest upewnienie się, że również zewnętrzna warstwa pakunku nie ulegnie żadnym uszkodzeniom. Taśma pakowa oraz folia stretch powinny załatwić sprawę.

Dzięki powyższym metodom twoja przesyłka będzie odpowiednio zabezpieczona. Powinna bezproblemowo przejść całą drogę między dwoma krajami. Jeśli jednak jej zawartość jest wyjątkowo cenna i wciąż obawiasz się o jej zagubienie, istnieje możliwość ubezpieczenia paczki. Koszt takiego ubezpieczenia zazwyczaj jest zależny od deklarowanej wartości przesyłki.

Tanio, szybko i bezpiecznie

Czy możliwe jest połączenie szybkiej i bezpiecznej dostawy paczki do Hiszpanii z niską ceną? Jak najbardziej! W znalezieniu optymalnego rozwiązania pomagają porównywarki usług kurierskich. Są to zaawansowane technologicznie portale, które umożliwiają szybkie zweryfikowanie warunków oferowanych przez różne firmy kurierskie. Jeśli więc szukasz najtańszej opcji wysłania paczki do Hiszpanii, wystarczy wejść na stronę: https://taniapaczka.pl/paczki-do-hiszpanii.

W odpowiednich rubrykach należy wpisać wymagane parametry przesyłki, a porównywarka przedstawi oferty 12 różnych firm kurierskich.

A to nie jedyna zaleta tego portalu. Po wybraniu najbardziej odpowiadającej ci możliwości wysyłki możesz również zamówić kuriera online do domu lub nadać paczkę w punkcie. Żeby nie martwić się o to, czy przesyłka dotrze do adresata na czas, za darmo śledź jej podróż.

W ten sposób unikniesz niespodzianek. Portal jest bardzo intuicyjny i pozwala na zdalne zorganizowanie całego procesu wysyłki – od znalezienia przewoźnika, po dostarczenie pakunku na miejsce.

Ile trwa dostarczenie paczki do Hiszpanii?

Zazwyczaj czas dostarczenia przesyłki do Hiszpanii to około 4-5 dni roboczych. Warto podkreślić, że w święta oraz weekendy kurierzy nie pracują. Twoja paczka dotrze więc do celu w mniej niż tydzień. Zdarzają się jednak sytuacje, które wymagają rzeczy niemożliwych – na przykład doręczenia ciotce z Madrytu swetra, którego zapomniała podczas ostatniej wizyty w Polsce. Co gorsze, ona potrzebuje go już na jutro, bo pozuje do grupowego zdjęcia w pracy.

W ekstremalnych przypadkach tego typu możesz narazić się krewnej i wysłać przesyłkę tradycyjną metodą lub skorzystać z ekspresowej wysyłki paczki. Jest to droższa usługa, ale sprawi, że ciotka otrzyma swój ukochany sweter w mniej niż 24 godziny. Niezależnie czy akurat przebywa w Madrycie czy Alicante – kurier dostarczy pakunek w krócej niż dobę.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Brak ocen)
zapisuję głos...