Ozon na… zmarszczki, cellulit i trądzik?

W jaki sposób ozon może pomóc nam w zwalczaniu cellulitu czy trądziku? Jak może zapobiec starzeniu się skóry? Dowiedz się, jak szerokie zastosowanie ma ten pierwiastek w kosmetologii oraz dermatologii!

Ozon na zmarszczki, cellulit i trądzik

 

Z ozonem mamy do czynienia na co dzień, gdyż jest jednym ze składników powietrza, którym oddychamy. Jego charakterystyczny zapach czujemy zwłaszcza po burzy. W naturze spotykamy się z nim również w wodzie płynącej w strumieniach górskich, która napowietrza się powietrzem wzbogaconym właśnie o ten pierwiastek. Pod żadną z tych postaci jednak nie wpływa on bezpośrednio na nasz wygląd czy zdrowie. W jaki więc sposób ozon może poprawić defekty urody powstające m.in. w wyniku upływającego czasu czy zaniedbań w diecie? Jak wykorzystuje się go w gabinetach kosmetycznych, w dermatologii oraz w produkcji kosmetyków? Oto przykłady na to, jak unikalnym środkiem może być ten gaz w przywracaniu i utrzymywaniu pięknej oraz zdrowej skóry.

Dotlenienie, rewitalizacja, regeneracja i odżywienie skóry

Skóra ze względu na swoją anatomię i biochemię potrafi czerpać z ozonu wiele korzyści, pod warunkiem, że jej kontakt z nim jest kontrolowany pod względem czasu ekspozycji oraz stężenia podawanego gazu. Można w ten sposób uzyskać wiele pozytywnych efektów.

Ze względu na swoje właściwości i skuteczność w walce z bakteriami oraz wirusami wykorzystuje się go m.in. w dermatologii, medycynie estetycznej oraz w salonach kosmetycznych. Bezpieczne dawkowanie ozonu może nastąpić np. poprzez wprowadzenie go pod skórę. Aktywuje wówczas procesy metaboliczne w komórkach. Dotleniając je, pomaga w zatrzymaniu stresu oksydacyjnego i uruchomieniu systemu obrony antyoksydacyjnej. Jednocześnie neutralizuje wpływ wolnych rodników. Podczas zabiegów z wykorzystaniem ozonu dochodzi do aktywacji białek takich jak m.in. kolagen i elastyna. Oprócz tego odtwarzana jest naturalna zdolność skóry do zatrzymywania wody (źródło: https://pkik24.pl/kosmetologia-i-kosmetyka/zastosowanie-ozonu-w-kosmetologii-i-medycynie-estetycznej).

Aktywny tlen pozwala również dostarczać różnego rodzaju składniki odżywcze do głębszych warstw skóry. W efekcie następuje wygładzenie zmarszczek, a elastyczność skóry znacznie się poprawia. Jest również bardziej nawilżona i odżywiona.

 

Zabiegi i kosmetyki

Ozon w kosmetykach ma postać ozonków, które najlepiej łączą się z olejem. Gaz wprowadza się np. do oliwy z oliwek, będącej składnikiem masy kosmetycznej. Maści, kremy, żele, które zawierają ozonowane oleje, wykorzystywane są w różnych zabiegach dla przedłużenia ich efektu. Przykładem jest manicure, pedicure, jak również oczyszczanie twarzy, mikrodermabrazja, depilacja, peeling chemiczny, mechaniczny, ultradźwiękowy czy laseroterapia. Aktywny tlen normalizuje funkcje skóry i stymuluje ją do odbudowy.

Ozon można znaleźć także w wielu kosmetykach dostępnych w sklepach, które zajmują się sprzedażą organicznych produktów. Zawarty jest m.in. w peelingach i balsamach do ciała oraz w maskach do włosów.

 

Na cellulit, odchudzanie i trądzik

Ponadto ozonoterapia wspomaga zabiegi odchudzające razem z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną. Dzięki takiej kuracji łatwiej jest zrzucić zbędne kilogramy. Przy utracie wagi skóra zaczyna robić się obwisła. Ozon temu zapobiega, ujędrniając ją.

Oprócz tego aktywny tlen pozwala pozbyć się również złogów tłuszczowych, czyli cellulitu, który najczęściej pojawia się na pośladkach i udach. Zastosowanie ozonu pozwala znacznie poprawić wygląd. Skóra nie tylko staje się bardziej jędrna i napięta, ale też nie widać na niej rozstępów ani skórki pomarańczowej (źródło: https://biotechnologia.pl/kosmetologia/zastosowania-ozonu-w-kosmetologii,15753).

Ozon ma także zastosowanie w leczeniu np. trądziku lub innych schorzeń skórnych. Wykorzystuje się jego antybakteryjne działanie. Znaleźć go można nie tylko w kosmetykach, które stosuje się do zabiegów dermatologicznych czy kosmetologicznych. Dodawany jest również do kremów i maści na trądzik.

 

Zastosowanie ozonu jest znacznie szersze. Innym procesem z jego zastosowaniem jest napowietrzanie wody, m.in. naturalnych wód mineralnych i źródlanych (nie mylić z procesami takimi jak ozonowanie wody czy woda ozonowana). Śladowe ilości ozonu wykorzystane w procesie usuwają naturalnie występujący w wodach głębinowych zapach, nie wpływając jednocześnie na skład mineralny czy pierwotną czystość tych wód.

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (135 głosów, średnia: 4,36 z 5)
zapisuję głos...