Oznaki starzenia się skóry – jak im zapobiegać?

Spis treści:

Winston Churchill powiedział kiedyś, że na świecie pewne są dwie rzeczy: śmierć i podatki. Zdecydowanie zapomniał o trzeciej, czyli… zmarszczkach! Starzenie sie skóry czeka każdego z nas, ale na szczęście istnieją sposoby, by je opóźnić, dlatego już dziś zadbaj o stan i kondycję swojej cery! Wykorzystaj kosmetyczne zabiegi medycyny estetycznej, aby zmarszczki dotyczyły Cię dopiero w bardzo odległej przyszłości.

Dlaczego skóra się starzeje?

Starzenie jest procesem postępującym i wynika z wielu różnych czynników. Niektóre nie są zależne od nas, ale wiele z nich możemy wyeliminować, aby nie przyspieszać tego procesu. Nasza skóra jest nieustannie  poddana mimice oraz grawitacji. Do starzenia przyczynia się też znacznie ekspozycja na słońce, palenie tytoniu oraz nieprawidłowe odżywianie i brak nawodnienia organizmu. Dużą rolę odgrywa też stres oksydacyjny i niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, a nawet za mała ilość snu i życie w permanentnym stresie. Dużą rolę odgrywają tu także czynniki genetyczne. Na szczęście dziś rozwój medycyny naturalnej pomaga nam znacznie spowolnić to naturalne zjawisko fizjologiczne

Dwa rodzaje starzenia się skóry

  • Starzenie się wewnętrzne – wynika z upływającego czasu, dotyczy każdego organizmu i jest uwarunkowane czynnikami genetycznymi i fizjologicznymi, a nawet naszym stanem zdrowia.
  • Starzenie się zewnętrzne – ma związek z naszym trybem życia i warunkami, w jakich żyjemy. Jest ściśle związane z ekspozycją na słońce, paleniem papierosów, stresem lub zanieczyszczeniami w powietrzu (skóra w wielkich aglomeracjach miejskich i wśród spalin szybciej się starzeje).

Konsekwencje starzenia się skóry

Do klinicznych oznak starzenia się skóry zaliczamy:

  • Utratę blasku.
  • Zmarszczki.
  • Utratę jędrności, zwiotczenie skóry.
  • Suchość i dyskomfort.
  • Plamy pigmentacyjne.

Jaki wpływ na skórę mają zabiegi anti-age?

Zabiegi spowalniające starzenie się skóry mają na celu pobudzenie  słabnących z czasem, prawidłowych mechanizmów biologicznych skóry. Z wiekiem spada ilość kolagenu i elastyny, nazywanych potocznie białkami młodości. Organizm wytwarza go coraz mniej, a na skórze zaczynają pojawiać się zmarszczki. Sam naskórek także regeneruje się wolniej, skóra staje się cieńsza, wymiana pomiędzy skórą właściwą a naskórkiem zmniejsza się, spowalnia regeneracja. Aby w pełni się odnowić, potrzebuje ona właściwych produktów i zabiegów, które przywrócą jej odpowiednią zdolność do regeneracji.

Zabiegi zapobiegające starzeniu się skóry

1. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy w pielęgnacji twarzy to genialny i szybki sposób ma i pozbycie się oznak starzenia. Zabieg trwa około 20 minut, a pozwala skutecznie rozprawić się ze zmarszczkami: wypełnianie ich kwasem hialuronowym przynosi szybkie efekty i szereg korzyści dla naszej skóry. Warto wiedzieć, że kwas hialuronowy jest składnikiem naszego organizmu i właśnie on sprawia, że skóra jest jędrna, gładka oraz młodzieńcza. Ponadto doskonale nawilża. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego potrafi przyłączyć i utrzymać około 250 cząstek wody! Oczywiście poziom kwasu hialuronowego także maleje w tkankach wraz z wiekiem. Jednak medycyna estetyczna znalazła sposób na to, by go dostarczyć skórze od zewnątrz, w postaci zabiegów na twarz. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym nie tylko pomaga nam się ich pozbyć, ale także modeluje kontur twarzy i stymuluje komórki do regeneracji. To  szybki i mało inwazyjny sposób na zażegnanie nawet bardzo widocznych objawów starzenia się skóry. Syntetyczny kwas hialuronowy jest całkowicie bezpieczny naszego organizmu i idealny dla każdego rodzaju skóry. Specjalista dopasuje odpowiednią ilość oraz stężenie kwasu hialuronowego i wprowadzi go w określone miejsca na twarzy,  aby zyskać maksimum efektów, wypełnić i zlikwidować zmarszczki. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, więc możesz od razu wrócić do swoich codziennych zajęć!

2. Mezoterapia Anti-Aging

Genetyka jest bezlitośnie konsekwentna, jeśli chodzi o starzenie się skóry. Jednak nawet w tej kwestii znajdzie się doskonałe rozwiązanie Twojego problemu, czyli mezoterapia igłowa twarzy. Zabieg jest genialny w swojej prostocie i działaniu: specjalista wykonuje szereg niewielkich nakłuć bardzo cienką igłą, aby dostarczyć skórze odżywczy koktajl, który jest kwintesencję tego, czego potrzebują Twoje tkanki do regeneracji. Jego skład stanowi mieszankę witamin, minerałów oraz kwasu hialuronowego. Zabieg jest mało inwazyjny, przebiega dość szybko, a na efekty nie musisz długo czekać: mezoterapia igłowa twarzy sprawi, że skóra  nabierze blasku i odzyska jędrność oraz optymalny poziom nawilżenia. Bruzdy wyrównają się, a zmarszczki staną się płytsze.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (29 głosów, średnia: 4,76 z 5)
zapisuję głos...