DIY: Ozdoby wielkanocne z szyszki, które pokolorują świątecznie Twoje wnętrza. TOP 5 inspiracji!

Radosną atmosferę Wielkanocy czuć już w powietrzu. Niech więc radośnie będzie też w twoim domu. Takie efekt zostanie osiągnięty poprzez własnoręcznie wykonane ozdoby. Przedstawiamy TOP 5 inspiracji z szyszkami w roli głównej!

Znajdziemy je w lasach, a także w naszych piwnicach i szafkach, czekające pod postacią rozmaitych stroików na kolejne Boże Narodzenie. Tymczasem okazuje się, że ozdoby wielkanocne z szyszki są równie trendy! Szyszki we wnętrzach sprawdzą się także wiosną, a możemy z nich wykonać właściwie wszystko: od uroczych żółtych kurczaczków, przez wielkanocne koszyczki, po różnobarwne kwiaty symbolizujące odradzającą się naturę. Co więcej, tworzenie takich ozdób wcale nie jest trudne i będzie gwarantem cudownie spędzonego czasu w gronie rodziny. Wiele zabawy będą miały zwłaszcza dzieci!

Adam Nieścioruk Unsplash.com

DIY: Ozdoby wielkanocne z szyszki, które pokolorują świątecznie Twoje wnętrza. TOP 5 inspiracji!

 

 

 

TOP 5 pomysłów na ozdoby z szyszek:

Kurczaczki wielkanocne

Urocze kurczaczki powstaną z sosnowych szyszek – wystarczy pomalować je żółtą farbką i dokleić im główkę z miękkiej żółtej piankowej piłeczki. Jako nóżki, dziubek i oczy sprawdzi się choćby filc. Wszystko sklejaj mocny klejem, najlepiej na gorąco.

 

Kwiaty

Szyszki przypominają pęki rozwiniętych kwiatów, a aby ładnie stały w wazonie potrzebna ci będzie łodyga z cienkiej gałązki. Najpierw jednak pozostaw je na noc w wodzie, aby się otwarły. Następnie odcinamy za pomocą sekatora listki szyszki, pozostawiając tylko te najdłuższe. Przyklejamy nasz pąk do kijka klejem na gorąco przy użyciu pistoletu. Pozostaje już tylko pomalowanie i tu przysłużą się plakatówki.

 

Stroiki

Z kawałka gąbki zdobniczej wytnij okrąg o średnicy ok. 40 centymetrów. Następnie za pomocą kleju w pistolecie przyklejamy do niego szyszki. Najlepiej  z jednej strony – łatwiej go zawiesisz i będzie stabilniej stał na stole. Następnie w widoczne przerwy powbijaj ozdoby. Mogą to być suszone kwiaty, gałązki, plastikowe jajka na druciku czy kurczaczki. Swoje szyszki możesz też pomalować.

 

Koszyczki wielkanocne

 

Najprościej wykonasz go obklejając klasyczny koszyczek szyszkami ze ściętym dołem – tak aby łatwo połączyć je z drugą powierzchnia za pomocą kleju na gorąco. Można też spontanicznie posklejać ze sobą szyszki tworząc w ten sposób kształt wymarzonego koszyka. Potrzebne będzie jednak dno – z grubego papieru lub pianki, wokół którego dobudujecie kolejne warstwy. A także rączka, która może opierać się na druciku, przez który przepleciemy szyszki.

 

Wazony, donice  i miski

Potrzebna jest baza, którą obkleimy szyszkami. A zatem najłatwiej będzie wykorzystać zużyte akcesoria, jak np. stare donice, pęknięte miseczki, czy wyblakłe naczynia. Obklejamy je szyszkami, które czasem trzeba ściąć z przodu i tyłu za pomocą sekatora. Ale możesz też najpierw stworzyć papierowy szablon z solidniejszym dnem, który posłuży ci jako baza.

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (106 głosów, średnia: 4,65 z 5)
zapisuję głos...