Ozdoby na Halloween z papieru DIY. Zobacz, jakie to łatwe, szybkie i tanie!

Dekoracje na Halloween mogą kojarzyć się z czymś wcale niełatwym do wykonania. Tymczasem niektóre ozdoby na Halloween z papieru nie dość, że wykonasz szybko, to jeszcze niewielkim kosztem. Jeśli szukasz pomysłu na papierowe ozdoby na Halloween to świetnie trafiłaś! Mamy dla Ciebie kilka pomysłów na kreatywne dekoracje w tym klimacie.

Spis treści:

Ozdoby na Halloween z papieru to prosty i tani sposób na udekorowanie wnętrza w strasznym klimacie tego święta. Przedstawimy Ci kilka sposobów na wykonanie takich dekoracji, ale tak naprawdę to tylko wskazówki. Papierowe ozdoby i praca nad nimi to świetny pomysł na dobrą zabawę i uruchomienie swojej kreatywności. Możesz przygotować je specjalnie na ten jeden wieczór albo wykorzystać później jako jesienną dekorację i pozostawić na cały sezon. Nie ograniczaj się i wymyśl też coś swojego!

Ozdoby z papieru na Halloween DIY

DIY: jesienne dekoracje z dynią

DIY: jesienne dekoracje z dynią

Dynia na Halloween i nie tylko! Dynię i jej kuzynki można wykorzystać na wiele sposobów, nie tylko podczas święta Halloween i w kuchni!  To niezwykle wdzięczny materiał do tworzenia oryginalnych aranżacji. Może być ona piękną

Ozdoby na Halloween z papieru

Co można zrobić na Halloween z papieru? Możliwości jest naprawdę wiele. Wystarczy uruchomić swoją wyobraźnię i zaopatrzyć się w kilka niezbędnych rzeczy. Najważniejsze, żeby mieć kolorowy papier, nożyczki, klej i… trochę cierpliwości oraz wolę dobrej zabawy! Nawet jeśli nie od razu ozdoby na Halloween wyjdą Ci dokładnie tak, jak chciałaś, to przyjmij to na poczet dobrej zabawy. Gwarantujemy Ci jednak, że większość naszych ozdób wykonasz perfekcyjnie. Są bardzo łatwe w przygotowaniu. Ich dodatkową zaletą jest oczywiście to, że są tanie. Nawet jeśli coś nie od razu Ci wyjdzie, możesz próbować dalej, bez szczególnej straty finansowej. Decydując się na nie z pewnością zaskoczysz swoich gości.

1. Ozdoby na Halloween z papieru: Nietoperze z papieru

To jedna z najprostszych ozdób na Halloween. Z czarnego papieru wytnij kształt nietoperzy. Przygotuj ich dużo i rozwieś, gdzie tylko się da. Bardzo klimatycznie, zwłaszcza w odpowiednim świetle, będą wyglądać rozwieszone na firance.

Nietoperz na okno Halloween DIY

Dekoracja z papieru na Halloween DIY

Papierowe nietoperze na oknie

Ozdoby na Halloween z papieru - nietoperze

Nietoperze z papieru na Halloween

Papierowe pająki i nietoperze Halloween

2. Ozdoby na Halloween z papieru: Papierowa dynia

Dynia z papieru na Halloween to coś, co można wykonać na dwa sposoby – jako figurka trójwymiarowa lub na płasko. Płaska dynia z papieru może stać się ozdobą, którą będziemy przyklejać na powierzchnię (okno, lodówka, firanki itp.) lub np. na słomki, czy wykałaczki. Trójwymiarowa dynia z papieru na Halloween będzie ozdobą, którą możemy ułożyć np. na parapecie lub na stole.

Papierowa dynia na Halloween

Papierowa dynia na Halloween

3. Ozdoby na Halloween z papieru: Papierowe duszki na słomki do napojów i wykałaczki

W powyższym podpunkcie była mowa o papierowe dyni przygotowanej w formie na płasko. Taką dynię możemy przykleić do słomki lub wykałaczki, żeby stworzyć wyjątkową dekorację na Halloween.

Duszki na słomki na Halloween

Duszki z papieru na Halloween

Dekoracja na napój DIY Halloween

Szablony na dekoracje z papieru na Halloween DIY

Papierowa dynia na słomkę DIY

Papierowe ozdoby na kubki na Halloween DIY

4. Ozdoby na Halloween z papieru: Papierowa wiedźma z wytłaczanki po jajkach

To naprawdę kreatywny pomysł na papierowe ozdoby na Halloween. Wytłaczanka posłużą jako… twarz wiedźmy. Pomaluj ją np. na zielony kolor i z twardego papieru zrób resztę elementów – włosy, kapelusz.

5. Ozdoby na Halloween z papieru: wielki potwór z kartonu

Wycinanie i ozdabianie wielkiego potwora z dużego kartonu to świetna zabawa dla najmłodszych. Przygotuj wcześniej duże pudło lub zaopatrz się w ogromny kawałek tektury. Wytnijcie postać potwora, następnie za pomocą farbek, guzików, cekinów i innych elementów dekoracyjnych, stwórzcie postać halloweenowego potwora.

Wielki kościotrup z kartonu na Halloween DIY

Potwór z kartonu na Halloween DIY

Mniejsze potwory z… rolki po papierze toaletowy

Możesz też postawić na mniejsze dekoracje wykonując postaci potworków z rolki po papierze toaletowym. Możesz też zawinąć w rolkę kawałki kolorowego kartonu.

Ozdoby z rolki po papierze toaletowym na Halloween

Ozdoby z rolki po papierze toaletowym na Halloween

6. Ozdoby na Halloween z papieru: papierowa dynia z niespodzianką

Dekoracje z niespodziankami w środku (coś na wzór piniaty) są w ostatnim czasie bardzo popularne. Na Halloween możesz przygotować takie ozdoby z papieru z łakociami wewnątrz dekoracji. Przygotuj kilka cukierków i zawiń je ciasno oplatając np. foliową siateczką. Następnie wytnij z pomarańczowej bibuły marszczonej kawałek w kształcie sporego koła. W środku umieść zwinięte cukierki. Zwiąż koło zieloną bibułą imitującą ogonek warzywa.

7. Ozdoby na Halloween z papieru: papierowe lampiony

W tym przypadku możesz posiłkować się “gotowcem”, ponieważ będzie to bezpieczniejsze rozwiązanie. Jeśli trafisz na biały lampion z papieru, uruchom swoją kreatywność i za pomocą ozdób udekoruj go na styl Halloween.

Papierowe ozdoby na Halloween – inspiracje

Poniżej znajdziesz jeszcze więcej papierowych ozdób na Halloween. Zainspiruj się i wykonaj dekoracje w swoim domu!

Łatwe i szybkie odzoby na Halloween DIY

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (40 głosów, średnia: 4,80 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. agasam9  25 października 2022 19:53

    cudowne 🙂

    Odpowiedz
  2. Hidari11  26 października 2023 17:21

    Rozwijają kreatywność

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany