Dzwony, paski i platformy. Dziewczęce outfity w stylu lat 70.

Od kilku sezonów obserwujemy wyraźną tendencję do powracania do trendów sprzed lat. Być może wszyscy odczuwamy rosnącą tęsknotę za dawną rzeczywistością, skupioną wokół ludzi i otaczających nas spraw, z dala od Internetu i smartfonów. A może po prostu projektantom mody wyczerpały się już pomysły? Niezależnie od tego, co tak naprawdę stoi u podstaw kierunku, w jakim podąża moda, lata 70. to czas, z którego niewątpliwie warto czerpać inspirację. Epoka wolności, przyjaźni i niekończącego się lata w sercu. Dzisiejsze stylizacje dobitnie nam o tym przypominają.

Pierwsza z nich bazuje na kultowym, hippisowskim połączeniu jeansowych dzwonów z haftowaną koszulą w stylu boho. Dodatki to obowiązkowe sandałki na platformach i szerokim słupku, ciemne okulary w grubych oprawkach, młodzieżowa torba z kotem i szeroka, drewniana bransoleta w trzech zacierających się odcieniach. Wystarczy jedno spojrzenie na ten outfit, by poczuć wakacyjne wibracje i chcieć zatrzymać lato na dłużej!

Autorką pierwszej wyróżnionej stylizacji jest magart. Gratulujemy!

Drugi outfit ma za podstawę uroczy zestaw w marynarskie paseczki – bluzkę z rozkloszowaną spódnicą. Ten total look nie potrzebuje dodatków. Ich nadmiar mógłby zaburzyć jego odbiór. Wystarczą metaliczne sandałki na platformie i grubym słupku, niewielka czarna torebka oraz złote kolczyki z perłą. Nieodzowne będą też mocno wytuszowane rzęsy, dzięki którym twarz nie zostanie przyćmiona przez dużą ilość pasków!

 

Drugą wybraną przez redakcję stylizację stworzyła kawiarka. Gratulacje!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (68 głosów, średnia: 4,34 z 5)
zapisuję głos...