Preparat Calperos – nie daj się osteoporozie!

Lato w pełni, za oknem słońce, a Ty myślisz już tylko o urlopie? A pamiętasz o swoim zdrowiu? Wiesz, że osteoporoza może okradać kości bez ostrzeżenia? Znasz sposoby, by się przed nią uchronić? Znasz prepart Calperos? Jeśli nie – przeczytaj koniecznie ten artykuł.

calperos

mat. prasowe

Czym jest osteoporoza?

Czy wiedziałeś, że człowiek osiąga szczytową masę kostną około 30. roku życia? Później wraz z wiekiem może postępować jej spadek. Czasami nawet bardzo gwałtownie i najczęściej bezobjawowo. Skutki są odczuwalne dopiero po kilku latach i mogą prowadzić do osteoporozy – choroby szkieletu, nazywanej często „cichym złodziejem kości”.

Najczęstszymi złamaniami, które towarzyszą osteoporozie są złamania kręgów, nadgarstka czy kości udowej. Zazwyczaj dochodzi do nich w wyniku „niegroźnego upadku”, który nie spowodowałby urazu u osoby zdrowej. Leczenie takiego złamania wymaga  długotrwałego leczenia. W związku z tym pacjenci, którzy go doświadczyli odczuwają pogorszenie jakości życia, a część z nich nigdy nie powraca do pełnej samodzielności i musi pozostawać pod opieką.

Kto jest najbardziej narażony?

Problem osteoporozy może dotyczyć aż co trzeciej kobiety po 50. roku życia, a także, choć w mniejszym stopniu, mężczyzn. Osteoporoza zdecydowanie częściej występuje w żeńskiej części populacji. Stopień zagrożenia wzrasta z wiekiem – proces utraty tkanki kostnej zaczyna się po 30 roku życia i nasila w okresie menopauzalnym. Szacuje się, że 40% kobiet i 13-22% mężczyzn 50-letnich doznaje co najmniej jednego złamania osteoporotycznego. Osteopenia, czyli wczesne stadium osteoporozy, może pojawić się nawet przed 40 rokiem życia! Większość osób ignoruje ten problem, tymczasem odpowiednio wcześnie rozpoczęta profilaktyka może wzmocnić i uchronić kości przed uszkodzeniami.

Jak zabezpieczyć się przed chorobą?

Profilaktyka osteoporozy powinna uwzględniać aktywność fizyczną oraz zdrową, urozmaiconą dietę, bogatą w wapń! Warto zadbać o nią odpowiednio wcześnie. Istotna jest również identyfikacja czynników ryzyka i wykonywanie profilaktycznych badań np. densytometrii, czyli badania mineralnej gęstości kości. Niestety, odpowiednia dieta może nie wystarczyć. Z tego powodu niezbędnym elementem profilaktyki i leczenia staje się uzupełnianie niedoborów wapnia, przy jednoczesnej właściwej podaży witaminy D.

Dlaczego warto wybrać Calperos?

calperos

mat.prasowe

Wskazaniami do stosowania produktu leczniczego Calperos są: profilaktycznie – uzupełnienie w kompleksowym leczeniu osteoporozy; stany zwiększonego zapotrzebowania na wapń: okres intensywnego wzrostu u dzieci i młodzieży oraz w przebiegu ciąży i podczas laktacji; niska podaż wapnia w pożywieniu; zaburzenia wchłaniania zwrotnego wapnia z kanalików nerkowych; hipokalcemia z hiperfosfatemią u pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek i zapobieganie wzmożonej pobudliwości nerwowo-mięśniowej; stany po długotrwałym unieruchomieniu i okres rekonwalescencji (rehabilitacji ruchowej) po złamaniach kości; wspomagająco w leczeniu przeziębień i chorób alergicznych.

 Calperos zawiera wapń i może znacznie pomóc w profilaktyce osteoporozy.

Średnia cena apteczna: Calperos 1000, 100 kapsułek – 36 PLN, 30 kapsułek – 18,50 PLN

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (153 głosów, średnia: 4,27 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany