Ostatnie spotkania – niezwykłe podróże

Zoologowi Markowi Carwardine towarzyszy znakomity aktor, prezenter i komik brytyjski Stephen Fry, wspólnie zamierzają sprawdzić jak przez ostatnie lata radziły sobie zagrożone gatunki. Sprawdź!

Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody i Jej Zasobów szacuje, że obecnie na świecie ponad 45 tysięcy gatunków zwierząt posiada status zagrożonych wyginięciem. Większość z nich uzyskała status zagrożonych z powodu działalności człowieka. Od czasów rewolucji przemysłowej rok rocznie wycinamy setki hektarów lasów, zanieczyszczamy rzeki, trujemy glebę. Nasze śmieci zaczynają zalegać w morzach i oceanach, często stając się śmiertelną pułapką. Nie zdajemy sobie sprawy, że jadąc samochodem, otwierając lodówkę, czy wyrzucając opakowanie po żywności bezpośrednio przyczyniamy się do śmierci zwierząt.

Ostatnie spotkania (2)

Setki organizacji walczą aby ratować zagrożone gatunki, jednak często zamykanie ich w rezerwatach nie wystarczy, ponieważ nasza świadomość na temat zagrożenia wciąż jest niewielka.

Przed dwudziestu laty zoolog Mark Carwardine z, nieżyjącym już pisarzem Douglasem Adamsem wyruszyli na ekspedycję, podczas której przemierzyli świat w poszukiwaniu najbardziej zagrożonych wymarciem zwierząt na naszej planecie. Tym razem, podczas podobnej wyprawy, Markowi towarzyszy jeden z najbliższych przyjaciół pisarza – znakomity aktor, prezenter i komik brytyjski Stephen Fry, wspólnie zamierzają sprawdzić jak przez ten czas radziły sobie zagrożone gatunki.

Kamera telewizyjna towarzyszyła temu niezwykłemu duetowi podróżników podczas sześciu osobnych wypraw, które poprowadzą ich przez parne dżungle Amazonii, aż po pokryte lodem góry Nowej Zelandii i od granicy objętych wojną terenów w środkowej Afryce po subtropikalny raj na północnym Pacyfiku. Po drodze poszukują i badają niektóre z najdziwniejszych, najbardziej niezwykłych i najbardziej zagrożonych stworzeń na świecie – w tym wielkie, senne czarne zwierzę, które łatwo pomylić z czymś innym, papugę która śpiewa przedziwne piosenki i smoka o zabójczej ślinie. Podróżnikom wciąż towarzyszy świadomość, że spotkania te mogą okazać się ostatnimi. Nie wiadomo bowiem jak potoczy się dalszy los tych gatunków i czy ludziom wystarczy siły, wytrwałości i determinacji aby je uratować.

Ostatnie spotkania (1)

Czy pozwolimy w końcu zwierzętom żyć tam gdzie się urodziły? Czy już wkrótce zostaniemy na Ziemi zupełnie sami? Zapraszamy do oglądania wzruszającego serialu „Ostatnie spotkania” tylko na kanale Polsat Viasat Nature.

Środy – od 19 lutego o godzinie 21.00

Polub nas na Facebooku: https://www.facebook.com/PolsatViasatNature

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (131 głosów, średnia: 4,50 z 5)
zapisuję głos...