Oskar Bachoń dla KobietaMag: Pod czapką włos się nie jeży!

Zimą włosy nie mają łatwo – elektryzują się, przetłuszczają, łamią i nie chcą układać Oskar Bachoń, make-up & hair designer, doradzi, jak poradzić sobie z fryzurą podczas zimy, aby była piękna i lśniąca.

 

 

Nie tylko latem naszym włosom należy się szczególna opieka. Często zapominamy, że zimowa aura jest równie niebezpieczna jak ostre słońce. Najlepiej zawczasu przygotować się mróz i zimny wiatr, a jeśli widzimy, że nasza fryzura jest w złej kondycji, trzeba jak najszybciej interweniować.

Za ciepło, za zimno…

Szok termiczny to jedna z głównych przyczyn złej kondycji naszych włosów. Zimą bardzo często wchodzimy z ciepłego pomieszczenia na zewnątrz nie mając świadomości, że nasze włosy tego nie tolerują. Żeby im pomóc, trzeba je systematycznie odżywiać, co sprawi że będą pełne blasku i nie będą się łamać. Kosmetyki zalecane do odżywiania włosów zamykają ich łuski, dzięki czemu są wygładzone, a także zapewniają im stałą ochronę.

 

Włosy stają Ci na głowie?


Największy problem z włosami mamy po zdjęciu czapki. Nikt nie lubi, kiedy się elektryzują, a fryzura nie ma nic wspólnego z tym, co pieczołowicie układałyśmy na głowie przed wyjściem z domu. Warto więc zaopatrzyć się w suszarkę albo prostownicę z funkcją jonizacji. Jonizator wytwarza ujemne jony, które rozładowują dodatni ładunek na włosach. Zabieg ten sprawia, że włosy stają się gładkie, dobrze się układają i nie elektryzują. Utrzymują też idealny kształt i są podatne na stylizacje. Aby bardziej wspomóc swoje włosy, stosuj dodatkowo odżywki, po każdym myciu głowy.

 

Misz-masz spod czapki

 

Są kobiety, które wolą zmarznąć, przeziębić się, byle nie nosić czapki. Boją się, że nakrycie głowy zrujnuje ich fryzurę i będą źle wyglądać. Pamiętajmy jednak, że zimą nie powinnyśmy oczekiwać, że nasza grzywka będzie zawsze równa jak od linijki, a każde pasmo perfekcyjnie ułożone. Ważne jest więc dobrze strzyżenie, zwłaszcza dla krótkich włosów. Idealna fryzura to taka, która jest dobrze wystylizowana, a po zdjęciu czapki wygląda naturalnie i nie potrzebuje żadnych poprawek. Nie bójcie się swoich lekko pofalowanych i zwichrowanych włosów. Najważniejsze jest to, aby były puszyste i lśniące. Żeby takie były należy kupić dużą, luźną czapkę.

 

Oversize w modzie

 

Nie wiesz jaką czapkę wybrać? Najlepiej za dużą! Czapki typu oversize to hit sezonu i  najbezpieczniejsze nakrycie dla twojej głowy. Za ciasne nakrycie może spowodować wycieranie i łamanie się włosów. Przy wyborze czapki zwróć uwagę na to, żeby była zrobiona z naturalnych włókien, ponieważ sztuczne materiały nie pozwalają skórze głowy swobodnie oddychać. Nie zapominajmy, że skóra głowy również się poci, co prowadzi do przetłuszczania się włosów. A zatem najlepsza jest duża czapka, która nie będzie dla nich obciążeniem, ale za to miłym dodatkiem do naszej stylizacji.

Oskar Bachoń / Hair & Make-up Designer

Informacje o ekspercie:

Oskar-Bachon,-fot.-Katarzyna-WidmanskaOSKAR BACHOŃ

Żeby przekonać się, jak barwną jest postacią, wystarczy na niego spojrzeć. Ale to wcale nie wygląd, a wyjątkowy charakter najbardziej wyróżnia Oskara Bachonia spośród znanych stylistów fryzur i wizażystów w Polsce. Szczery do bólu, rubasznie dowcipny, piekielnie zdolny i diabelsko inteligentny, mistrzowsko balansuje na granicy pruderii, komentując aktualne zjawiska i trendy we fryzjerstwie i makijażu. Oskar Bachoń to człowiek instytucja. Jak sam o sobie mówi – profesjonalista i artysta. Jego rad w kwestiach wizerunku słucha wierne grono klientek w Krakowie (na strzyżenie u Bachonia trzeba czekać miesiącami). Prowadzi blog (www.oskarbachon.pl/blog), dzieli się także swoją wiedzą jako ekspert w mediach.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (172 głosów, średnia: 4,45 z 5)
zapisuję głos...