Oryginalna dekoracja na wigilijny stół: Świąteczne obrączki na serwetki – krok po kroku

Używając odpowiednich narzędzi, możesz w kilku prostych krokach własnoręcznie stworzyć coś, co przyciągnie uwagę gości podczas Świąt. W jaki sposób?

Własnoręcznie zdobione obrączki na serwetki to oryginalna dekoracja świąteczna na wigilijny stół. Mogą one być zdobione brokatowymi gwiazdkami lub biało-czerwonymi paskami. Używając odpowiednich narzędzi, możesz w kilku prostych krokach stworzyć coś, co przyciągnie uwagę gości.

dekoracja na wigilijny stół

Obraczki na serwetki (1)

Krok 1:

Zacznij od pomalowania obrączek farbą w aerozolu. Wybierz swój ulubiony kolor i nadaj zwykłym drewnianym ozdobom zupełnie nowy wygląd. Następnie pozostaw je do wyschnięcia.

Obraczki na serwetki - Krok 1

Krok 2:

Ołówkiem narysuj na obrączce ukośne kreski, co 1-2 cm. Cienkim pędzelkiem nanieś tusz do embossingu na co drugą przestrzeń pomiędzy kreskami. To pierwszy krok do uzyskania biało-czerwony wzór na obrączkach.

Obraczki na serwetki - Krok 2

Krok 3:

Pokryte klejem powierzchnie obsyp pudrem do embossingu. Nadmiar pudru możesz łatwo usunąć czystym pędzelkiem.

Obraczki na serwetki - Krok 3

Krok 4:

Roztop naniesiony puder palnikiem Dremel VersaTip z założoną końcówką do usuwania farby. Po ostygnięciu materiał będzie mocno i trwale przylegać do obrączki. Udanej kolacji!

Obraczki na serwetki - Krok 4

Kreatywna wskazówka Dremel

Pomysłów na przyozdobienie obrączek do serwetek jest tyle, ile podsunie Ci wyobraźnia. Jeśli wolisz błyszczące wzory, umieść pęsetą na obrączce ozdobne kryształki, a następnie dokładnie przytwierdź je używając palnika Dremel VersaTip z końcówką do lutowania. Rozgrzewa ona klej pod kryształkami, trwale mocując je do obrączki. Inną możliwością są artystycznie wypalane wzory, które możesz wykonać nożem do wypalania w drewnie z zestawu Dremel VersaTip.

Obraczki na serwetki - Wskazowka (2)

Obraczki na serwetki - Wskazowka

Potrzebne narzędzia i materiały:

  • Palnik Dremel VersaTip z końcówką do usuwania farby, końcówką do lutowania i nożem do wypalania w drewnie (w zestawie)
  • Pędzelek
  • Pęseta
  • Tekturowa podkładka
  • Drewniane obrączki do serwetek (ok. 4 cm średnicy)
  • Ozdobne kryształki
  • Tusz i puder do embossingu
  • Farba akrylowa (najlepiej w aerozolu)

Obraczki na serwetki

Stopień trudności:

Projekt dla średniozaawansowanych

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (216 głosów, średnia: 4,69 z 5)
zapisuję głos...