Orsalit – niezbędny przy biegunce i wymiotach, polecany osobom aktywnym

Do odwodnienia organizmu (czyli braku odpowiedniej ilości wody w tkankach i komórkach) dojść może miedzy innymi  w wyniku biegunki o różnej etiologii (np. podróżnej, poantybiotykowej, rotawirusowej). Zwiększa się wtedy ryzyko zaburzeń pracy serca, niekontrolowanego spadku ciśnienia krwi, niewydolności nerek, napadów drgawkowych, zaburzeń świadomości czy śpiączki. Ponadto na skutek odwodnienia zaburzona jest też praca ośrodków w mózgu odpowiedzialnych za regulowanie temperatury ciała, co może być przyczyną wystąpienia wysokiej gorączki. Zaniedbanie właściwego uzupełniania wody i elektrolitów, szczególnie u małych dzieci, jest groźne i może oznaczać konieczność leczenia w szpitalu. W skrajnych wypadkach, odwodnienie jest stanem bezpośredniego zagrożenia życia.

ORSALIT

Odwodnienie organizmu może nastąpić także w wyniku m.in.: wymiotów, zatrucia pokarmowego, choroby lokomocyjnej, wzmożonej aktywności fizycznej (np. w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego, po zajęciach fitness i treningu na siłowni), nadmiernej potliwości (np. podczas upałów i wakacyjnego odpoczynku na słońcu).

W przypadkach odwodnienia organizmu z pomocą przychodzi ORSALIT®  firmy IBSS BIOMED S.A. – doustny płyn nawadniający uzupełniający elektrolity.

 

Właściwości preparatu

ORSALIT® jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego, który skutecznie nawadnia organizm, uzupełniając bieżące straty wody i elektrolitów w organizmie. Działanie ORSALITU® jest możliwe dzięki  specjalnie dobranym proporcjom elektrolitów i glukozy oraz wykorzystaniu najbardziej efektywnego mechanizmu wspólnego wchłaniania wody, sodu i glukozy. Odpowiednio wcześnie zastosowany, może zapobiec odwodnieniu i konieczności wizyty w szpitalu.

 

Kiedy należy stosować ORSALIT®

ORSALIT® stosuje się przy zaburzeniach gospodarki wodno-elektrolitowej, podczas stanów odwodnienia organizmu, oraz w sytuacjach, w których może dojść do odwodnienia organizmu, zwłaszcza podczas:

 • biegunki
 • wymiotów
 • zatrucia pokarmowego
 • choroby lokomocyjnej
 • intensywnych treningów
 • nadmiernej potliwości

 

ORSALIT®  przeznaczony jest dla niemowląt, dzieci i dorosłych.

ORSALIT® firmy IBSS BIOMED S.A. jest dostępny w aptekach bez recepty.

Cena det. ( 10 saszetek) – ok 14 zł

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (216 głosów, średnia: 4,50 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Masza  22 czerwca 2013 08:01

  Szczególnie teraz w czasie afrykańskich wręcz upałów koniecznie powinnyśmy pić jak najwięcej wody,odwodnić się można bardzo szybko.U dzieci najtrudniej stwierdzić odwodnienie,wciąż są w ruchu,czerwone na buźkach i spocone.Orsalit warto mieć w pogotowiu.

  Odpowiedz
 2. Tereniasz  21 czerwca 2016 13:04

  szkoda, że tak źle smakuje

  Odpowiedz
 3. stokrotkapolna  18 listopada 2016 03:41

  Picie wody to podstawa, szczególnie w upały. Ale nie zapominajmy o piciu wody codziennie, nawet jak nie odczuwamy pragnienia to nawadniajmy organizm.

  Odpowiedz
 4. stokrotkapolna  13 marca 2017 05:19

  Tak,płyny koniecznie uzupełniać. Zewsząd tylko suplementy. W reklamach, artykułach. A koncerny zacierają ręce i liczą kasę, która idzie w miliardy. A ludzie lecą do tych suplementów jak ćmy do światła. I łykają wszystko na wszystko, rujnując swój organizm.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany